| alex1aki a întrebat:

Ame o intrebare
Fata de care imi place e cam timida
Cum procedez?
urgent

5 răspunsuri:
| Milka00 a răspuns:

Incearca sa razi la glumele ei ( daca face), iar daca nu incearca sa mergi direct la ea si sa o intrebi ceva, legat de scoala, poate chiar legat de ea. Asa veti intra in vorba, si o vei face sa se gandeasca daca insemni ceva pentru ea sau nu.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Nu e nici o problema ca e timida.
Abordeaz-o mai usor.Ai rabdare cu ea.

greece12
| greece12 a răspuns:

O privesti,ii zambesti,ii vorbesti,o intrebi tot felul de lucruri legate de scoala,te oferi sa-i faci mici servicii,ii dai atentie intr-un cuvant si,mai ales,o observi.
Daca se inroseste si se pierde in fata atentiilor tale,daca te urmareste cu privirea, daca are un mic zambet stingher pe buze, te place.
Daca in mod clar ii e neplacut orice ai face, las-o in pace, nu te place.

| SorinTudor a răspuns:

Iesiti in pauze, vorbiti despre scoala si intreab-o cate ceva despre ea, unde s-a nascut, in ce zodie e...etc chestii de genu sa o poti cunoaste mai bine si daca vei avea putina rabdare cu ea va iesi repede din starea asta de timiditate mai ales daca in week-end o inviti in oras la un suc, pizza etc va prinde mai repede incredere in tine chiar si la o plimbare daca o scoti va conta pentru ea.

| kandaraki a răspuns:

Ia-o usor