| Sara2 a întrebat:

Am vb cu prietenul meu si i-am zis ca mi-a intarziat 10 zile menstruatia (totusi testele au iesit negative si noi ne-am protejat) totusi a zis ca prin absurd daca sunt... vrea sa il pastram, eu nu vreau sa il pastrez si a zis ca daca fac tampenia asta nu mai vorbeste cu mine niciodata, sunt fff ingrijorata nu stiu ce sa fac nu vreau copil inca nu sunt pregatita crying voi ce ma sfatuiti sa fac?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa te duci la ginecolog. E foarte bine ca ai vorbit cu prietenul tau, era cazul si asta iti arata si ce fel de om este (unul pe care nu te poti baza si care este dispus sa-si omoare mai bine copilul decat sa-si asume responsabilitatile vietii sexuale).
Repet ce-am mai zis: nu cred ca esti insarcinata, dar e cazul sa te duci la ginecolog.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Corect, imi cer scuze, sunt total pe alaturi. Nu inteleg cum am citit, dar important e ca am dat cu bata in balta. Imi cer scuze, raspunsul meu este o tampenie.

| emchristina a răspuns:

In primul rand asigura-te ca chiar esti insarcinata. apoi vorbiti si vede-ti voi ce faceti. totusi un avort nu e cel mai sanatos lucrustraight face. cunosc pe cineva care a avortat de vreo 3 ori si a 4 oara cand chiar si-a dorit copilul acesta a murit cand era in a 7a lunastraight face. totul depinde de tine. daca nu esti pregatita asta e. bafta:*

| maya_1225 a răspuns:

Brigaela, vezi ca a spus ca prietenul ei vrea sa pastreze copilul nu sa il avorteze.

| LoOran_1745 a răspuns:

Nu esti pregatita pentru un copil? Un copil este cea mai mare bucurie, nu iti poate face rau un sufletel de copil. Gresala este a ta nu a lui, nu cred ca el merita sa moara pentru prostiile tale! O mama nu isi poatre omor copilul, doar daca nu are suflet! Respect pentru prietenul tau care si-l doreste, nu toti ar face-owinking

| laptesiciocolata a răspuns:

Daca testele au iesit negative atunci nu ai de ce sa te temi. Mai asteapta, menstruatia mai intarzie uneori. Daca trece mai mult de 2 saptamani jumatate, maxim o luna, atunci ar trebui sa il iei, si sa ii explici cum sta situatia, si sa spui punctul tau de vedere.

| byby_7370 a răspuns:

Dk esti insarcinata nu te sfatuiesc sa faci avort.cumnata mea a facut 2 dar pentru ca a avut probleme grave si asa au sfatuit-o medicii si acum nu mai poate sa ramana insarcinata.nu vrei acum un copil dar in viitor o sa vrei si dk nu mai poti sa ramai o sa blestemi ziua in care ai facut un avort