| Alexia_3365 a întrebat:

Buna.In primul rand vreau sa imi cer scuze de pe acum pentru ca voi scrie cam MULT, insa vreau sa intelegeti cat se poate de bine situatia prin care trec. Poate ca o sa va obosesc cu problema mea, insa ma aflu intr-o situatie critica si nu stiu la ajutorul cui sa mai apelez. Pe multe forumuri am intrat, insa majoritatea ma luau la misto, aproape nimeni nu s-a gandit sa se puna in locul meu, sa incerce sa simta ce e in sufletul meu, poate asa as fi fost cat de cat inteleasa si as fi primit macar un raspuns care sa ajute la rezolvarea acestei probleme care ma framanta.
Povestea a inceput in urma cu 3 ani, totul a pornit de la simple intalniri, pana am ajuns sa avem relatii. Eu am devenit extrem de stresanta, acesta devenind motivul pentru care ne certam intotdeauna. Am inceput sa tin la el, putin cate putin si iata ca acum, dupa 3 ani si mai bine, simt aceeasi fluturi in stomac cand vine vorba de el, simt cum radiez de fericire cand ne intalnim si cand ne intelegem bine.simt ca il iubesc pe zi ce trece tot mai mult. Defectul meu cel mare a ramas acelasi ca si motivul certurilor noastre: il sun ca disperata, il caut pe mess, intr-un cuvant.il stresez. Zilele trecute ne-am intalnit sa discutam despre noi, am mers cu masina lui la o plimbare si printre altelesi-a exprimat dorinta sa ii fac sex oral. Am vrut sa ii trag teapa ca de multe alte ori, mintindu-l ca ii voi face. Desigur ca nu i-am facut, s-a enervat la maxim cand a vazut ce nesimtita am fost, mi-a promis ca s-a terminat pentru totdeauna cu noi, ca nu mai are incredere in mine si ca se jura ca nu va mai vorbi cu mine pentru nimic din lume.
Sincer am fost stresata si terorizata gandindu-ma la vorbele lui, insa dupa doar o zi l-am cautat si a vorbit frumos, ca si cand nu s-a intamplat nimic in ziua precedenta.Aseara, aflandu-ma intr-un club i-am dat mesaj sa vad daca imi raspunde. Am bagat drept pretext:"faci ceva pentru mine, te rog? nu am cu ce sa ma duc acasa de la club.ma poti duce tu? iti platesc motorina.". In cateva secunde mi-a raspuns ca masinile nu sunt acasa, decat una din ele in care nu mai are deloc combustibil si ca dupa ce se vor intoarce ai lui vine si ma duce.
Bun, testul acesta a mers:am vrut sa vad daca imi raspunde la mesaj si mi-a raspuns. De dimineata eu am plecat la cineva si mi-am uitat telefonul acasa. Cand ma intorc, gasesc mesaj de la el:"Hai la o treaba". Se referea sa merg la el sa o facem. Pe mine am bucura chestiile acestea, desi in fata multora pot fi vazuta drept o proasta, fraiera si idioata. Totusi, fiind vorba de baiatul pe care il iubesc cel mai mult pe lume, faptul ca ma doreste ma face fericita, asta fiind sansa sa fiu cat mai aproape de el.
In seara asta am vorbit pe mess, ne-am mancat in vorbe, a spus ca atunci cand vreau sa o facem sa cumpar eu prezervative pentru ca el nu isi mai permite sa strice banii deoarece e bagat in multe si nu mai stie cum sa scape. I-am dat ideea sexului neprotejat, ca sa vad ce spune si a spus ca nu are incredere si nu vrea sa'si distruga viata. Apoi mi-a spus ca are treaba si a iesit de pe mess.
Desigur, eu stresanta fiind si atat de impulsiva, am pus mana pe telefon si l-am sunat, vrand sa clarificam problemele. Mi-a spus ca nu mai are incredere in mine, ca nu mai conteaza nimic, ca sunt prea copila si nu poate sa fie prieten cu mine din cauza asta, mai ales ca il stresez atat de mult si nu il las nici sa respire. Are impresia ca eu am facut cu multi, in mintea lui eu am un CV intreg de baieti cu care m-am culcat.insa imi e martor Dumnezeu ca am facut doar cu el si cu fostul meu prieten o singura data, atat. In rest totul e o simpla barfa pe care multi invidiosi au starnit-o din cauza faptului ca ii refuz oricand vine vorba despre subiectul SEX. Am fost calma, am vorbit frumos, la fel si el. I-am tot bagat in cap ca"lucrurile or sa se schimbe, te asigur! iti vei recapata increderea in mine si o sa fie totul bine, de fapt foarte bine". La inceput spunea sa nu mai stabilesc eu si sa nu mai fac planuri ca nu se stie niciodata, insa spre final parea cam convins ca voi putea sa ii demonstrez ca pot fi si altfel si ca lucrurile intre noi pot sa mearga si foarte bine...treptat si cat de tarziu.
Am discutat despre multe, mi-a spus ce planuri are, ce isi doreste, ce a facut zilele astea, ce face acum, mi-a spus ca e racit si multe alte chestii. M-am simtit fericita cand am observat ca incepe sa imi povesteasca atatea fara sa il intreb eu, va dati seama. Si ce e mai important, dupa parerea mea e faptul ca l-am incurajat. El spunea cu o anume indoiala ce anume isi doreste si unde sa ajunga dupa terminarea clasei a12-a, insa eu i-am spus"tot ce conteaza e sa fii optimist si sa crezi in fortele proprii, sa dai tot ce poti din tine si vei reusi! Daca vrei, poti!". Cred ca l-au intarit vorbele mele, pentru ca vorbea tot mai frumos cu mine.
La final mi-a spus sa il caut cand vreau sa ne intalnim si cand am ...prezervative. Am facut o gluma pe seama asta si am ras amando, dupa care i-am spus ca nu vreau sa il caut tot eu, sa o faca el si a fost de acord. Inainte sa incheiem i'am spus din nou"Nu uita ca lucrurile or sa se schimbe mult...lucurirle legate de mine mai ales. Or sa se rezolve multe si o sa fie foarte bine totul intre noi, ai sa vezi.si o sa te fac sa iti recapeti increderea in mine. iti promit. sa te faci bine."si a zis"bine. mersi, noapte buna, somn usor", apoi am inchis.

As vrea sa stiu ce parere aveti despre aceasta "poveste" si ce sfaturi imi puteti da pentru ca totul sa fie bine, sa fim impreuna cat de tarziu...sunt dispusa sa am rabdare si sa astept oricat va fi nevoie pentru a fi impreuna, ma tem doar sa nu fie totul in zadarsad.
ps:Stiu ca in ochii multora dintre voi sunt o mare idioata ca ma las asa lui, insa mai presus de orice e iubirea ce i-o port si pentru mine fiecare clipa petrecuta alaturi de el e ceva cu totul si cu totul special, ceva care ma face extrem de fericita, ceva care imi da motive sa traiesc. Apropo, eu am 17 ani, iar el 19 si desi unii vor spune:NU E IUBIRE, E DOAR O PROSTIE, UN CAPRICIU, eu stiu cel mai bine ce e in inima si sufletul meu de 3 ani si ceva...si daca nu era iubire cu siguranta deja era uitat.
Il iubesc din tot sufletul meu! Va rog, ajutati-ma fiecare cum credeti de cuviinta... poate o sa ajute Dumnezeu sa reusesc sa imi rezolv aceasta problema datorita voua.

Va multumesc mult si inca o data, imi cer mii de scuze ca am scris atat de mult!

19 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Te vrea doar pentru sex, doar tine la tine si atat!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Interesanta povestea ta, interesanta atitudinea si mentalitatea ta.Interesant nu inseamna neaparat bine sau rau.Relatia voastra din cate am citit eu aici nu prea e relatie, fara suparare dar asta e parerea mea.Sunteti atat de falsi unul cu celalat, cu toate ca sunteti sinceri in acelasi timp va faceti teste unul celuilalt ca sa vedeti ce? Doi oameni nu se descopera unul pe celalat prin "hai sa vad cum reactioneaza" ci prin sinceritate, naturalete, deschidere totala.Totusi 3 ani si ceva e o bucata de vreme nu e doar asa. Spun asta in ideea ca totusi ceva e intre voi, ma refer la sentimente aici pentru ca altfel nu a-ti fi ajuns aici. El si-a pierdut increderea in tine pentru ca nu ai vrut sex oral atunci? Ai mintit ca sa ce? De ce nu ai vrut? La intrebarile astea raspunde-i lui chiar daca nu te-a intrebat. Daca vezi ca isi doreste asta mult accepta, o relatie solida si de durata inseamna si sacrificii, nu exista ca eu NU pentru ca nu vreau.Nu vreau nu exista intr-o relatie. Dar totusi ca si parere personala iti recomand sa nu faci asta bazandu-ma pe atitudinea lui fata de tine.Nu se vorbeste urat, nu se spune hai la o treaba.Esti sigura ca tu esti singura pentru el? Ca nu mai exista si altele, din multe atitudini de ale lui denota ca ar mai fi pe langa tine altele sau au fost. Tu probabil ca il iubesti, simti asta dar mai ai de invatat cum sa si dai iubirea aia, el nu stiu daca te iubeste sau nu. Tu sti? Simti ca te iubeste? Promisiunea ta ca va fi bine la el se rezuma acum la un singur lucru. Daca faci ce ti-a cerut brusc capeti incerederea in fata lui.Problema voastra nu e o problema reala.Relatia voastra din cate am citit aici sa cladit pe lucruri slabe. Fundatia e una slaba ce nu duce la nimic de durata.Tocmai din cauza comportamentului ce il ai tu fata de el citez aici : "Am vrut sa ii trag teapa ca de multe alte ori, mintindu-l ca ii voi face" respectiv comportamentului lui fata de tine exprimat de exemplu prin simplul fapt, nu am bani de prezervative.Hai sa fim seriosi totusi. O relatie, sa faci sa mearga o relatie e foarte greu, baza trebuie sa fie una sentimentala, de acolo trebuie pornit, de la iubire si dupa altceva + trebuie cladita pe ceva concret, viitorul sa includa 2 nu, tu ce faci in viitor si eu ce fac in viitor ci noi ce facem in viitor.Adica voi doi. Daca nu ramane doar o iubire de copii din care unul iese cu lacrimi in ochii si spune, ce mult l-am iubit si uite ce mi-a facut. Ce ai de facut e sa te gandesti ce vrei tu in viitor de la el, cu el, cand aflii raspunsul du-te la el si vorbeste cu el intrebandu-l acelasi lucru. Ce vreti voi de fapt? Acum, peste un an, peste 2, peste 10.Cand gasiti raspunsul la intrebarile astea problema de tip sex oral, sex neprotejat vor disparea. A, mai e si chestia cu tine, impulsivitatea ta, faptul ca il sufoci etc.Aici tine doar de tine, ai incredere in el si nu ii mai fa teste, lasa de la tine pe planul asta si incearca sa iei, faci totul cu putin mai mult calm.Problema e complicata in expunere dar simpla in esenta.Comunicare sincera naturala. Daca exista iubire din ambele partii va fi bine, daca nu nu.Cu gandul asta porneste inainte.Bafta!

| Barajag a răspuns:

Gnadeste-te ca ai o varsta frageda, gandeste-te ca ai un viitor inainte, gandirea ta este cat de cat matura, insa adolescenta din tine vrea iubire. Bun, tu simti aceasta iubire, dar pana cand? Baietii in ziua de azi, mai ales cand au o varsta in care nu-si pot lua un angajament, nu isi doresc o stabilitate intr-o relatie, vor sa fie mai libertini. Te cred ca il iubesti, dar trebuie sa-ti acorzi si tie mai mult timp. O parte din tot ce ai spus, arata ca il tracasezi mult, prin ambitie te poti controla, te poti face dorita de el, asta numai daca nu il vei mai cauta atat de des.Cu prezervativele nu sunt de acord, sa cumpere el daca are nevoie de ceva, mai ales ca ati decis ca tu sa nu-l mai cauti.Nu stiu cat de mult te-am ajutat.Bafta!

| Gabi_6377 a răspuns:

Daca il iubesti si nu mai esti nici incepatoare in de-alesexului, fa-o, dar protejat.Pe el il doare mana sa ia prezervative? Macar atat sa faca.Nu-i fa din prima sex oral, asteapta sa se mai consolideze relatia, altfel, stii cum zic baietii, aia o ia la ****. Stai calma si nu te mai stresa. Poate vrea doar sex.Ai rabdare si observa-l ce vrea cu adevarat de la tine.

| Ramooon a răspuns:

In primul rand esti un copil gandesti ca un copil si cand o sa iti mai reproseze asta el adultultul sa ii amintesti ca ai 17 ani, acum cu sexul oral, daca vrei sa ii faci, nu ai decat, daca nu spune-i, nu spune un lucru si apoi altul, vorbiti, explica-i ce simti, ce te deranjeaza. El sincer este un nesimtit dupa parerea mea, vrea sa iti cumperi singura prezervativele? vrea neaparat sex oral, vrea sa numai fii copil, vrea multe insa in rest ce ofera. E bagat in multe, nu cred ca l-ai bagat tu, admirabil ca vrea doar cu prezervativ, be safe, e ok, dar nu fi stupid, Sincer eu nu cred ca se merita sa astepti sa il cauti, sau sa iti mai bati capul cu el, nu are incredere in tine, daca este asa cum zici u ca este si nu are dreptate de ce vrei sa stai cu un om care nu te crede? El te considera stresanta, este ok si normal, caci nu e bine sa suni telefonezi bla bla bla, insa el s-a obisnuit cu tine asa,, te asigur ca daca o sa va certati si nu ai sa mai suni, dispari de pe mess, din peisaj, te asigur ca el te va cauta, tine la tine, insa ca la un ceva care sti sau crezi ca o sa fie mereu acolo la dispozitia ta cand ai nevoie. Vrei sa fi iubita cuiva, sau doar femeia cuiva. Hotarastete ce vrei cu viata ta, daca vrei iubire, iubirea face compromisuri, accepta ca nu vrei anumite lucruri, accepta ca esti asa cum esti, incearca sa nu iti dea motive sa suni de zece mii de ori, capriciul o sa stoarca tot din tine, o sa ceara si nu o sa ofere nimic. U analizeaza bine ce vrei, insa parerea mea este ca ai face bine sa stergi numarul, sau sa schimbi nr tau, sa renunti la meess ala, si evital o perioada, cunoste si alti oameni, nu te lasa intoxicata de el, cautati si alta ocupatie, nu iti pierde timpul asteptand pentru ceva care scartie de acum, vrei sa stai asa mult cu cineva care are doar plangeri la adresa ta? U sti la ce vrei sa renunti, la demnitatea ta sau la el, alege si apoi lupta pentru alegerea ta, pregatita sa suferi dar sigura ca din orice iti revii, nu mori din dragoste, suferi, dar nu mori, cei care mor, mor din lasitate nu din durere.winking Take care

| G0oLaN a răspuns:

Ma nene Parrerea mea din ce ai povestit tu aici ell vrea doar sex! adica nu faci aia numai stau cu tineoh go on. daca te iubeea cu adevarat statea cu tine si fara sai faci aiawinking Dac vroia neaparat de aia sa ducea dadea200 de mirolling on the floorsi ii facea altele de aiawinkingda stii Nu te ia de buna O femeie cand o iei de buna no iei sa o spurci Pararea mea! Tea loat de proasta scuza-ma kati spun Dar daca vrei sa te spurcihee heesi sa aiba cu ce sa te abordeze! faiii!

| RS4 a răspuns:

Bine bine, frumoasa povestea ta! dar nu inteleg la ce sa te ajutam? din cate imi dau eu seama, ati ramas in toane bune si va continuati relatia! deci care ar fi problema?

| ColOreDdrEaM a răspuns:

Ai 17 ani, si esti cu el 3 ani, si ai facut sex si cu fostul tau iubit...deci nu mai esti virgina de la 13 ani? straight face straight face

| Oxanna a răspuns:

Am avut rabdare sa-ti citesc intreaga poveste...si ma surprinde, in mod nepalcut. O fata de 17 ani, sa se gandeasca la sex oral, cu un baiat mai mare. tu zici ca e dragoste, dar de fapt nici tu nu sti ce e. cand el o sa te lase cu ochii in saore si Doamne fereste cu un copil in pantece, ce o sa faci? o sa te dai cu capu de pereti ca ti-ai ascultat inima. O fi in sufletul tau o pasiune necontrolabila, nu zic ca nu, dar e cam mult sa vorbim despre iubirea adevarata la 17 ani. El profita de tine, si tu pui botu la tot ce zice el. Fii atenta, nu-ti distruge viata pentru un capriciu, pentru o iubire infantila. Succes, sper sa iei decizia corecta.

| Hahaha_5483 a răspuns:

Nu-i nimic ca ai scris asa de mult dar eu cred ca ar trebui sa ti-o tragi cu el ca sa va inpacatihappy si sa nu uiti protejeazate

sper sa-ti fie de folos ce ti-am zis

| hope2destiny a răspuns:

Parerea mea este ca esti prea geloasa. este normal, nu te stresa, dar intr-o oarecare masura. gelozia porneste de la faptul ca tii foarte mult la el, si te cred. si da, intr-adevar, este iubire adevarata. si vorba lui @Gabi, il doare mana sa cumpere prezervative? daca tot are atatea masini, ce mai conteaza un prezervativ? alooo, deschide ochii: poate de iubeste, poate te studiaza, poate e un mitocan CA MAJORITATEA, poate te foloseste...stiu ca dragostea e oarba, dar incearca sa privesti lucrurile dintr`o alta perspectiva, incearca sa fii mai atenta la tot ce face, orice detaliu poate fi important. ca in filmele cu detectivi. baietii sunt mai prosti de felul lor si nu stiu sa se ascunda. daca il iubesti cu adevarat, sa nu incerci NICIODATA sa ii spui "adio, nu vreau sa te mai vad niciodata" pentru ca vei regreta asta. pun pariu ca pe niciun baiat nu l`ai putea iubi asa de mult. si chiar daca incerci sa-ti refaci viata cu altii, nu vei reusi. poate el are pe alta sau vrea doar sa te foloseasca ca sa stea langa alta.nu ai de unde sa stii. repet: fii atenta la orice indiciu, la orice ti se pare ciudat in comportamentul lui. chiar si faptul ca dupa ce v-ati certat rau, ati inceput "peste noapte" sa vorbiti din nou. sigur in perioada asta nu te`ai certat si impacat cu o prietena? chestia asta functioneaza ca o oglinda...

| Axys a răspuns:

Buna ce pot sa zic el este o persoana matura dupa cate am inteles din spusele tale.
el nu te merita! intr-o relatie nu se bazeaza doar pe ''sex'' scuze
dar nu te merita esti indragostita de el dar el? nu ..finca el doreste doareste sex nu vreau s apar ca te judec in nici un caz lasa-l cu rabdare o sa-ti gasesti persoana in care sa te iubeasca asa cum esti nu te judece sa-ti spun ca ai facut sex cu multi baieti nu-i normal te jigneste nu stiu cum d eacepti toate astea sad of
e o placere cand te satiface dar nu si placerea sufletului of
sincer isi bate joc de tine si tu devii stresata foarte tare sad o sa vezi pe zi ce trece el iti spune ca ai facut-o cu multi baiaeti dar el te-ai pus intrebarea? inseamna ca nu stie sa iubeasca lasa-l
nu-i de tine nu te iubeste se foloseste de slabiciunea ta crede-ma viata e mult ai frumoas afara stres adunate si fi tare ca viata e grea!
Curaj lasa-l daca vezi ca nu iesiti imporanta pentru el lasa-l da-l incolo
doar daca il cauti tu el crede ca il cauti pentru nevoia d ea face sex cam asa ma inteles
haide fa ce spune inima dar hai grija ce alegi pentru ca sunt o gramada de baieti cu inima care iubesc cu adevarat si asteapta un suflet curat! na nusttiu parerea mea happy
sper ca nu te superi pe mine asta a fost parerea mea nu te erita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alexia nu trebuie sa faci ce vrea el. te ia la misto si spune. asta e proasta face ce spun eu pentru ca ma iubeste si dc nu face asa o amenint ca ma despart de ea. si ea imediat face ce spun eu. alexia despartate de el si gasesteti alt iubit. stiu cum e dar decat sa faca misto de tine. ascultama pentru ca te ajut foarte mult. sper ca sa imi urmezi sfatul. te pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai fai sex oral big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu esti doar o alta fata indragostita care e gata sa faca ce zice el, doar de dragul lui si de teama de a nu-l pierde. el este un nesimtit, iti cere sa i faci sex oral, dar nu are bani de prezervative(nu costa mai mult decat un pachet de tigari si sunt sigura ca el fumeaza)si in plus te si ameninta ca se desparte de tine daca nu faci ceea ce ti cere...asta mi se pare prostesc rau, eu una n as accepta asa ceva ...totul depinde de tine aici, daca accepti in continuare sa-i faci pe plac, adica sa fii un catelus la picioarele lui, doar pentru ca zici tu ca il iubesti foarte mult, sau iei atitudine. el daca te iubeste iti zic eu ca nu ti ar zice ca nu mai sunteti impreuna daca nu i faci oral si dupa cum vad, relatia voastra a inceput cand erati amandoi "tineri" si dornici de aventura, deci nu stiu cat de serioasa e relatia asta. sfatul meu este sa discuti cu el si sa stabiliti niste"reguli" sa le zic asa.nu sa l cauti numai tu sau numai el, sa incercati sa vedeti si altceva in afara de santaj si supunere de teama de a l pierde si mai sunt multe alte chestii pe care ar trebui sa le dicutati, dar care raman la aprecierea ta, ca nu stiu cat de dezvoltata este aceasta relatie si cat de mult aveti voi incredere unu' un altu' sau ce chestii v ati povestit etc etc.eu daca as fi in locul tau as sta putin si as analiza lucrurile. pune in balanta ce ti place la el si ce nu ti place si la sfarsit vezi daca meriti sa se poarte asa cu tine. tu decizi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut am 19 ani si raspunsul meu este sa ii spui in felul urmator(te rog nu mi-a lua in nume e rau dar eu te iubesc foarte mult si as vrea sa ma casatoresc cu tine tu ce spui esti de acord si te ro nu te supara pe mine) apoi zambesti frumos

| LikeGreen a răspuns:

Oau e foarte foarte complicat incearca sa nu mai faci greseli si fa sex crede-ma va fi bineeee de tot si ai sa vezi ce frumos se va comporta cu tine macar o noapte daca vrei sa mai vb scriemi alta intrebare

| Melodramatic a răspuns:

Lucrurile bune vin celor care asteapta, si da cum era scris mai jos la ceilalti, schimbati numele, si tot ce tine de "singur pe lume" PEACE peace sign

| Princedj a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa mai traca ceva timp dar totusi daca vrei s-o faci nu cumpara tu lasa-l pe el s-o faca