| bbbee a întrebat:

Buna,ma ajutati cu un sfat?
Devin eu prea paranoica sau nu?
Facebook-ul si viata virtuala strica relatia?
Am inceput sa fiu geloasa pe like-urile pe care prietenul meu le da altor fete,pe comentarii.El imi zice ca nu are rost, ca tine doar la mine si nu il intereseaza altcineva.Suntem de mult timp impreuna si niciodata nu mi-a zis ca nu ma mai place, insa faptul ca da like-uri altora ma deranjeaza.
Credeti ca sunt prea paranoica? Cum as putea scapa de gelozie?

14 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

As zice sa lasi viata virtuala si sa dedici mai mult timp vietii reale, inclusiv prietenului tau.
Fiecare primeste like-uri de la utilizatori din intreaga lume, asta nu insemna nimic.Tot persona din viata reala e importanta.
Lasa gelozia ca nu are rost in cazul tau!

| Alcyon a răspuns:

Astea-s niste copilarii. Mai lasati naibii facebookul si iesiti din casa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facebook este cel mai la indemana mediu pentru a insela. Pe Facebook poti gasi imediat pe cineva cu care poti sa flirtezi sau sa inseli. Frica ta este normala.

De gelozie nu poti scapa. Din pacate nici pe prietenul tau nu il vei putea impiedica sa te insele daca intr-adevar isi doreste sa faca asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este logica toata gelozia si eu sunt.
Pai daca o luam asa ii da like ea ii da like inapoi bun ea poate ii scrie un mersi de likeuri nu stiu ce el zice ca nu are de ce.ea ii zice ca ii dragut si uite asa incep sa flirteze isi mai baga o intalnire pe ascuns sa fim seriosi. Nu esti paranoica deloc la fel ca majoritatea de 80%dintre fete si da facebook-ul strica relatiile stiu ce zic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ai putea sa scapi de gelozia in exces? Din proprie experienta iti spun, NU POTI! laughing
Sau poate gresesc, dar in cazul meu nu a functionat nimic...
In schimb, iti spun ce as face in locul tau: l-as ruga sa nu mai dea like-uri si comentarii la alte fete, iar eu as proceda la fel. Astfel, nu te mai framanta facebook-ul asta si, voila, nu mai esti atat de geloasa. laughing

| Hakuouki a răspuns:

Nu mai bine de mine ca n-am facebook?

| NoRegretsxx a răspuns:

Nu! Nu esti tu paranoica. Nesimtit e el ca se baga in seama cu alte fete si le da like'uri si comentarii. Pt ce? Cu ce il ajuta? Ce ii lipseste?
Foarte urat din partea lui. Discuta cu el so spune'i ca te deranjeaza. Ca iti zice el tie ca doar pe tine te vrea se pare ca nu te incalzeste cu nimic. Sa ii spui si lui asta. Ca vrei sa vezi fapte nenica nu vorbe. Ca de zis e usor.

| AlexandraCris a răspuns:

Hai să o luăm altfel...
Tu nu dai like-uri altor băieţi?
Un like sau un comentariu nu este egal cu faptul că te-ar înşela...
Este normal să dea like-uri şi comentarii altor persoane. Mai ales dacă îţi spune că ţine doar la tine. Într-o relaţie e nevoie de multă încredere. Dacă tu ai încredere în el şi eşti sigură de faptul că te iubeşte, chiar nu ai de ce să îţi faci griji.

| Diabolik94 a răspuns:

Esti paranoica. Daca prietenul tau te iubeste cu adevarat nu ai de ce sa iti faci griji.

| Winchester308 a răspuns:

Vrei parerea mea? Felul omului de a fi strica relatia, nu viata virtuala si Facebook-ul. Vrei sa spui ca erai mai putin geloasa daca venea una la el care nu stia ca are prietena si ii facea complimente?

| Ella192 a răspuns:

Eu cred ca daca pe tine te deranjeaza chestia asta si iti face rau, atunci ar trebui sa-i zici sa nu mai puna like-uri si comentarii la poze. Pentru ca intr-o relatie trebuie sa existe intelegere, si daca el vede ca pe tine lucrul asta te supara, atunci ar trebui sa inceteze sa te faca geloasa. Iar daca totusi nu poate scapa de mania like-urilor, atunci lasa sa le puna doar la pritenii vostri comuni sau la persoanele pe care le cunosti si tu.

Crede-ma trec si eu prin aceiasi situatie, si stiu cit e de dureros sa treci prin asta mai ales cind esti la distanta.

| EdiShadow a răspuns:

AI foarte dreptate. Uite eu sunt baiat, am 18 ani si iubirea mea are 24. Da like-uri pentru ca are interes si comentarii, asta e CLAR. Ar trebuii sa fie doar interesat de tine, atata tot, doar tu, doar pentru tine sa fie. Eu cel putin asa sunt. EXEMPLU: M-a intrebat prietena mea de ce nu dau( nici ea nu da) si m-am suparat oarecum. I-am spus, nu ma intereseaza de nimeni, doar tu.

El da like-uri apoi, respectiva intra pe chat si fac schimb de conversatii, simplu! Imi pare rau de tine, sincer sad! Nu esti paranoica deloc.

| bbbee explică (pentru EdiShadow):

Pana la urma daca ajung sa vorbeasca, doar vorbesc, nu? nu pot sa ii interzic sa vorbeasca cu cineva.
si eu vorbesc cu baieti si cei mai buni prieteni ai mei sunt niste baieti. si nu mi-ar placea ca iubitul meu sa imi interzica sa mai vorbesc cu ei.

Intrebarea era cum as putea sa scap de gelozia in exces?