| TxOcs a întrebat:

Anul trecut ma tot tachinam cu un baiat..cu 1 an mai mare ca mine..si dupa mult timp a facut rost de id-ul meu si am vorbit aproape toata vara,el imi zicea ca ma place dar eu nu-l credeam, ii ziceam ca minte.ne-am certat de mai multe ori dar ne impacam... ultima cearta a fost pentru ca l-am refuzat si de atunci nu am mai vorbit deloc.eu incepusem sa tin foarte tare la el si ma omora faptul ca nu-l puteam avea...si acum simt la fel

Ieri ne-am impacat si cred ca stie ca eu il plac..si imi tot zice daca il vreau langa mine...
Eu nu am incredere in el,simt ca isi bate joc de mine, ca e o chestie de moment si ma va dezamagi...
Inainte el lua fete in brate in fata mea si credeam ca ma iubeste si face asta pentru a ma face geloasa...si mi-a cerut id-ul unei fete.

Si oricum,daca m-as combina cu el m-as simti foarte prost,pentru ca sunt fete mai frumoase si mai slabute, eu sunt urata si grasa(54 de kg, 1.56).,si banuiesc ca el ar vrea una frumoasa..nu una ca mine

Un sfat! ..va rog

Răspuns Câştigător
| Mariiee a răspuns:

Buna,
Daca spui ca vorbiti de un an, inseamna ca ar trebui sa-l cunosti. daca lua fete in brate in fata, probabil o facea pentru a te face geloasa. Daca intr-adevar tine la tine, va renunta la aceste " obiceiuri " si va avea ochi doar pentru tine. Daca nu ar tine la tine, nu ar insista atat.
De ce nu ar vrea sa fie cu tine? Pentru el tu NU esti urata si grasa, el te vede frumoasa. pentru ca altfel nu ar inista atat sa fie cu tine.
Da, el vrea una frumoasa, adica te vrea pe tine.Frumusetea NU are limita de greutate si NU o sa aiba vreodata, sa fii frumoasa, nu inseamna neaparat sa fii slaba. Sa fii frumoasa inseamna sa ai o inima mare, sa fii sensibila, lacrimile pe care le versi cand esti suparata, zambetul pe care il ai cand il vezi pe el, frumusetea inseamna sentimentele tale, iar el a vazut asta.
Asa ca, nu o sa ai nimic de pierdut si chiar vei fi fericita.
Sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca erai asa grasa si urata precum te vezi tu, sigur baiatul nu se uita la tine, eu zic sa te combini, poate iese ceva pana la urma

| sisimaria a răspuns:

Daca tine la tine vei vedea asta. Combina.te ca daca erai grasa si urata nu se uita la tine. poate tu esti genul lui...

| AnniksaTha a răspuns:

Daca tine la tine vei vedea asta. Combina.te ca daca erai grasa si urata nu se uita la tine. poate tu esti genul lui... happy Tu esti frumoasa in felu tau daca te place te place si cu asta basta happy