| anyska_5562 a întrebat:

Am un prieten pe carel iubesc enorm-i-am spus azi ca il plac sh el deodata a zis hai pa.Mam suparat enorm-eri am vb pina 3 noaptea despre s...imi era interesant cu el sa vorbesc mai departe dat mi se inchideau ochii.ma ruga ca sa nu plec ca se va plictisi fara mine, dar am placcaat la nani, azi dimineata am mai vorbit o leaca dar nu stiutiu ca m-am impus si i-am zis adevarul in fata, am spus ca imi place de el.ne cunoastem nu de mult timp de 2010 inainte de Anul nou.il iubesc foarte tare pentru ca pe placul meu asa baieti.Si ma tem co sa ma ignore! ce sa faC? sa il intreb ce e intre noi sau sa-i spun de mai multe ori cal iubesc? sau ...propuneti si voi ceva.acumaia vb cu el sh cum a intrat pe sait deodata mi-a scris mia ce inseamna oare?

Răspuns Câştigător
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Pai in primul rand tu nu-l iubesti. Asta ai tu impresia. E atractie fizica, il placi, poate ca e si starea aia de indragosteala, dar in niciun caz nu e vorba de iubire. Iubirea vine mult mai tarziu, nu la cateva luni dupa ce l-ai cunoscut pe respectivul.

Si acum sa-ti raspund la intrebare: Pai nu-l mai innebuni ca il placi, in niciun caz nu-i spune ca-l iubesti. Asa nu faci decat sa-l pui pe fuga. I-ai spus o data, a inteles, nu are rost sa insisti. Acum poate el nu te place sau vede in tine o buna prietena, o confidenta si se teme sa incepeti o relatie de frica ca, daca nu va merge, o sa va despartiti si nu o sa mai fiti ca inainte. Ar mai fi si posibilitatea ca lui sa-i placa de altcineva si sa spere la o relatie cu respectiva. Eu zic ca cel imi bine ar fi sa vorbesti in continuare cu el, fara a mai aduce vorba de faptul ca-l palci/iti doresti o relatie cu el. Daca vrea iti va spune, mai ales acum cand i-ai recunoscut ca-l placi.

8 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Tu crezi ca daca il cunosti inainte de Anul Nou il cunosti de foarte mult timp? Eu cunosc persoane de 4 ani si nici in ziua de azi nu le cunosc prea bine si nu ma astept la anumite chestii de la ele. Nu il stresa. Crezi ca ajuta sa-i spui intr-una "Te plac"? Si imi pare rau, dar nu cred ca vrea dragoste de la tine daca nici nu erati impreuna si ati vorbit despre sex. Il poti intreba ce crede despre tine, daca simte ceva sau daca te place. Well, poate nu chiar cu aceste cuvinte, dar sa se inteleaga asta. Il poti intreba si ce e intre voi, daca vrea sa fiti mai mult decat prieteni. Nu insista, daca nu vrea nu vrea, gasesti altul.

| DacaTuSpui a răspuns:

Nu poti sa il iubesti daca il cunosti de atat de putin timpbig grin. Probabil nici el nu crede asta din moment ce ti-a pus "hai pa", oricum nu a fost un gest prea dragut din partea lui. Eu zic ca nu te prea meritabig grin.

| andree_5411 a răspuns:

Intreaba-l daca s-a gandit vreodata ca relatia dintre voi ar putea evolua de la cea de prietenie, la iubire. spune-i ce simti pentru el si intraba-l ce simte si el, de asemenea.
vezi ce iti spune, si asa iti dai seama daca vrea sa fie cu tine sau nu.
din ce ai spus, sunteti foarte apropiati si cred ca aveti sanse.
mult succes.
funda?

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Fata tatii, zi si mie in ce limba scrii tu, acolo? Ca eu nu pricep nimic. Invata tu sa scrii romaneste si, pe urma, iti raspund si eu.

| MiniEmoTion a răspuns:

DE CE SA te temi ca te va ignora?
Ati vorbit despre lucruri intime
eu iti propun sa te iti "scai de el" sa afli daca te place>>>
probabil ca si el te place dupa ceea ce ai scris tu
incearca sa vorbesti cu el despre tot felul de chestii daca tot v_ati imprietenit
bafta
funditasmug?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa dreak doru de "iubareli" si giugiuleli, du-te la scoala si invata sa scrii si sa vorbesti romaneste ca ne faci de ris. Si ca fapt divers, la virsta ta nici macar n-ai habar ce-i aia sa iubesti. Pune-te cu burta pe carte si lasa timpeniile. De iubiri o sa ai vreme toata viata dupa ce cresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca daca insisti prea tare cu el o sal enervezi si mai este o chestie lasa-l pe el sa spuna cate iubeste el trebuie sa faca primul pas nu tu

| INGERULoDECAZUT a răspuns:

Parere mea este ca trebuie sa pui poz ela avatar cu el sa scrii ca il iubesti la status daca are net si sai pui numele in paranteza(>>>>>>)poate a sa te mai bage in seama
intalnestete cu el
cand stai langa el fa gesturi cum ai fi iubita lui de ziu0a indragostitilr du-te la el si la intalnire alearga spre el sil saruti tandru... daca ttiam folosit sa zici sati mai scriu...