| VeveritzaKamicazee a întrebat:

N'a seara TPU am si eu o intrebare cum procedezi cu fetele timide? straight face. Am incercat sa ma bag cu o fata dar cand i-am zis ce simt pentru ea s-a cam speriat faza e ca asa e firea ei c-am timida si fricoasa happy dar imi place oricum ar fi big grin si sincer nu prea am nici o idee cum ar trebui sa procedez thinking any help? plssss big grin

Răspuns Câştigător
| eusicumine98 a răspuns:

Buna. Pai daca este timida e clar ca trebuie sa fii cat se poate de discret ccand ii zici de sentimentele tale. Ma gandesc ca ai putea sa ii faci un moment romantic doar ca nu stiu cum ai pute face asta sau daca esti ca majoritatea de prin zilele astea e posibil nici sa nu vrei asa ca incerca mai intai sa fii sensibil cu ea si sa o faci sa se simta bine in preajma ta, sa se simta in siguranta, sa vada ca este iubita. Daca este timida inseamna ca este si romantica, visatoare, prietenoasa. Incearca sa ii dai in fiecare zi cate o floare, indiferent de care, nu trebuie sa fie trndafir sau crin sau mai stiu eu ce, intentia conteaza! Si iti zic ca oricarei fete ii plac astfel de gesturi. Dar oricear fi sa nu ii spui foarte direct " vrei sa fii cu mine?!" si mai ales sa nu ii spui pe messenger. Daca ii vei spune in fata "Te iubesc!" se va simti altfel decat daca i-ai zice "te plac" sau "vrei sa fii cu mine".
In concluzie, trebuie sa fii sensibil si romantic pentru a o face sa te iubesca si ea. Sper ca te-am ajutat si ca ai inteles la ce m-am referit. Succes!

2 răspunsuri:
| StarkWolf a răspuns:

Pai incearca sa gasesti un subiect comun si sa vb k ea k un prieten mai intai,spune-i k te ai grabit si asa si k e draguta etc, dar nu i mai spune ca o placi fiind ca s-ar putea sa se sperie iar si sa nu mai vb k tine...fa putin pe amicul cu ea, cunoasteo mai bine si arata i k nu are de ce sa i fie fricawinking!

| ℓίίίgнт a răspuns:

Poi..."the secret" e sa nu o iei direct, trebuie sa-i castigi increderea.si.numai apoi sa-i zici ce simti, dar cazul tau e cam pierdut totusi. daca mai vrei o speranta trebuie s`o iei lin.si nu`ti bate joc de ea, de obicei fetele de genul."pun orice la suflet". Sper ca te-am ajutat.Bft kiss