| Allex7 a întrebat:

Apelez la voi, ca de fiecare data. Va multumesc
Ieri am fost la iubita mea sa o vad stiam ca nu poate sa ramana mult dar am fost imi doream 10 minute sa o pot privi. Ea era putin distanta nu prea vorbea ma lasa asa in urma se grabea sa ajunga acasa, am observat un nume pe mana ei si am intrebat-o de ce ai scris acel nume pe mana ta, ea mi-a raspuns ca i la scris o fata. Eram putin derutat, daca ea accepta orice din partea celorlalti ce mai stiu eu ce se poate intampla... Ea a plecat am mai stat pe acolo 3 ore am asteptat.o speram ca se va intoarce nu a fost asa, am plecat am ajuns tarziu acasa suparat... Ea nu m-a sunat in tot acest timp nici macar un mesaj nu e nimic, am sunat-o, ca de obicei certuri ca sunt ca un copil ca nu are voie sa scrie etc. ca daca vrea sa vorbeasca vorbeste daca nu.nu. O stresez eu asa mi-a spus, nu mai stiu nimic. O iubesc asa de mult incat as face orice sa fie fericita, mi-as dori sa nu mai fie distanta si sa putem fi ca inainte, tin sa precizez ca de cateva saptamani se poarta asa nu stiu motivul. La unele vorbe sufar enorm si ea nu-si da seama parca nu iar pasa de mine parca as trai si a-si muri singur pentru aceasta relatie.

Răspuns Câştigător
| PsiholoagaTa a răspuns:

Pai. tu trebuie sa fi sigur ca esti un baiat foarte bun si precis si frumos. pui suflet, in tot ceea ce faci. Daca te ia asa si se comporta ca o copila las-o in drumul sau. Tu meriti o iubita care sa te pretuiasca asa cum stii tu sa faci. fi fara griji, viata iti ofera ce e mai frumos pe lume cand te astepti mai putin. fi linistit, nu fi suparat, gandeste-te ca o persoana ca ea nu te merita

| Allex7 explică (pentru PsiholoagaTa):

Din toate raspunsurile primite, raspunsul tau este cel ce-mi trebuie multumesc. Nu cred ca o sa o pot uita, am facut atatea pentru ea (mam ranit si singur, chiar daca e intr-un alt oras fac tot posibilul sa o vad din 2 in 2 zile, parintii mei nu stiu ca iau autobuzul si plec, fara sa ma mai gandesc la viata mea mea ma urc si plec la ea, chiar daca nu am bani incerc sa fac rost incerc orice. Mai si tipa cate o data parca ar fi vina mea, de explu acum 2 saptamani a fost greva la autobuze am stat 5 ore in soare si ma suna si-mi zice UNDE NAIBA ESTI, EU CE FAC. ia-m spus du-te acasa stai linistita, am ajuns nu stiu cum cu trenul... fara bilet fara nimic) cred ca am iertat-o de N ori. m-a mintit si ma doare si totusi nu face nimic, ziua nu ma suna tot eu o sun sa vad ce face cum se simte, daca ar fi dupa ea pot si sa mor...

| PsiholoagaTa a răspuns (pentru Allex7):

Funda:X?

| PsiholoagaTa a răspuns (pentru PsiholoagaTa):

Multumescc

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Deja are amant numai ca ea nu e fata cuminte si te joaca pe degete. Las-o impace ca asa e cel mai bine. Mai tarziu gasesti alta tipa dupa ce iti revii din supararea asta.

| harciog a răspuns:

Toata greseala este a ta.Ii spui iubita dar te duci la ea numai si numai pentru a o vedea sau a vorbi cu ea.Omul in general vrea perseverenta, vrea intodeauna mai mult si tu ai ramas la acelasi stadiu de inceput.Stii bucata cu "Si sexul este viata si viata este sex"? Ar trebui s-o fredonezi si s-o inveti.

| mona a răspuns:

Poate vrea sa va despartiti si nu are curajul sa ti zica in fata

| Mann02 a răspuns:

Nu imi gasesc cuvintele acum, dar fi pregatit pentru orice, in sensul ca fi pregatit pentru despartire in cel mai rau caz.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Cred ca ea nu mai vrea sa fiti impreuna,cred ca e cu tine doar ca sa fie cu cineva. E clar ca nu mai tine la tine,are numele altcuiva pe mana,iti zice ca daca vrea sa vorbiti,vorbiti,daca nu, nu. Uite, desparte-te de ea, nu merita, mai bine va despartiti acum decat sa stai in relatia aia care iti face mai mult rau.

| XXXL a răspuns:

Si normal ca o stresezi, sunt fete care au nevoie de mai mult timp liber, prea faci presiune si s-ar putea sa o pierzi, ma face sa cred ca esti la prima relatie de acest gen, mai baiatule tu nu trebuia sa pleci din tara, parca asa ai scris in alte intrebari

| anamaria0974 a răspuns:

Poate vrea sa va despartiti sau poate trece printr-o perioada mai grea, si are nevoie sa fie putin singura. Las-o si tu mai usor nu o stresa, ofera-i putina libertate. Asa ai sa vezi ca poate lucrurile se vor indrepta;. Bafta! kisskiss

| Claudya13 a răspuns:

Cati ani are prietena ta? daca are intre 14-17 ani, se intampla ca fetele in perioada asta sunt naive, nu vreau sa le jignesc, daca un baiat se uita pitin la ea, are impresia ca ii place de ea, se intampla ca sentimentele la varsta asta sa fie foarte puternice chiar si un mic gest, daca la primit se aprinde ca o flacara. in cazul tau ce te sfatuiesc sa nu mai iei legatura cu ea o zi sau 2, vezi daca te suna sau daca iti da vreun semn, atunci iti dai seama ca tine la tine, daca nu iti da nici un semn, din pacate trebuie sa fii puternic si sa mergi inainte, timpul e cel mai bun medic!