| NoName0011 a întrebat:

Incep cu un La Multi Ani.Am si eu o nelamurire nu sunt sigura de un lucru, si as vrea si parerea altora... am un prieten baiat cu care ma inteleg bine, vorbim orice chiar ne luam in brate..sarutam( un comportament ceva gen relatie+ prietenie, imbinate) dar totusi nu suntem impreuna!( lucru acesta se intampla de vreo 3-4 ani) plus ca in timpul acesta am avut si eu prieten, si el prietena.dar noi tot acelasi comportament am avut, nu am avut nici o retinere sa nu ne sarutam si sa nu ne intelegem.Dar acum cateva zile eram la un party a consumat ceva alcool, ne-am sarutat apoi m-a luat in brate si mi-a spus " sti ca eu te iubesc.". Apoi am schimbat subiectu amandoi( iar acum nu stiu ce sa cred,, credeti ca are ceva sentimente pentru mine?) ( nu imi spuneti sunteti prieteni intreaba-l, ne-am intrebat unu pe altu daca ne placem( raspunsu a fost da din partea amandurora, la astfel de intrebari tot timpu ne raspundem cu da).Iar partea cu imbratisarile si sarutarile eu am incercat de cateva ori sa il evit, sa nu mai facem lucru asta...dar s-a intamplat din nou la insistentele lui!( varsta 18 eu 22 el).

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sunteti prieteni buni, aveti posibilitatea sa fiti ceva mai mult de atat, dar va temeti sa va implicati intr-o relatie ca sa nu se strice ceea ce este intre voi.
Si posibil sa se intample asa ceva, pentru ca de obicei cand se intampla asta cei implicati uita sa mai fie prieteni. Pe de alta parte, nu exista o relatie mai puternica ca cea dintre doi care sunt si iubiti si prieteni.

| MadRaven a răspuns:

Spune-i ca te deranjeaza faptul ca ink nu aveti o relatie. Expkicai ce simti.
Daca si el te place sigur veti avea o relatie.
daca nu e e acor, ceva nu e inregula. Poate vrea sa fie cu alte fete.
Baftă!

| NoName0011 explică (pentru MadRaven):

Nu ma deranjeaza ca nu suntem impreuna.( de simtit ceva pentru el sincera sa fiu nu sunt sigura daca ceea ce simt e de fapt doar o simpla prietenie sau ceva mai mult.)

| SerafimHD a răspuns:

Nu pot spune ca sunt mai experimentat decat tine dar sa spunem ca am patit ceva similar si nu consider ca ar trebui sa mai cedezi insistentelor lui pentru ca o astfel de relatie/experiment sau ce-o fi nu duce nicaieri, parerea mea.

| vrelian a răspuns:

Pai ce mai intrebi.nauzi omu a spus ca te iubeste bla bla.acum ca te iubeste sau nu e alta poveste.dar dwe placut normal ca te place si vrea sa aveti o relatie.ca o fi lunga sau scurta vedeti voi.ai 18 ani trebuie sa stii ce si cum sa simti cind un baiat te place si te vrea nu? auzi va pupati.sora du-te si pupal si gata nu o mai lalai ca sa nu apara alta si sa til sufkle.desi nu prea cred.el se pare ca ii place de tine mai mult decit il placi tu pe el.incearcati ca nu pierdeti nimic.mai ales ca si el vrea.ori poate nu vrei tu. daca nu vrei atunci nu fa nimic.numai bine

| NoName0011 explică (pentru vrelian):

DA ai intr-o mare masura dreptate...el a insistat la vreo posibila relatie, iar eu am luat totul in gluma.Dar totusi se pare ca tot eu is aia care nu stie ce vrea.laughing. mersi de raspuns!

| ioanamaria2001 a răspuns:

Eu cred ca voi doi de fapt va placeti mult, dar nu aveti curaj sa face-ti primul pas. Ar trebuii sa fiti impreuna, sa nu iti fie frica de el doar ca este mai mare cu 4 ani, spune-i ca ai vrea sa fiti impreuna.

| Mishu01 a răspuns:

Alcoolul de obicei spune adevarul, schimba doar actiunile dar asta e partea a 2-a. Ati putea fi impreuna. Cel mai mare risc, daca va certati si va despartiti toata prietenia asta a voastra se duce dracu. Dar daca intr-adevar va iubiti, ati putea incerca.