| anonim_4396 a întrebat:

Buuna happy. imi place si mie de un baiat din cl. el se comporta frumos cu mine, vorbim des, imi zambeste aproape tot timpul cand ma vede, cand sunt pe langa el incearaca sa ma impresioneze-sau asa cred eu-pe mess vorbeste de fiecare data cand ii scriu si cred ca majoritatea din clasa cred ca ne placem unul pe altul si eu chiar il plac dar chiar daca si eu cred uneori ca ma place am impresia ca asa poate se comporta si cu alte fete. si mai e ceva daca m-ar fi placut nu mi-ar fi spus? unele prietene imi zic ca e timid dar eu nu cred.eu sunt timida. voi ce credeti ma place sau nu? pls ajutati-ma si p mine k ma gandesc toata ziua la el sad

5 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

E posibil sa te placa, dar nu este litera de lege. Si eu zambesc multor fete, dar asta nu inseamna ca imi place de toate. Asa e firea mea. Totusi, ai putea sa-l intrebi ce simte pentru tine, invita-l la un suc, apoi spune-i ce simti pentru el. Daca iti va raspunde ca si el te place, propune-i ca incercati ceva impreuna. Lasa timiditatea, ca nu ai ce pierde. In schimb, daca nu actionezi rapid, e posbil sa vina alta si sa ti-l sufle si atunci sa vezi cat va fi de rau. Daca iti zice ca nu te place, atunci intreba-l de ce poarta asa cu tine. E posibil sa fie si el mai timid, dar dragostea invinge mereu. Nu te da batuta niciodata. Cum e vorba mea: Intotdeauna exista o sansa, trebuie doar sa o gasesti.

Psihoyounger

| kitty_8919 a răspuns:

Este posibil sa te placa. Daca cumva este mai timid prinde macar tu putin tupeu si vo vorbeste cu el clarifica situatia...succes

| somniferu a răspuns:

Pai cel mai simplu mod de a afla e sa ii spui in fata tot ce simpti si sa vezi ca el o sa reactioneze superbine si chiar o sa iti dea o replica nu ezita nici o clipa spune-i in fata tot ce simpti...

| eewan a răspuns:

Ar fi bine sa ii spui si sa il intrebi ce simtehappy am patit si eu asa de 2 ori. eu nu am luat nicio atitudine si nici ele si s-a dus totul...visul frumos s-a terminat

| pepenerosu a răspuns:

Da...desi eu am un prieten care mi-a zis ca are o pereche in clasa..si au ajuns sa nu se mai inteleaga cu restul clasei si asa mai departe...cred ca e greu sa fi cu un coleg de clasa impreuna...stiti totul unul despre altul...cred ca o sa va plictisiti unul de altul..sau poate ma insel? Daca il placi cu adevarat poate aveti ceva prieten comun..care il poate intreba daca te place si asa poti afla..si daca raspunde pozitiv poti actiona.succes:*:*