| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema am fost cu un tip 2 luni si ceva (el avea 16 ani eu 14) M'am atasat foarte mult de el si cand imi era lumea mai draga a aflat mama. M'a obligat sa ma despart de el si sa nu mai am nici o legatura cu toti prietenii mei de la bloc. Am vorbit cu baiatul respectiv si i'am propus sa luam o pauza si a acceptat. Peste 3 saptamani ne'am impacat si a aflat si de asta data mama. Ne'am despartit cu toate ca tineam foarte mult la el. Se implinesc mai bine de 2 luni de cand ne'am despartit si nu ne'am mai impacat si eu continui sa plang in fiecare zi pe ascuns. Simt ca era baiatul perfect. Adica in aceste 2 luni nu ne'am certat nici macar o data.
Iar pe mama nu o mai suport deloc. Daca pur si simplu vorbesc la telefon in casa vine si incepe si ma cearta si e foarte jenant sa auda si cei cu care vorbesc la telefon cum sunt certata pentru simplu motiv ca discut. Ma simt ingrozitor ajutati-ma!

6 răspunsuri:
| yanny`s a răspuns:

Ce mama nebuna aiwinking
vrea sa te calugareasca cumva si tu nu stiai?

| Alina_9354 a răspuns:

Asa am patit si eu pe la 14 ani si am continuat sa ne vedem pe ascuns dar cu foarte mare grija si foarte rar pana cand el si-a gasit altalaughing Spune-i mamei tale ca de cat sa te ascunzi de ea mai bine accepta sa ai un prieten, pentru ca oricum tu ai crescut si vrei sa ai un prieten!

| Didii15 a răspuns:

Vorbeste cu mama tawinking. Trebuie sa aveti o discutie ca de la mama. la fiica. Fa'o sa inteleaga ca ceea ce faci tu nu e asa rau pe cat credea ea.si spune'i ca deja nu mai esti un copil ai 14 anistraight face. trebuie sa t maturizezi nu sa stai mereu sub "aripa" ei

Sper ca te'am ajutat!

pa; x

| ✿puffa✿ a răspuns:

Mmm...ar trebui sa ii spui ce simti cutoate ca va rectiona cam aiurea cred eu, trebuie sa constientizeze ca ai nevoie de respect si de viata ta. Spune-i ca ii esti si ii vei fi mereu recunoscatoare pentru ca a avut grija de tine, dar adolescenta ete o parte frumoasa a vieti si trebuie sa telase sa profiti de faptul ca esti tanara. Iar vorbitul a telefon este ceva ce fac si eu chiar zilnic cu orele, trebuie sa ii spui mamei tale ca ai nevoie a comunici cu prietenii tai macar 20 de minute, asa vei fi mai relaxata iar activitatile tale zilnice vor merge mai ine.
Mult succes iti urez! pupici multikisskisskiss

| Silviu_7167 a răspuns:

La varsta asta, inca depinzi de parinti. Eu zic si cred ca ar trebui sa vorbesti cu mama ta si sa ii explici ca il iubesti. Daca nici asa nu merge, n-am idee ce ai putea face. Doar sa va intalniti pe ascuns tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fato... pleaca de acasa... ai o mama naspa