| teo_6986 a întrebat:

Buna!
Am avut contact sexual cu prietenul meu pe 1 ianuarie, ne-am protejat cu prezervativul, insa acesta s-a rupt... menstruatia mi se terminase cu 3-4 zile inainte... am facut 2 teste, unul pe 14 ian si celalalt la o saptamana, pe 21 ian. Acum sunt f ingrijorata ca menstruatia nu imi mai vine. Nu am un ciclu menstrual regulat si nu stiu ce sa mai cred. Ambele teste au iesit negativ. Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Multumesc!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testul de pe 14 e prea devreme facut si nu poate fi luat in seama. Testul de pe 20 e facut la limita (a douazecea zi). Ca sa te poti baza pe el, trebuie repetat. Fa din nou un test, din prima urina de dimineata, maine. Daca e si acesta negativ, du-te la un ginecolog pentru a vedea care este cauza dereglarii.

Răspuns utilizator avertizat
| fanmichaeljackson a răspuns:

Mai intai ar trebui sa ne spui daca ai ciclu regulat, pentru ca daca nu il ai acesta poate sa intarzie mult; cel mai mult timp poate sa dureze 35 de zile, iar in al treilea rand ar trebui sa intri pe noifetele.ro si sa o intrebi pe ana acolo ce vrei! Ea stie mult mai bine chestii de astea, iar eu te-as mai sfatui sa te duci si la un ginecolog! mult succes!-:bd

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei casa fi sigura se fac chiar 3 teste de sarcina ...menstruatia poate sa iti intarzie ca poate esti racita sau din cauza ca nu este regulata linisteste mai asteapta 3-4 zile daca nu iti vine menstruatia mai fa-ti un test succes!

| gabioni a răspuns:

Mai fa un test, ca sa fii sigura, dar daca menstruati ta nu s-a reglat nu te ingrijora

| sorinaa a răspuns:

Nu e nicio problema. poate ai racit sau mai asteapta si tu daca spui ca nu ai ciclu menstrual regulat, se mai intampla. si eu patesc asa, dar m`am obisnuit.stai linistita!