| BitKode a întrebat:

Am aceiasi problema de 1 an! Incerc sa cuceresc o fata pe care o iubesc, i-am spus ca o iubesc dar ea a fost 50-50 nu mi-a spus nici ca ma place nici ca nu ma place. A spus ca ma place un pic acolo. Am mai vorbit cu ea si intr-o zi am vazut-o suparata.Am intrebat-o ce a patit si mi-a spus ca s-a certat cu o prietena. In ziua aceea am intrat pe facebook si am vorbit cu ea pana la 3 dimineata.Atunci mi-a zis ca sunt cel mai bun prieten al iei si ca in momentele astea doar pe mine ma vede si prieten si frate si iubit. I-am spus daca vrea sa avem o relatie si a spus ca poate. Ei ii plac baietii mai muschiulosi si eu m-am apucat de sala. Deja am dat putie kg jos si mereu imi zice ca e bine si ma motiveaza. Intr-o zi m-am apropiat de ea si am sarutat-o. Ea a stat putin nehotarata incercand sa se dea inapoi dar pana la urma a acceptat. De cateva zile o mai intreb pe facebook " ce faci iubire " sau chestii din astea (ea stie ca asa o alint si nu prea se supara) dar ieri si azi a zis bine si atat, am intrebat-o ce a patit si mi-a zis prima data ca nimic. Cand am intrebat-o iar ceva i-am spus sa imi zica numele la o melodie careia ii place ei si a zis nu stiu, lasa-ma! Nu stiu ce sa mai cred! Ce se intampla cu femeile astea? Intr-o zi parca sunt niste ingeri iar in altele parca sunt diavoli? Ce sa fac sa fiu cu ea? Oare ma vrea sau face asa doar sa nu ma piarda ca prieten?

Răspuns Câştigător
| MikkyAnduu24 a răspuns:

Bună,

Așa sunt fetele, nehotărâte și câteodată trădătoare.Probabil că este nehotărâtă pentru că îi e teamă de ceva.Te iubește ca pe un prieten(frate/iubit), deoarece este evident că simte ceva pentru tine... sau poate doar încearcă să'și ascundă sentimentele. Poate până acum nu a avut o relație serioasă și îi e teamă într'un fel. Dacă vrei să fii cu ea ('relație serioasă/de lungă durată') trebuie să vadă că îți pasă de ea, să arăți sentimentele tale față de ea și să fii lângă ea la bine și la greu. Încearcă să vorbești cu ea mai tot timpul, s'o întrebi cum se simte, etc.Trebuie să'i arăți că o meriți cu adevărat, nu numai prin vorbe, ci și prin fapte. Dacă nu face ea primul pas, fa'l tu.
Curaj!
Sper că te'am ajutat măcar puțin!
Te pup :* O seară frumoasă!

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

"ce faci iubire ", cu o asemenea exprimare de 2 bani ma mir ca nu ti-a dat ignore rolling on the floor

| ElenaDanielaE a răspuns:

Nu stie ce simte pentru tine, este nehotarata!

| DPaul a răspuns:

Pai..frate, femeile sunt ciudate. dar fara ele am beli singuri. ahaaha.
Ce sfat iti pot eu oferi este urmatorul. incearca sa ii fi in continuare alaturi, mai ales in clipele in care chiar are nevoie de asta. fii mereu umarul ei pe care se poate spijini oricand, fetelor le place sa vada ca iti pasa. Nu ii mai spune ca o iubesti sau o placi. Arata-i asta. cheam-o intr-un mediu romantic. de ex la ocafenea seara. condu-o acasa si sarut-o de noapte buna. nu ii cere asta. fa-o. nu o intreba daca vrea sa fiti in preuna.Dar comporta-te ca si cum ati fi(nu exagera totusi)

*eu asta as face daca as fi in locul tau.

Nu cred ca ar saruta o fata un baiat si s-ar comporta asa doar ca sa nu te piarda ca si prieten. Dar totusi. fetele sunt ciudate straight face

| MikkyAnduu24 a răspuns (pentru DPaul):

Când spui 'fetele sunt ciudate' te referi la toate fetele?