| anonim_4396 a întrebat:

Am utilizat timp de vreo 3 zile un gel pentru curatarea fetei de la roche possay si de ieri am observat ca mi s-a uscat foarte tare fata, simt ca ma strange si are o textura tare, abia imi mai pot incorda muschii fetei. Zici ca sunt arsa nu alta.Despre ce poate fi vorba? Ce remedii imi recomandati? Va rog, ajutati-ma! FUNDA Ati mai avut experiente asemanatoare? scuzati categoria mai vizitata

6 răspunsuri:
| morningstar a răspuns:

Se poate ca gelul era pentru ten gras, iar tu probabil ca ai tenul uscat. Si ti l-a uscat si mai tare. Foloseste cosmetice corespunzatoare tipului tau de ten, astfel nu o sa ti se mai intample asa!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

La "Dragoste şi sex"?

Oare de ce s-au mai "inventat" acele CATEGORII de postări?

Postează la categoria potrivită, în caz contrar ţi se poate suspenda contul.

Scuzele nu rezolvă nimic, iar faptul că această categorie ar fi mai "vizitată" decât altele NU e o scuză!

Ţi se poate RAPORTA întrebarea, se va şterge şi nu vei mai obţine ajutorul necesar...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Consulta un medic de specialitate.Problema asta nu se trateaza la Dragoste si sex.Numai bine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tocmai mi-am cerut scuze pentru categoria la care am postat intrebarea, dat fiind faptul ca este mai vizitata.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Regulamentul TPU face precizari referitor la aceste scuze. Faptul ca este cea mai vizitata, asa cum spui, nu este un motiv de a incalca regulamentul.Numai bine.

| DannaK a răspuns:

Iti recomand sa consulti un medic dermatolog. pentru fata uscata poti folosi crema cu vitamina A sau o crema foarte hidratanta. fa un ceai de galbenele ( sau oricare planta medicinala ), fa o infuzie, iar apoi maseaza-ti fata cu ulei de masline fiert si racit, lasa-l sa actioneze timp de 10 minute, spala-te, iar apoi aplica o crema de fata foarte hidratanta. repeta asta cam la 3 zile pana ce pielea fetei revine la normal ca sa nu risti sa ti se ingrase. totusi daca dispui de niste banuti, iti recomand si consultul unui dermatolog.