| Andreiu68 a întrebat:

Anul trecut eram indragostit orbeste de o fata, de la mine din cartier, am vrut sa fiu impreuna cu ea dar m-a refuzat din motive banale tare.Si acuma simt ca o iubest,iar fata pe care o plac are iubit acuma, si sta in fiecare zi pe banca, se saruta si sunt gelos pe acel baiat si acel baiat are o fata antimpatica tare, asa ca alaltaieri am pus niste tovarasi (20 la numar) cand il vad pe aceat baiat sa ii rupa in bataie.Le-am spus prietenilor mei ca la ora X se duce la fata X,la ora X pleaca, sta in cartierul X si l-a prins si l-a batut rau. Azi l-am vazut pe acel baiat cu fata X, era asa ramolit si schiop si parca imi venea sa ma duc si eu sa il mai bat odata-cum v-am spus-gelozie.Stiu oarecum ca am facut rau ca am pus prietenii sa il bata pe acel baiat, dar nu ini pasa.Eu chiar vreau sa fiu cu acea fata.Ce as putea face ca sa fiu cu acea fata oe viitor (1-2luni) As puea sa scap cumva de baiatul acela care este cu fata pe care o plac? Sa ii las in pace? Eu o iubesc di suflet. Fata nu stie ca si-a luat bataie din cauza mea ca eu i-am pus sa il bata.Ce e de facut pe viitor?

12 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Esti un bolnav la cap care nu meriti sa ai relatii cu fete. Meriti sa ai relatii cu barbati in puscarie.

| Andreiu68 explică (pentru Catalion):

Daca zici tu bai sclavule! Tu daca ai o **** si se ia cineva de ea ce faci? Sugi **** ca iti e tarsa ca ti-o ei de la ei; si dupa esti bataia lor de joc ba, asa ca nu o mai suge aiurea ca eu ca tine si ca voi am fumat bai.Si stai linistit ca daca o sa intru la cusca am neamuri ( intra pe net si scrie Ovidiu Hassan, Gheorghe Chisalau din Bacau si ia vezi cine si cum e(Neamuri de-ale mele si dupa nu mai marai aiurea

| Catalion a răspuns (pentru Andreiu68):

Esti bolnav la cap. Un individ care se crede destept. Nu ma mir ca acea fata te-a refuzat "din motive banale tare". Cred ca a stiut de la inceput, ca un viitor cu unul ca tine inseamna un chin. Pana la urma cum vine asta? Daca o femeie te refuza, ea gata, nu mai are voie sa mai fie cu nimeni? Esti praf si nici macar nu iti dai seama. Am mai intalnit eu din astia ca tine, asa zisi "smecheri de cartier", si ghici ce? Toti au cazut pana la urma, in groapa sapata de ei si au fost uitati de lume.

| Andreiu68 explică (pentru Catalion):

Ba, nu ma compara pe mine cu altii lachiosi de la tine din oras; stii ce inseamna lucruri banale?(m-a refuzat spunand ca eu ii sunt ca un frate, ne cuboastem de mici si nu poate sa fie cu mine, ca ii sunt ca fratele, iar ciuda ce-a mare e ca peste 5 zile s-a combinat cu un baiat care sta fata in fata cu blocul meu-in acelasi cartier cu mine

| Andreiu68 explică (pentru Catalion):

Sunt neamuri mai mari decat ale mele, dar decat ca tine sclav si sageata fara nimica in spate, mai bine ca mine bazat si cunoscut, si cand eu faceam treburi si chestii la care tu nu visai, tu erai pe la facultate.Eu nu ma cred smecheri si nu is, dar in oras la mine asa se aude cica.

| Catalion a răspuns (pentru Andreiu68):

Nu ma intereseaza de tine si cat de mare si tare te crezi tu. Te-ai gandit macar ca ea ti-a spus ca ii esti ca un "frate", doar asa, ca sa nu iti zica ca esti nebun si ca nu vrea sa aiba de aface cu unul ca tine? Ar fi inseamnat sa stai pe ganduri, deci, clar ca nu.

| OldSoul a răspuns:

Esti praf baiatule, dar praf rau...
Cum **** mea sa-i pui pe altii sa-l bata?
Daca tu esti praf la capitolul seductie, si aia te-a refuzat, si-l iubeste, cu ce *** e ala de vina?
Ca esti tu prost si ca nu stii sa accepti un esec?
Spui ca o iubesti? O iubesti fix o ****, daca maine ai fi cu ea, mai mult de o luna nu ar dura relatia cu ea.
Esti praf, si pe langa aia nici nu o meriti daca ai ajuns sa faci asa ceva.
Sa fiu in locul baiatului aluia si sa aflu ca ai fost tu, cred ca te rup in bataie si-ti fac niste cicatrici pe fata de nu se mai uita nici dq la tine.

Sa nu crezi ca am ceva cu tine, dar chiar asta meriti, oricine e in stare sa faca asa ceva merita asta.

Stiu ca nu te-ai fi asteptat la asemenea raspuns, dar poate macar asa sesizezi si tu cat de penibil si incompetent esti...
Poate cu asemenea raspuns o sa te gandesti de doua ori inainte sa mai faci asemenea tampenie.

| Andreiu68 explică (pentru OldSoul):

Ba pretene, vorbeste frumos *** de bulangiu corbit, ca nu suntem de aceeasi varsta.Nu te mai da mare macho-man ca ai avut multe *** la varsta ta, eu nu am pus accent le relatii/***, eu am pus accent sa imi fac un nume in oras si mi-am facut. Taci in **** mea de sclav daca nu stii despre ce e vorba. Si ala daca afla cine lo batut ne suge **** la toti, ca nu are ce sa ne faca, crezi ca am luat sobolani sa il bata? Am luat baieti smecheri cu neamuri mari.Si acum 2 luni baiatul ala o avea promisa de la mine ca o comentat ceva si si-a primit-o. Daca nu stii despre ce e vorba nu mai suge **** asa aiurea de badanar, taci daca nu atii despre ce e vorba, ori nu mai raspunde la intrebare.

| OldSoul a răspuns (pentru Andreiu68):

Nu ma intereseaza cine esti tu, si stai calm ca am mai multi ani decat tine.

Daca nu stiu despre ce e vorba, lamureste-ma boss-ule, la ce ai spus acolo e clar ca i-ai pus pe aia sa-l bata pe ala de frustrat ce erai.

Te crezi smecher? O sa vezi ca exista smecheri mai mari ca tine.

Am fost si eu in situatia ta, dar nu am recurs la relatiile mele sa-l bata pe ala doar pentru ca ea l-ar iubii, si stii ce? Am lasat-o sa fie fericita cu ala, ca deh, daca o iubesti las-o sa plece, daca te iubeste se va intoarce.
Si ghici ce? Am renuntat la ea, am dat de altele mult mai bune si la propriu si la figurat, chiar nu merita sa-mi pierd timpul cu ea.
Poate asa ar fi si la tine, dar tu esti prea orbit de gelozie si nu mai gandesti logic, am avut si eu prieteni ca tine, mai ceva ca tine, amenintari, politie, dar frate, mai mult de o amenintare nu a primit ala cu care era respectiva, in ciuda faptului ca ala era cu aia, nu i-am facut nimic, mai rau de fata aia ca era terorizata de prietenu ala pe care l-a parasit, dar baiatului cu care era aia nu i-am facut nimic, ce-i drept l-am speriat putin la inceput dar nici sa-l batem fara motiv, l-am vazut si in club pe ala, putea iesi urat, dar frate, dar frate, am mers la el, l-am speriat putin, dar i-am spus ca nu o sa ajungem sa ne certam pentru o ().
Sa fi smecher nu inseamna sa ai relatii si sa ai un renume, e mai mult de atat, vei vedea la momentul potrivit.

Sa revenim la situatia ta, tu gandeste-te ca ala care a fost batut nici nu stie de ce a fost batut, ba mai mult, cel mai probabil cu atat l-ai apropiat de fata aia.
Daca tu ai avut si alte motive sa-l bati, e treaba ta, pentru mine tot aiurea suna in povestea de fata.

O sa vezi ca nu rezolvi mare chestie cu smecheria, cu atat mai pun in sitatii de acest gen, in cativa ani iti vei aminti vorbele astea si-mi vei da dreptate.

Daca vrei sa fi cu o fata invata sa o seduci nene, cu smecheria nu rezolvi nimic, o atragi, vede ce-ti poate capul, si te lasa, aia a fost si aici, dar tu esti prea plin de tine si de smecherie.

Ai impresia ca te-a refuzat dintr-un motiv banal? Motivul ala banal a fost o scuza, doar de fatada sa nu-ti spuna adevarul pentru ca nu vrea sa te supere sau sa te dezamageasca, te-a refuzat din alte motive, dar tu nu ti-ai dat seama.

Sa te gandesti la ce am zis, inainte sa o iei ca pe o jignire.

Eu sunt o persoana directa, spun ce am de spus, si nu las loc de interpretari, daca intelegi ce ti-am spus bine, daca nu tot bine, nu o sa infrumusetez un raspuns doar sa nu te simti tu jignit, vei invata ca uneori un raspuns dur si la obiect e mai bun decat 1000 de raspunsuri "frumoase".

Daca te-ai simtit jignit de la primul raspuns inseamna ca ai constentizat ca ai gresit, nu te mai simti atat ca o victima, si invata sa inveti din propriile greseli, iti spun eu ca anturaju' nu o sa te ajute mereu, ba mai mult in unele chestii iti va face doar probleme, si crede-ma, daca e faza nasoala, nu o sa se bage nici unul din anturaj pentru tine.
Cat anturaju tau are avantaj, poate se baga pentru tine, dar daca se schimba jocul, te lasa pe tine si ramai singur.

PS:Cu cat o cunosti de mai mult timp pe fata aia, cu atat sunt mai mici sansele sa fii cu ea...

| OMFGConrad a răspuns:

O întrebare: Eşti țigan? Cum **** mea să pui 20 de retardați să bată pe unu pentru că tu eşti INVIDIOS pe el pentru că o are pe ea. Tu o iubeşti cu adevărat, zici? Băăă, tu vrei să vinzi castraveți la grădinar, tu vrei să fii cu ea 1-2 luni să profiți de ea.

| Andreiu68 explică (pentru OMFGConrad):

Uite,nu sunt tigan, sunt roman, eu nu am avut treaba cu relatiile pana la varsta de 18ani, eu am incercat sa imi fac un nume in cartier/oras si am reusit, si de acum caut pe cineva care sa imi fie alaturi pe viata; si ea stiu ca e fata perfecta, am si neamuri de tigani, prieteni dar majoritatea sunt la puscarie+ ca baiatul asa a comentat acuma 2luni si si-o avea promisa de la mine si acuma si-a luat-o

| Adda543 a răspuns:

Ar trebui sa o lasi pe ea sa decida cu cine vrea sa fie impreuna! E clar ca il iubeste pe baiatul acela din moment ce inca e langa el dupa ce a fost batut. daca o iubesti cu adevarat las-o sa fie fericita!