| OchiiDinUmbra a întrebat:

Hey..sunt baiat, am 15 ani si m-am indragostit nebuneste de prietena mea apropiata(13 ani).ne cunoastem de 1 an jumate si am intrebat-o vara asta daca vrea sa avem o relatie.ea a spus ca se mai gandeste si aici o inceput problemele.pe scurt e asa: era nehotarata si apoi a facut o greseala prin care mo ranit foarte tare.nu stia ca sunt suparat si in ziua cand sa hotarat sa-mi spuna DA eu i-am spus supararea mea, si din cauza ca eram ranit am spus lucruri care nu le-am simtit.(am reactionat cum reactioneaza orice om cand este tradat si isi da seama ca o persoana si-a batut joc de el)au urmat multe multe fapte care fiecare le-am interpretat cum am vrut si nu stiu ea, dar eu am fost si mai ranit.si azi am intrebat-o dupa multe lamuriri:"e timpul sa alegi? suntem impreuna sau devenim 2 straini? pentru ca eu nu mai putem sa fim prieteni, tin prea tare la tn.si am vb 2 ore numai despre asta.si concluzia este ca m-a refuzat, dar vroia sa ramanem prieteni.mi-a spus ca acum cateva zile o intervenit in viata ei un baiat carel cunostea de cand erau mici, dar el s-a mutat in alta tara si ea il place.eu:"si pe mine nu ma mai placi?" ea:"nu stiu tin la tine dar cand ma gandesc la tine ma gandesc ca la un prieten") si eu am inceput sa plangsi SI IAM SPUS EI ASTA(in general sunt un tip dur, si ea o stie bine), mi-am facut si poze ca sai dovedesc.si ea spunea sa trec mai departe etc.ea a iesit afara cu prieteni si eu nu si in seara asta mi-a trimis mesaj:"azi nu ai iesit afara vreau sa stiu a fost din cauza mea?" si n-am vazut mesajul si pana sa raspund la el ea a iesit.deacuma maine trebuie sa intru sa vb.voi ce sfat imi dati? merita sa lupt pentru ea daca chiar o iubesc? daca merita, atunci ce sa mai fac ca nu mai am idei?straight facestraight faceINCA CEVA FOARTE IMPORTANT! cand i-am spus ca plang ea mi-a spus ca nu credea ca o plac atat de mult si ca se simte foarte foarte prost

6 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Dragoste cu forta nu se poate.Amandoi sunteti inca niste copii, o sa va confruntati si cu alte probleme.Nu plange daca nu te vrea, poate nu vrea sa va riscati prietenia.

| neutrino a răspuns:

Te comporti ca si cum tu ai 13 ani. Eu cred ca trebuie sa mai cresti, tinand seama ca nici proprietatea cuvintelor nu o ai.

| Chriistos a răspuns:

Daca o fata iti spune la incepu ca se mai gandeste da-o la o parte, nu va fi nimic stabil intre voi.

| Yakoubz a răspuns (pentru Chriistos):

Bă eu te contrazic am 14 ani și i-am spus prietenei mele dacă vrea sa fie cu mine, ea a zis ca se mai gândește apoi, a doua zi a zis da! si suntem împreuna de 1 an

| ioanaaa1998 a răspuns:

Scuze...dar eu cred ca nu se merita. Daca te placea a avut atatea ocazii sa ti-o arate.NEXT ....capul sus, viata merge mai departe! Funda?

| barbugabriel a răspuns:

Nu cred că se merită să mai încerci. dacă te place cu adevărat vine singură la tine.