| Ghete_Maria-Elena_1994 a întrebat:

Asta e prima data cand scriu o intrebare pe acest site si sper ca o sa ma ajutati.

Faza e ca mie imi place de un baiat cu o clasa mai mare decat mine. Acel baiat e super bun prieten cu un coleg de-al meu. Mereu cand il intreb pe colegul meu de acel baiat crede ca il plac (eu il plac dar nu vreau sa stie si colegul).

Eu si cu acel baiat mergem impreuna acasa, cu autobusul si mereu cand ma vede in statie, pe autobus sau pe la scoala, se uita la mine si imi zambeste, chiar daca noi nu am vorbit niciodata. El mai vine la noi in clasa si imi zambeste, mai povesteste cu colegul meu despre mine.

Intrebarile mele sunt :
-Credeti ca el ma place (baiatul)?
-Cum as putea sa intru in vorba cu el...mi-e rusine.

Mersi anticipat❤
(Scuze daca am gresit categoria)
FUNDA!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce inseamna ma place? la varsta aia ne explodeaza hormoni in creier placem orice fata ca e normal asa ceva, avem chef de sex, vrei sa te mariti cu el?

| Striker14 a răspuns:

Nu imi pot da seama daca te place sau nu, deoarece fiecare are moduri diferite de a interactiona.

Daca vrei sa te bagi in vorba cu el si ti-e rusine, ai putea incerca faza clasica, te faci ca scapi ceva pe jos, si daca el e baiat cu bun simt va incerca sa ridice acel ceva pentru tine, si sa incepeti sa vorbiti. Cel mai bine insa e sa il intrebi pe colegul lui ce ii place si sa pornesti pe acel subiect. Bafta la agatatwinking

| Anonima130699 a răspuns:

Pai... depinde de situatie, uneori baietii mai fac asa la fete sa vada cum reactioneaza, cum se comporta, etc. iar daca tu esti tot timpul atenta la el s-ar putea sa ti se para ca iti zambeste desi exista si posibilitatea sa te placa. Ca sa intri in vorba ai putea sa intrebi cat e ceasul, pana cand are ore sau cum sa ajungi intr-un anumit loc. Nu stiu era o idee dar chestia e ca nu iti trebuie un ghid de replici ci trebuie sa te comporti absolut normal poate ai putea face sa nu se observe din prima ca si tu il placi!
Bafta! Funda?

| Djjdjshsh a răspuns:

Salut
Eu cred ca el te place daca spui ca Ti a zîmbit. Posibil el la fel te place, dar nu stie cum sati spună?
Cred ca ar trebui sa te apropii de el sal întrebi ceva, sau sa faci in asa fel ca sa te ciocnesti întîmplător cu el, undeva la scoala sau pe coridor, atunci veti incepe a comunica
Baftă!