| anonim_4396 a întrebat:

Am un ciclu menstrual destul de regulat, dar de data asta mi-a intarziat menstruatia deja 2 saptamani. Nu sunt insarcinata. Ce ar putea fi? :-s

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Eşti sigură că nu eşti însărcinată? Poate fi o simplă dereglare (ceea ce nu cred, pentru că au trecut deja 14 zile), însă poate fi şi ceva mai grav; o răceală, chisturi ovariene ş.a.m.d.

Baftă!

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Eu știam că băieții nu au ciclu. ( În poză parcă este un băiat cu părul mare, și nu o fată. Poza este foarte nelămuritoare. SuperCap ar fi un nume de utilizator de băiat, nu de fată. ) Cu tineretul din ziua de astăzi, te poți aștepta chiar la orice.

| Yng a răspuns:

Nu ai de ce sa te panichezi poate fi o raceala ushoara la ovare (cistita) si de aia ti-a intarziat, daca zici ca nu ai avut contacte sexuale din care sa ramai insarcinata. pentru cistita poti sa te duci la farmacie si sa intrebi farmacista de un medicament exista o gramada si te tratezi sau poti incerca metoda traditionala - pui apa fiarta intr-o sticla si o tii pe burta jos o seara intreaga. poate atunci iti va veni menstruatia. daca nici asa nu vine consulta un medic. Bafta! happy

| SuperCap a răspuns:

Nu am cistita. ma dor doar sanii de o saptamana si am facut 3 teste de sarcina care au iesit negative.