| IDamon a întrebat:

Aproape toti oamenii se masturbeaza si majoritatea persoanelor care o fac le place (zic majoritatea pentru ca s-ar putea sa existe anumite persoane care sa fi avut niste urmari mai nasoale sau sa faca comparatie cu sexul). Stiu ca or sa fie niste intrebari indiscrete si o sa primesc niste injuraturi in loc de abtinere sau raspunsuri normale.

1)Ce simtiti dupa ce v-ati masturbat? V-ati simtit linistiti sau vinovati?

2) Vreau sa stiu daca este adevarat ca masturbarea are consecine asupra comportamentul unui om, asupra caracterului lui? Sunt pobleme de socializare? Ma gandesc ca un om care o face rar sa nu il afecteze dar pentru o persoana care o face zilnic

3) Daca te masturbezi des sa te afecteze pe plan sentimental? Sa nu poti avea o relatie de iubire cu o persoana de sex opus?

Dupa ce am terminat de scris aceste intrebari mi se par asa de copilaresti dar cred ca e bine ca le-am pus pentru a fixa anumite lucruri care apar pe net daca sunt adevarate sau nu. Cica "masturbarea = sex cu diavolul" era undeva pe net

1 răspuns:
| Emazio a răspuns:

1.Linistit,in niciun caz vinovat nu ai avea dc.
2.S-ar putea,depinde de la om la om unora le face bine altora nu, dar sanatati nu face rau, uni zac ca da alti zic ca nu dar eu cred ca nu face rau sanatati
3. Absolut nu.