| 20girl a întrebat:

Am un prieten mai mic decat mine cu o luna, dar mie cam toata lumea imi zice ca prietenul trebuie sa fie mai mare cu cativa ani. Suntem impreuna de un an si ceva. Si amandoi suntem fara experienta in relatii intime. E vreo problema? E bine ca macar unul din parteneri sa aiba ceva experienta, sau nu e nimic daca niciunul nu are? sau baiatul sa fie mai experimentat?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| CatalinMG a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa fie prietenul mai mare ca tine, gandeste-te ca daca nici tu nici el nu aveti experienta in relatii intime o sa porniti de la egalitate, deci poti sta linistita zic eu.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N-are nimic ca baiatul nu are experienta. O sa va faceti impreuna experienta, cu dragoste, rabdare si intelegere. NU mai baga lumea in seama, ce treaba au ei cu tine. Vedeti-va de relatie si, atata timp cat voua ca e bine, sa nu va intereseze de ce zice lumea.

| Anca a răspuns:

Cu un baiat mai mare ca tine, relatia e diferita, si daca nu stii cum e, este posibil sa te atraga ideea.
Eu m-am maturizat fortat alaturi de barbati cu mult mai mari ca mine ...si acum am luat-o pe cealalta panta, imi plac cei mai mici ca mine. big grin Poa

| fabiola a răspuns:

Peste ani si ani stii ce-ti ramane in minte? Acele stangacii, primul sarut, emotia primei imbratisari! In dragoste faci ceea ce simti iar lumea e un obiect de decor in acest univers!

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Draga mea sigur ca varsta nu conteaza, iar o luna e nimic. Daca nu aveti experiente in domeniu nu trebuie nici sa le cauti.Acestea vin de de la sine.Cu atat mai bine cand exista iubirea adevarata! Lasa-ti sentimentele sa vorbeasa, o sa vedeti amandoi ca pentru a iubi nu ai nevoie de experienta!

| SCUFY a răspuns:

Nu-i nimic experienta o veti castiga pe parcurs, iar varsta nu conteaza atat timp cat voi va iubiti,, nu-i asculta sunt invidiosi,,

| ☺Clau☻ a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa fie mai mare.Si prietenul meu este mai mic decat mine cu 3 luni si este totul oky.In unele situatii e chiar frumos sa incepeti amandoi de la zero si sa invatati anumite lucruri impreuna si sa traiti noi experiente.Asa ca stai linistita ca nu are nimic daca nu aveti niciunul experienta in relatii intime.

| slayer666 a răspuns:

O prietena de-a mea zicea ca intre virgini e ca intre chiori. dar nu ii dau dreptate pentru ca placerea sexuala este direct proportionala cu marimea sentimentelor de dragoste a partenerilor. si chiar nu conteaza daca e mai mic decat tine. stai linistita. cel mai important este sa va iubiti. baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea conteazza varsta ...nu este nimic daca nu aveti nici unul experientza in rel intime. tot ce conteaza este sa va intelegetzi bine si sa fiti ericitzii unu cu celalalt.
si app chiar daca asta ar fi contat nu crezi ca ti-am pus km tarziu intrebarea asta... dupa un an de zile?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ummm. daca e mai mare... ce crezi ca o sa vrea?
e mai bine sa stai cu cineva apropriat varstei tele, mai ales ca nu ai experienta in relatii intime big grin.
Si inca ceva, daca de exemplu tu ai 15 ani, si prietenul are 18. el o sa vrea sex.pe cand u visezi inca la "iubire". si in general cel cu varsta mai inaintata se "joaca" foarte usor cu tine. e experimentat. tongue numai bine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ela iubi meu e mai mic cu 6 ani ca mine insa il iubesc f.mult,el ma iubeste la fel asadar pana la urma varsta nu ar trebui sa fie o piedica.noi ne intelegem ff bine suntem aproape identici ne potrivim de minune avem aceleasi ganduri aceleasi calitati.Si eu aveam indoieli in privinta asta, acum insa sunt convinsa ca varsta nu e o piedica intr-o relatie.LISTEN TO YOUR HEART ELA

| roxxu a răspuns:

Nu e nimic daca e mai mic ca tine.De exemplu prietenul meu cu care sunt de un an jumate e in clasa a 9a si eu intr`a 10a.Si el e mai mare decat mine cu 4 luni.Totusi la inceput mi`era frica de reactia celorlalti cand vor afla ca e cu o clasa mai jos decat mine(a fost dat cu un an mai tarziu la scoala). Asa ca nu mai baga lumea in seama.Cine tine la tine(la voi) va accepta asa.Si o luna totusi nu conteaza chiar deloc.
Si ai adus vorba de experienta.nu e f important sa aiba unul mai multa experienta, important e ca voi 2 sa va simtiti bine pentru ca fiecare relatie e unica si diferita prin ceea ce e si nu va fi ca cea anterioara, sau ca experientele anterioare.Asa ca e f frumos sa incepeti sa experimentati impreuna.Asta o sa va apropie mult mai mult decat crezi si va va ajuta sa va cunoasteti si iubirea va creste considerabil love struck. Sper ca ti-am fost de ajutor. Pup si succes in contnuare.Si nu uita[Lasa lumea sa vorbeasca.Cu el traiesti nu cu ei.Gura lui o saruti nu a lumii >big grin

| emma000 a răspuns:

Daca tu il iubesti nu conteaza varsta.
Conteaza numai ce crezi u nu si preiteni.