| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten baiat, e cel mai bun prieten al meu din a 5, vorbesc cu el orice absolut orice laughing e mai mare ca mine cu un an. Il placeam cand eram in a 5 dar el nu ma placea si am renuntat dupa in a 6 lui a inceput sa ii placa de mine dar eu nu mai simteam nimic decat prietenie si plus ca aveam prieten. In a 7 a spus ca ma iubeste, nu am stiut cum sa ractionez. Si in acum in a 8 imi arata ca tine la mine. Ii povestesc de relatia mea, tot ce patest si uneori mai facem niste glume mai,,perverse,, laughing uneori spunem, si cand mai trec pe la tine sau ii zic buaai ce patratele ai esti bun laughing) sau el face glume gen si,,i-a zis cand te desparti de,,el,, " incep sa rad si ii zic da da cum sa nu sau chestii gen,, Ma inseli? de cand ma inseli maa?,, Ne luam in brate ne pupam pe obraz stam unu la altu in brate, unii cred ca suntem impreuna dar le spunem clar ca nu e nimic intre noi ci doar suntem cei mai buni prieteni. O data mi a trimis mesaj,, Ai noroc ca tin prea mult la tine ca sa iti fac asta (se referea sa vorbeasca cu prietenul, e foarte gelos si daca afla ca stau cu el se desparte de mine ) dar tot te urasc ca esti cu el,, Imi spune ca se gandeste la mine si eu ii spun ca ma gandesc la el. La banchet am dansat impreuna pe o melodie lenta si mi a placut la nebunie. ( Inainte jucam adevar si provocare si un prieten ne punea sa ne sarutam si ne sarutam) dupa faceam glume gen ce buze dulci ai laughing Avem o gramada de lucruri in comun. Uneori ma intreb cum era daca ne facem impreuna(vorbim si despre chestia asta ) nu prea am vrut sa fiu cu el ca nu voiam sa ma cert si sa stric prietenia dintre noi, dar imi spune ca nu e genu. Acum intrebarea e oare e bine ca nu am fost cu el? eu la vara plec in Italia desi imi spune ce conteeeazaaaa e bun si panaa atunci. Sa inteleg ca inca tine la mine? nu? nu vreau sa il fac sa sufere si e enervant ca uneori e suparat ca se gandeste la mine si la relatia mea.imi place sa stau cu el, sa vorbesc cu el pot sa ii spun orice eu am incredere in el si el are incredere in mine. Deci voi ce credeti despre situatie? P.S daa cred ca devin un pic obsedata de TPU, nu prea am prieteni de cat cel mai bun prieten al meu si prietenul meu, dar nu pot vorbii cu prietenul meu despre el ca na mi a spus sa nu mai vorbesc cu el. Si incep sa vorbesc pe TPU. straight face

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am avut răbdare să citesc totul, nu era fluent şi nici prea coerent.
Da ţine la tine, vrea să fiţi împreună, te iubeşte etc.

| AnonymousB a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze ma grabeam :3

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca tu il placi si ca el te place. Si atunci? De ce continuin relatia actuala? Sfatul meu e sa te desparti de cel cu care esti acum si sa incepi o relatie cu acest baiat cu care te intelegi foarte bine.

| AnonymousB a răspuns (pentru anonim_4396):

sunt cu actualu de un an si 3 luni si plec si la vara in Italia de tot. Si nu stiu parca nu vreau sa stirc prietenia, mereu ajungeam sa nu mai vorbesc cu fostii.

| NameHarris a răspuns:

Citind povestea ta vorbeam cu prietena la telefon! Si a zis wow ce prietenie adevarata lasand asta de o partewinking Dupa parerea mea ai o prietenie foarte fumoasa cu el nu merita sticata happy daca vei fi impreuna cu el poate sa dureze si un an dar tot o sa va certati si atuncia nu o sa va mai vorbiti pastreaza relatia asta de prieteniewinking Frumoasa poveste laughing

| AnonymousB a răspuns (pentru NameHarris):

Mersii laughing :3 ne am certat de 2 ori in 4 ani, si o vara nu am vorbit de loc din cauza mea. de asta nici nu vreau sa fim impreuna, prefer sa ramana cel mai bun prieten al meu deca iubitul meu, cine stie poate atunci va deveni gelos si etc etc. happy

| NameHarris a răspuns (pentru AnonymousB):

Exactwinking

| deeayly a răspuns:

WOW! Asa baiat n-am mai intalnit sa vb orice cu el si sa ai incredere in el mi-ar placea sa am si eu un astfel de prieten : -(. Revenind el te iubeste, tu l-ai iubit, tine foarte mult la tine din cate mi-am dat eu seama si daca erati impreuna cine stie ce avea sa se intample dar eu cred ca avea sa dureze acea relatie dar na asta e! N-am prea inteles ultima parte cum adica ti-a spus sa nu mai vb cu el! V-ati certat? Eu una cred ca sunteti facuti unul pentru altul. Si apropo dac vrei pot sa fiu si eu o prietena a ta poate reusim sa ne intelegem si sa ne si vedem ce zici? nici eu nu prea am prieteni. : - (

| AnonymousB a răspuns (pentru deeayly):

Nu,nu m-am certat cu el, Iubitul meu e gelos ca stie ca prietenul meu cel mai bun ma placut.Cu iubitul meu nu pot vorbii despre cel mai bun prieten :3

| deeayly a răspuns (pentru AnonymousB):

AAAA! scuze acum am inteles!

| AnonymousB a răspuns (pentru deeayly):

Nu e nimic :3 tongue

| AleMatei2000 a răspuns:

Păi daca te gandesti mereu la el si tii la el,renunta la iubitul tau pentru el. Nu poti sa stai cu unul si sa te gandesti la altul. Pune.te in locul iubitului tau, el daca te iubeste si tu te gandesti la altul, nu te simti asa ciudat stiind ca esti cu el dar te gandesti la altul? Nu e frumos asa, ar trebui sa alegi unul dintre ei, pe cel care il iubesti tu cu inima. Asa ii faci pe amandoi sa sufere si nu e bine.