| melyyy a întrebat:

Am urmat sfaturile voastre si m-am impacat cu fostul... totul a fost roz pentru o zi, o ora ne-am tot imbratisat si sarutat, m-am simtit superrrr bine happy
dar a doua zi imi trimite mesaj sa ne despartim straight face l-am intrebat de ce s-a mai impacat cu mine atunci? si a zis ca de aia ca si-a dat seama ca a facut o prostie
eu cred(sunt sigura) ca a vrut doar sa-si bata joc de mine si in acest moment sunt foarte suparata! nu ne-am certat, am incercat sa stau calma sad
ce ar trebui sa fac acum? cu el sigur nu mai vreau sa ma impac si nici nu mai are rost din moment ce si-a batut joc de mine! dar cum a r trebui sa ma port cu el? nu vreau sa-si dea seama ca m-a ranit, ca inca imi pasa de el
ceva sfaturi?
VA ROG! AM NEVOIE DE CINEVA CARE A MAI TRECUT PRIN ASEMENEA SITUATII!

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De la bun inceput ti-am spus sa NU te impaci cu el.Acum,stai si plangi sa te descarci, sterge-ti ochii frumosi si uita-l!
Scoate-l complet din viata ta si iesi din casa.Mergi la club,danseaza, distreaza-te si nu te opri la primul intalnit, cauta cu rabdare.Se va gasi un baiat,in bratele caruia fostul tau iubit va deveni o umbra!
Spera mult, ai rabdare si fii desteapta. Sper sa asculti, de data asta!
Mult noroc!

| foxi a răspuns:

Vezi...sfaturi de doi lei!

| alexutza003 a răspuns:

Poti sa ii spui simplu si clar chiar daca ai tinut la el, el nu te merita si mergi mai departe ca sunt o gramada de baieti daca el a fost mai dang dang si nu a stiu sa te aprecieze asta e nai cei face

| Alecsaandrra a răspuns:

Nu am mai trecut prin asa ceva dar nu uita.cu cat esti mai indiferenta cu atat il va durea mai tare :*

| streetspirit a răspuns:

Uite, nu e vorba si nici nu cred ca a avut aceasta intentie si anume sa-si bata joc, pur si simplu eu cred ca faza a fost in urmatorul lucru: el a realizat ca a facut o prostie si sa gindit ca va regreta daca nu se va impaca, dar dupa ce a facut asta se vede ca el deja nu mai vroia nimic, adica si-a dat seama ca nu are acele sentimente pentru a fi cu tine. Ce trebuie sa faci tu?! Foarte simplu, barbatii de obicei incep sa-si doreasca anume ceea ce nu pot avea, tu nu trebuie sa faci nimic alt ceva decit sa-i trezesti curiozitatea. Fii mai indiferenta, flirteaza cu alti baieti in preajma lui si da-i de inteles ca nu e el baiatul vietii tale, da-i de inteles ca pe linga el mai sunt baieti care te curteaza, nu-i scrii, nu-l telefona, nu-i atrage atentia, staruiete ca el sa vada in tine numai optimism si faptul ca esti fericita. Aceste actiuni au scopul de-ai trezi curiozitatea si interesul fiindca el va descoperi in tine o persoana nou si va cauta sa o cunoasca din nou, dar tu deja trebuie sa fii distanta, tine minte barbatii isi doresc ceea ce nu pot avea. Si pentru a mai pune visina pe tort trimite-i acest sms:,, Stii, vreau sa-ti spun ca chiar ma bucur pentru faptul ca ai ales sa na despartim, ca ai renuntat la mine, daca pina acum am avut un scop l care am tinut cu tot dinadinsul sa-l ating si care putea sa-ti schimbe viata personala spre bine, acum deja am renuntat la el, fiindca am realizat ca nu meriti, nu esti baiatul potrivit pentru asa ceva, nu mai are rost sa merg la asa ceva si asta din simplu motiv ca s-a intamplat ceva minunat de curid... Si stii ce?,, Iata acest sms il va pune pe ginduri si isi va da intrebarea: de ce tu esti asa indiferenta si nu suferi? Ce anume s-a intamplat la tine daca tot ai hotarit sa scrii asa ceva? Si va incerca sa afle raspunsuri...dar daca va incerca sa nu te grabesti sa i le dai, mai tine-l pe foc putin.