| MorenytaShuttUp a întrebat:

Anticonceptionale, prezervativ sau sterilet?

Răspuns Câştigător
| CreaţaWsz a răspuns:

Anticonceptionale pentru ca sunt cele mai sigure. Prezervativele te baga la cheltuiala si se pot rupe oricand, iar steriletul deja te depaseste pentru ca este pentru femei in mature, maritate.

| Anonimul2k188 a răspuns (pentru CreaţaWsz):

Si cu cancerul cum facem?

| CreaţaWsz a răspuns (pentru Anonimul2k188):

Acu n-o avea toata lumea cancer... si n-o face si ea sex cu tot poporul.

10 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Prezervativ

Pentru a linistii fata panicata anticonceptionale + prezervativ laughing)

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Prezervativ

| corbulalbrosu a răspuns:

Cele mai sigure ca garantie peste 99, 8%, cel mai ieftin privind raportul pret/calitate/nr de rapurturi sexuale intretinute, si practic fara reactii adverse sau urmari neplacute/nedorite in timp este inelul vaginal pe baza de hormoni NouvaRing, comercializat in farmacii lapretul de 48 lei/bucata.

| Oana92 a răspuns:

Prezervative. Sunt usor de folosit, ieftine, nu au efecte secundare si protejeaza si impotriva bts. Plus ca nu ai nevoie de masuri suplimentare de protectie daca iei alte tratamente.

Daca folosesti anticonceptionale doar pentru contraceptie si dintr-un motiv sau altul iei o pauza de la viata sexuala trebuie sa mergi la medic daca vrei sa le intrerupi. Sa te tot joci asa cu hormonii nu e ok. Si oricum anticonceptionalele au foarte multe efecte secundare.
Steriletul e indicat femeilor care au deja copii, e destul de scump si exista riscul sa fie respins de organism.

| gemeni6226 a răspuns:

Prezervativ,restul doua sunt periculoase.

| peperonies a răspuns:

Toate 3

| raluk27 a răspuns:

Relatie la inceput/aventura- prezervative
Relatie serioasa- anticonceptionale
Casatorie (dupa ce ai avut copil/i si nu mai vrei altii)- sterilet.

Răspuns utilizator avertizat