| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi a întrebat:

Am vorbit cu el pe la 18:48 cu,, ce faci" chesti din astea.Decat sa va povestesc mai bine fac un dialog:
El : Ma mai iubesti?
Eu: Da... Tu?
El: Da. Mult?
Eu: Mult, Mult!
El:Si eu...(si de aici nu mai conteaza.)
Apoi pe la 20:33
El: Ce Faci?
Eu:Mai am putin si se termina filmul. tu?
El:bine, da' am o problema!
Eu: Ce problema?
El:Nu mai imi place asa mult de tine.
Eu: ma asteptam la asta.
El: Ca inainte ma refer.
Eu:Mda
El:Tie?
Eu: Mai bine nu raspund. hai pa ca prefer sa vorbesc cu altcineva.
Eu pur si simplu m-am enervat. Acum daca nu ma mai place (inainte spunea ca ma iubea...infine) nu de'aia m-am enervat. Este alegerea lui. M'am enervat pentru ca m'a mintit inainte. Voi ce Credeti? Un sfat? (nu ne'am despartit) Si, simt ca ar trebui sa fac asta desii nu vreau. As vrea sa'l fac gelos la scoala, dar nu prea iese.Cum as putea sa'l fac, si prin msj cand vorbesc cu el? Raspuns la amandoua intrebarile = Funda + Vot (dau vot si la celelalte raspunsuri)Fara raspunsuri jignitoare...

Răspuns Câştigător
| GanjaMan_1657 a răspuns:

Pai 1)Chestia cu te iubesc intodeauna dupa parerea mea se spune prea repede iar dupa aia se iroseste momentu cand chiar simti ca trebuie sa spui. Exeplu: Te iubesc spus dupa 2 zile = senzatie dupa 2 sapataman=ceau 2) Cum sa-l faci gelos? Pai lasa-l sa fiarba umbla mai mult cu prietenele tale si nu-i da asa multa atentie... e o sabine cu 2 taisuri, ori fierbe ori...

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da-i ignore vreo 3 zile. Daca doar te-a tachinat,vei afla,te va cauta, va fi nelinistit. Daca te intreaba de ce ai facut asta, spune-i ca i-ai lasat spatiu si timp de gandire...Nu esti tu fata de care azi ii place si peste doua saptamani ii place mai putin.Si cand iti mai spune cineva "te iubesc", intreaba-l daca stie ce spune, daca e constient ce inseamna asta...Mult noroc!

| ionela22 a răspuns:

Ceea ce face el se cheama tachinare e ca un fel se joc vrea sa vada ce spui ce faci tu. daca te deranjeaza aceste vorbe ar trebui sa discuti cu el si sa ii spui ca aceste lucruri te deranjeaza de acum sa fie sincer cu tine si sa nu te amageasca sa-ti spuna sincer ce simte pentru tine.Nu cred ca trebuie sa il faci gelos, crezi ca merita discuta cu el daca nu simte nimic pentru tine atunci viata merge inainte baieti mai sunt dar eu cred ca ceea ce a facut este o gluma.

| Loola_4761 a răspuns:

Pai la scoala nu il baga in seama si mai bine cand trece el pe langa tine intra in vorba cu alt baiat smug sa vezi ce i se aprind beculetele ca se enerveaza si devine gelos daca te iubeste. daca nu...nu o sa-ti spuna nimic.D

| rusuirina a răspuns:

Pai poti sa-i spui cand vb cu el : MaM CE TIP AM CUNOSCUT, CE FRUMUSEL E. SAU CAND ESTY CU EL PE DRUM si vezi un baiat in masina ii spui m-am ce dragut era ala in masina! si o sa vada ca de fapt a gresit fata de tine cand ti-a spus acele lucruri

| Nechaty a răspuns:

Nu cred ca trebuie neaparat sa va despartiti mai vorbiti intre voi poate gasiti o solutiewinking

| Str8_8407 a răspuns:

Copii care se plictisesc...Si nu prea inteleg de ce vrei sa il faci gelos.

| PAMparam a răspuns:

Deci:X in primul rand poate glumea sau efectiv vroiasa sa te enerveze sau sa te faca geloasa sau i palce si de alta si nu stie pe care sa o aleaga poti aborda problema inmai multe feluri poti...ei bine poti sa-i spui ca iti pare rau si sal intrebi daca el crede ca o s imi mearga intre voi in functie de ce zice dai sau nu papucii ei bine poti sa-l faci gelos spunanadui ca nici tuhnu mai tii atat la el... poti spune faze delea hei x i simpatic iar mai incolo ( opauza doua) hei sa vezi gluam x mo invitat in oraslaughing stiu si eu nu-i capat de tara distreazate:*:*:*

| Justdoit_7404 a răspuns:

El te iubeste doar ca daca ai inceput discutia cu ''cuvintele alea'' nu a avut ce spune.