| anonim_4396 a întrebat:

Am un ciclu regulat, ultimul meu raport sexual l-am avut pe 6 Martie și menstruația mi-a întârziat 2 săptămâni. E posibil sa fiu însărcinată?

6 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Cu siguranta. Felicitari, o sa fii mamica!

| Carolapet a răspuns (pentru Ronnix):

Chiar dacă mi-o venit după 2 săptămâni?

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca lipsesc in totalitate informatiile si datele strict necesare care in mod obligatoriu trebui sa fie cunoscute in privinta tipului ciclului menstrual de a fi regulat sau neregulat si mai ales care a fost lungimea medie a ultimelor cicluri menstruale, reiese ca in aceste conditii nu se poate formula un raspuns care sa fie catusi de cat obiectiv si corect. Pot fi emise doar pareri sau presupuneri insa acestea fiind cu totul cu totul subiective devin automat si lipsite de orice valoare.
Pentru a se putea formula un raspuns catusi de cat cert, este necesar sa fie cunoscute urmatoarele date si informatii :
-- In ce zi (data, luna) a inceput ultima menstruatie,?
-- care este lungimea ciclului menstrual ca numar de zile,?
-- daca esti convins ca in mod cert/sigur NU a ajuns sperma in vagin?
Sanatate!

| Carolapet a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Lungimea ciclului este de 22 de zile
5 zile de menstruație am de obicei.
In luna Martie a ținut 3 zile ciclul și luna aceasta 4, in aceasta luna mi-a venit 2 săptămâni mai târziu decât când trebuia sa îmi vina

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să faci un test de sarcină.

| whatisthis19 a răspuns:

Cati ani ai?