| ema_2625 a întrebat:

Am vorbit serile trecute cu baiatul despre care va povestesc, care este in strainatate. L-am intrebat ce face, el a zis:bine, iar eu i-am spus:bine fara mine? el a zis:nu chiar. I-am zis sa vina acasa pentru ca nu vreau sa il pierd, ca exista posibilitatea sa ma uite, ca o iubire nu este la distanta, virtuala, ca intr-o relatie este nevoie de doi, iar el a spus:te mai linistesti gandindu-te ca persoana iubita este a ta pentru totdeauna, ca mai este putin si vine.Eu i-am spus ca pot face o depresie daca ma tot refugiez in vise, iar el nu este langa mine, sa ne bucuram de fiecare clipa.De ce el mi-a spus ca inseamna ca nu stiu cum este o relatie? Eu l-am intrebat cum este, iar el a zis ca nu poate sa explice.Atunci i-am zis eu o iubire este distanta si timpul masurate cu inima, adica atunci cand iubesti si astepti? El a zis ca da.Nu stiu ce sa mai inteleg oare o avea relatii cu altele pe acolo? El zice ca nu, dar acolo sunt prostituate la tot pasul. El a zis ca ma iubeste si nici nu vrea sa incerce sa ma uite. Oare cum este o relatie? La ce s-a referit cand mi-a zis ca nu stiu ce inseamna o relatie? Ma gandesc zi de zi la clipa in care va veni, iar cu toate ca zice ca mai este putin nu mai pot avea incredere, cand ma gandesc ca poate ma minte.Astept raspunsurile si sfaturile dumneavoastra.Multumesc.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

El nu stie ce e o relatie serioasa de aia a pus acea intrebare. Daca te inseala el stie noi nu avem cum sa stim ce face.

| gigiro a răspuns:

Adica vrei sa se intoarca in Romania,sa taie frunza la caini, sa va iubiti toata ziua si sa mancati scovergi uscate, nu? Nu ti se pare ca el e matur si tu nu?

| mihaibr11 a răspuns:

Buna! Trebuie sa accepti faptul ca unele lucruri trebuiesc facute indiferent de situatie. Imi inchipui ca el nu a plecat de bine acolo, si crede-ma ca vb din experienta, si lui ii e la fel de greu acolo fara tine, dar nu-l ajuti cu atitudinea ta pentru ca el probabil nu se va mai putea concentra la ceea ce trebuie sa faca acolo. Si despre "relatii" cred ca vedeti diferit lucrurile astea, el nu vrea sa te piarda, iti e fidel, si accepta o relatie la distanta, strange din dinti si se gandeste ca o sa vina ziua cu pricina, iar tu numai suporti asteptarea. Mai indura un pic si vei vedea ca o sa fie bine. Mult succes

| ionut7782 a răspuns:

Depinde cat de mult te iubeste. daca te iubeste foarte mult nu va gresi sa te faca sa suferi.eu am o relatie la distanta avem un an de zile impreuna si ne-am vazut de 5 ori in tot acest timp.deci concluzia este ca daca va iubiti cu adevarat relatia va dura si la departare.la noi cu cat ne intalnim cu atat creste iubirea dintre noi.adevarul este ca eu nu am inselat-o niciodata de cand o cunosc.si stiu ca nici ea nu ma inseala. timpul liber al nostru il petrecem pe net. deci asteapta.am ajuns la concluzia ca fericirea o platesti cu suferinta.deci nu te pune sa il inseli.ai face o mare greseala.mai ai rabdare putin.si lui ii este greu fara tine acolo intre straini.iti spun din experienta mea.nu face prostii care le vei regreta mai tarziu.succes.sa iti mai spun un lucru care te va linisti.el stie doar un lucru.munca si casa.in weekend nu stie cum sa se odihneasca mai bine.nu e atat de usor.vii obosit de la munca sincer nu iti mai arde de nici o femeie.iti spun ca eu traiesc acum tot ceia ce iti spun.succes

| misu a răspuns:

Incearca totusi sa ai incredere sau poti sa spui speranta.nu poti sa schimbi nimic. cind vine iti dai seama imediat daca te a inselat

| sweetcupcake97 a răspuns:

Nu astepta atat de mult momentul in care va veni ca poate vei ramane dezamagita. Lupta contra focului cu foc!