| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut o fata care azi a palit un baiat pe fata cu palma dar el nu a reactionat si mergea mai departe. De ce asa, chiar si acum imi trece prin minte asta?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

De prost nu a reactionat, eu le dadeam palme si la fete in adolescenta daca imi faceau ceva de genul.
Era pampalica.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Imi amentesc ca am venit cu fura pana la scoala in care am invatat si am calcat un caine pe coada cu acel tir in care erau dulapuri si mobila, iar acel caine era a unei fete de 15 ani, ea dupa ce am iesit din tir, a venit si mi-a dat la oua dar eu am deschis usa din toata forta si am spart-o la cap si a stat la spital iar eu la judecatorie, o paleam cu capu de usa, i-am prins mana la usa, am trantito la pamant si o pipaiam ca sa o las surda ca eram foc inervat, iar apoi de inervat de eram, am pornit tirul si voiam sa o calc dar o profa a venit cu viteza la mine si ma trantit la pamant si tipa la mine, iar ea a fost la spital si eu pentru acea fapta la judecatorie

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ce judecatorie e aia unde puteai sa o palesti cu capu de usa?! Ca la o judecatorie ca lumea, nu apucai, luai bataie de la mascati sau erai luat pe sus de politie.
Nu trebuia sa-ti dea la oua ca n-ai vrut sa calci cainele, s-a intamplat.
Pana la urma bine i-ai facut, credea ca te face si tu nu zici nimic. Unele asa merita ca sa invete o lectie de viata.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

A fost prea bland, nu a stiut sa-i dea o lectie, mai incolo isi va gasi unul sa o invete bine

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil pentru ca baiatul a jignit-o sau i-a vorbit urat.
Nici o fata nu-ti da palme peste ochi asa din senin, fara sa fii spus sau facut ceva rau.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Poate și-o merita, era conștient de asta, și își accepta supus pedeapsa. Sau poate nu a vrut sa riposteze, ca să nu fie văzut pe stradă agresând o femeie, dar când au ajuns acasă mi ți-a-ncinso de i-au sărit mucii pe pereți.

| TomaSelly a răspuns:

Ideal ar fi sa nu fi pus intr-o situatie de genul, in care o fata sa te agreseze fizic sau verbal. De obicei cand o fata face chestii de genul, le face deoarece stie ca nu sunt repercursiuni, si ca daca tu reactionezi cu aceeasi moneda are dreptate pentru ca, de, PROGRESISM. Ce as fi facut eu in cazul acesta? Probabil ca as fi ridicat tonul la ea si chiar m-as fi dat spre ea, dar nu as fi atins-o, pur si simplu nu sunt eu genul acela de om, dar daca as auzi ca cineva chiar a raspuns cu aceeasi moneda, n-as fi chiar asa de suparat.