| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut pe foarte multi care se lauda ca au penisul de 17-18 cm la 14 ani, care e marimea medie a penisului la aceasta varsta?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca organismul baietilor de 14 ani este imatur si isi va continua procesul de dezvoltare si in urmatorii 2-3 ani, din acest motiv se produc modificari care uneori pot fi foarte importante si au efecte privind cresterea organismului in ansamblu, deci si a penisului. Deseori sunt postate de adolescentii dornici doar sa epateze, cu marimea penisului lor de 17-18 cm, lungime care se poate aprecia ca "sfideaza" atat realitatea cat si corectitudinea masuratorii efectuate. Bineinteles ca pot sa existe si exceptii insa aparitia unui nou Terente sau Rasputin, se produce foarte rar. laughing Este stabilit prin masuratori concrete si corecte, efectuate de catre medici, cercetatori si experti care au masurat mii si mii de penisuri din toate tarile lumii, pentru a stabili in cadrul unor experimente si studii efectuate la cererea producatorilor de prezervative, ca d.p.d.v. statistic exista niste dimensiuni "medii" ale penisului in functie de rasa si caracteristicile diverselor populatii de pe aceasta planeta. Pe baza masuratorilor a reiesit ca barbatii adulti din Romania sunt posesorii de penisuri a caror lungime medie statistica este de 12, 73cm, deci foarte mica comparativ cu dimensiunile de-a dreptul exagerate prezentate de unii userii ai aceastei categorii a TPU. Probabil ca cea mai credibila si reala lungime a penisului in cazul barbatilor adulti din tara noastra se situeaza intre 13 si 16 cm. Asa ca la varsta de 14 ani lungimea cea mai credibila a penisului poate fi in jur de 11-12 cm. Insa ar fi bine sa stii si tu, ca ceea ce conteaza cu adevarat in cazul barbatilor ''adevarati'' este virilitatea, potenta dar mai ales capacitatea lor sa reuseasca sa-si coordoneze si sa controleze ejacularea spermei, pentru a sustine actul sexual un timp suficient de lung incat la final, partenera de sex sa aiba parte mereu de placere si satisfactie si pe cat posibil orgasm. Degeaba penisul este lung si gros, daca posesorul sau, este incapabil sa-l mentina in stare erecta suficient de mult timp, incat partenera de sex sa fie mereu pe deplin satisfacuta. Multa sanatatE!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 14 ani, cel mai probabil ai 11-12 cm

| Emilian65 a răspuns:

La varsta ta, penisul ar trebui sa aiba lungimea de maxim 12 cm.

| Alexz61 a răspuns (pentru Emilian65):

Când e in erecție?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Eu la 14 ani il aveam de 24, acum il am de 17. Pe internet sunt mai lungi decat in realitate.

| Dragosdoar a răspuns:

Si ce dc se lauda. Si terente avea pensiul mare si era o pocitanie de barbat, iti venea sa il arunci in veceu

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Dragosdoar):

Legenda spune ca mureau femeile după el... La propriu laughing