| anonim_4396 a întrebat:

Ati putea sa ma ajutati in legatura cu o problema?
Daca da, va rog. Daca nu, nu va pierdeti 5 minute din viata citind ceea ce am scris eu.
Eu am placut un baiat.La inceput am crezut ca si lui ii placea de mine, dar intr-un timp nu am mai vorbit pe mess si ma gandeam ca nu ma place.[suntem la aceeasi scoala - el e cu o clasa mai mare decat mine].

Dar cand am plecat cu scoala intr-o excursie mi-a zis ca ma iubeste si m`a intrebat daca vreau sa fiu cu el.
Eu fiind intimidata, am refuzat.
In toata excursia mi-a tot zis ca ma iubeste [in fata tuturor - si toata scoala crede ca sunt cu el laughing ].

Dar abia acum mi-am dat seama ca ii baiatul cu care vreau sa fiu si cel pe care il iubesc.

Ce sa fac ca sa isi dea seama ca il iubesc?

[P. S.: fara raspunsuri gen : spune`i in fata]

M`am gandit sa pun o prietena sa il intrebe pe mess daca suntem impreuna, pe motiv ca eu nu vreau sa ii zic ei daca suntem sau nu sa vad ce zice.

Mi`e frica sa nu cumva sa isi bata joc de mine cand imi spune ca ma iubeste.

[Cand m`a intrebat daca vreau sa fiu cu el m`a tinut de mana si s`a uitat in ochii mei ].

Astept sfaturi.

Răspuns Câştigător
| Lluuminitaa a răspuns:

Daca tu esti prea timida sa ii spui sau iti e aiurea faza cu prietena va merge dar doar daca el va vrea sa ii zica prietenei tale ( ma refer la faptul ca nu toti povestitm orice oricui ) prietena ta il poate intreba daca sunteti impreuna asa cum ati vorbit sa faceti si sa ii spuna gen " cred ca si ea te pace mai incearca odata, mai vorbeste cu ea " ( sa ii dea de inteles ca trebuie sa te mai intrebe odata ) tu sa fi pregatita. succes!
:* happy

6 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Daca s-a uitat in ochii tai inseamna ca sentimentele lui sunt sincere, a vrut sa iti dovedeasca asta. Tu acum trebuie sa vb cu el, tu nu altcineva, daca nu poti sa ii zici in fata ceea ce ar fi cel mai bine scrie un bilet in care sa ii zici ca tu il iubesti si ti-a fost rusine sa recunosti si tot ce simti tu, scrii acolo un bilet de dragoste si pui o prietena de a ta sa il dea, vezi sa scrii numele tau pe el sa nu creada ca e de la prietena ta.
Sper ca te-am ajutat. Funda? PLzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| alylove15 a răspuns:

E foarte probabil sa te placa.arata-i ca si u il placi adica zambestei i-al in brate chiar...pana la urma merge sa incerci o relatie cu el daca il iubesti si el te iubeste pe bune nu ai ce pierde.E destul de buna ideea cu prietena... pune-o sa il intrebe daca e cu tine si daca zice ca nu dar ar vrea sau ceva de genul spune-i prietenei sa ii spune ca dk nu mai incearca o data dar sa fiti doar voi doi si daca va face asta accepta si fi cu el.

| ciresicaSiatat a răspuns:

De ce vrei sa te complici atat cu prietene si atatea nimicuri? e atat de simplu sa-i spui direct,pe mess,prin tele fon,prin ce vrei tu,normal ca e mai ok dk iti zici in fata,fii sincera,pana la urma nu ai nimic de pierdut,eu cred ca te place,dar l-ai refuzat o data, acum e randul tau sa-i arati! Spune-i ca nu ti-ai dat seama pe moment, dar ca apoi te-ai gandit la el si pur si simplu il placi!

| Phaey a răspuns:

Lol.
N-am alt raspuns decat... Ia-l direct.
Te duci la el si il intrebi daca e adevarat ce ti-a spus. Daca este, atunci spune-i ca si tu simti ceva pentru el, etc etc.

Si de sa spui "DA" variante-i "spune-i in fata"?
Pentru ca:
1. Asta arata ca ai curaj sa-ti infrunti propriile sentimente.
2. Vezi exact cum reactioneaza respectiva persoana. O expresie faciala valoreaza mai mult decat s-ar putea exprima.
3. E un sentiment inexplicabil big grin O sa te simti bine cu tine ca ai avut curajul sa te uiti in ochii boului si sa-i zici ce ai avut de zis.

Chiar daca pare imposibil, crede-ma ca e mult mai bine sa spui ce ai de spus verde-n fata, indiferent de persoana. Personal, apreciez foarte mult cand cineva imi spune personal ce crede despre mine/ ce simte, etc.

Tot ce trebuie sa faci, e sa-l iei de o aripa si sa-i spui "vreau sa te intreb ceva". Apoi te gandesti ca nu mai ai cum sa dai inapoi. Si dai drumul vorbelor happy

| El_6841 a răspuns:

Ar fi bine sa vb mai mult cu el,incepe u prima o discutie.
Dupa un anumit timp s-ar putea sa te intrebe daca vrei sa fi cu el,spune si u da, fi mai curajoasa ca niciuni baiat nu ii place sa fie refuzat
Depinde ce fel de baiat e u trebuie sa-ti dai seama daca o sa-si bata joc de tine sau nu, eu nu-l cunoasc asa ca nu iti pot raspunde
Sper sa-mi dai funda

| CaTiUsHa a răspuns:

Trebuie sa iti dai seama deodata cind tea spus ca te iubeste si cind tea propus sa fiti impreuna
tu te-ai intimidat acum fii mai puternica si zii in fata stiu ca ai rugat fara pareri de acestea dar red ca tu estide vina ca acum estiu in inkurcatura si nu stii ce sa faci...
dar dac crezi ca faza cu prietena te va ajuta nai de cit sa incerci...
multa bafta