| gabitzu25_3443 a întrebat:

Ar mai trebui sa am incredere in fete vreodata?
aceasta e intrebarea mea, de ce va intrebati?
pai sa va povestesc prima mea iubire a fost o fata superba, binenteles ca era virgina, eu aveam 19 ani, ea 18, am facut-o a fost super, eu unu credeam ca ea e fata mea, zana mea dupa un an jumate de relatie ea a plecat la fac, in alt oras dupe o luna mi-a zis ca vrea sa ne despartim pentru ca ea iubeste pe altcineva,,
bine am zis atunci asta e frate merg mai departe,
pe la 21 de ani am inceput o alta relatie serioasa ea avea 17 ani,,, am asteptat ceva timp, ea era virgina,, am facut-o, a fost super, eu ma gandeam ca ea e zana mea,, dupa 3 ani de relatie am aflat ca m-a inselat cu vreo 3 baieti, m-am despartit de ea evident.,,.,., de atunci a trecut un an jumate, am avut vreo zece tentative de prietene dar nici una nu mi-a placut pentru ca nu am permis nimanui sa intre in inima mea, din cauza ca mi-e greu sa mai am incredere,,
acum va intreb pe voi,, ar mai trebui sa am incredere?

Răspuns Câştigător
| Altair22 a răspuns:

Am vazut destule in 5 ani de zile... nu ma mai mira nimic.

Am sa fiu cat se poate de scurt si precis - incredere niciodata sa nu ai in straini. Fie ca ii cunosti de 3 minute, ore zile luni ani.

Toate fiintele vii au dobandit in timp capacitatea de a se adapta mediului inconjurator. Tipic, omul este o fiinta sociala; si, da, si el se adapteaza - in functie de situatie. Poate azi te iubeste, maine dimineata poate iti pune cutitu la jugulara ca a visat urat sau cine mai stie ce...

Fetele? Femeile? Sunt mereu nemultumite. Vorba aia, toti vor ce n'au. T intreb p tine - LE-ai oferit acestor domnisoare ce au vrut putsa lor?

Gandeste'te bine.

In plus de asta, relatiile in timp se ramolesc. Apare rutina, monotonia. Totul e la fel ca "ieri", deja-vu-ul e la loc de cinste. E greu sa aduci NOUL in relatie ca deh. il/o stii. Stii c-i place, stii c nu. Ii mai stii si toanele. Toate astea puse la un loc creaza biodomul relatiei. Sunt femei care nu accepta noul. Ba chiar il resping din start, problema ce domina fiind frica de necunoscut.

Inselatu? Hmm. tipic. Eu le-am inselat pe toate prietenele mele, dar niciodata nu le-am neglijat. Mi-am vazutde lungu nasului. Dar faza era ceva de genu - ea virgina, eu aveam chef de...si nu puteam ca ea e " la inceput". Nu mai aveam rabdare, dadeam telefoane si se rezolva laughing Ma rog, acum dramatizez. Dar ideea e ca inseli cand stii ca iti lipseste ceva. Sau, da. Fetele sunt extrem d influentabile. Vad "marfa" din ograda altora, si imediat ar dori si ele ceva asemanator. Pe urma sufera ca ea nu are, se cearta cu tine si gaseste motive de cearta pe te miri ce motive - in fine.

Concluzie - niciodata sa nu ai incredere 100%. Dar nici 0%. Fii vigilent. Ciuleste urechile, casca ochii, tine gura inchisa. Analizeaza'ti sectoru de activitate. Vezi ce factori sunt, cauze si apoi solutii.

Aaa si P. S. - lasa treburile gen zana mea si mai stiu eu ce. Zana ta a fost aia ce te-o deflorat. Atat. Iti furi singur caciula. Lumea de azi e dura. Zane nu mai exista. Nici macar in basme. - Acuma sunt studente la medicina si boboace de liceu happy

Bafta.

18 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa ai incredere in fete. Nemaiavand incredere, toata viata vei trai cu te miri ce temeri, vei face o obsesie din a o urmari si verifica si totul se va duce de rapa. Acorda-i absolut toata incerederea, nu vor fi certuri si crize de gelozie, si relatia va merge fara probleme.
Oricum, si de vei sta sau nu in garda, daca e sa nu mearga ceva, nu va merge nicicum.

| shtephie a răspuns:

Trebuie sa ai incredere si speranta ca iti vei gasi sufletul pereche atunci cand te vei astepta cel mai putinwinking
Mult succeshappy

| Barajag a răspuns:

Daca alegi sa nu mai ai incredere in nimeni, atunci iti vei pierde increderea si in tine, viata merge inainte.Cand iti vei gasi aleasa inimii tale, iti vei da seama ca ai gresit in momentul, cand ai vrut sa alegi sa nu mai ai incredere. Oricum iti doresc bafta!happy

| stresu a răspuns:

Poate daca te-ai preocupa mai putin de virginitate si sex ca alte detalii nu dai (si o femeie e clar mai mult decat un vagin cu himen sau nu) si te-ai preocupa mai mult de caracter si inteligenta poate ai gasi o fata de treaba.
Nu te acuz, dar nu dai detalii decat de sex asa ca nu am de unde sti. Creste standardele intelectuale, cunoaste fata mai bine si ai rabdare. Banuiesc ca asa se face.

| mihaela_7412 a răspuns:

Stii nu toate sunt la fel si se mai sp ca cei al tau e pus deoparte odata si odata iti vei gasi jumatatea si va fi numa zana ta. uite eu am 17 ani si fetele in ziua de aiz is rele tot timpu vor ceva nou bani masina casa etk eu nu-s asa si multi am apreciaza pentru asta si eu am vb 2 ani cu unu si el era cu mine si dormea cu o,, colega,, am trecut peste il iubeam asa de mutl inkt l-am iertat cu toata ca plangeam in fiecare zi din cauza lui dar nu puteam sa ii zic pa il iubeam sau asa credeam ca akuam am o parere f proasta de el in fine, fete sunt si u vei fi fericit odata nici eu nu avema incredere in nimeni dupa ce m-am desp de el,... o sa fie bine o sa vezi in dragoste mai si suferi

| Jeremy1 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca tine. De la ultima relatie greeeeu mai am incredere intr-o fata. Ce sa mai zic de o relatie, ca nici nu-mi mai vine sa merg mai departe. Voi incerca sa-mi recastig moralul prin aventuri si dup-aia vad ce mai fac.

| Sweet00gum a răspuns:

Hey zanele nu exista. trebuie doar sa gasesti fata potrivita happy

| deni_6616 a răspuns:

Nimeni nu e perfect se intampla sa te minta sa te insele sau alte din astea, la fel cum e posibil ca si tu sa faci la fel.Suntem oameni nu suntem perfecti, trebuia insa sa treci peste tot ce ti sa inamplat, sa stii ca zane nu exista, exista doar fete care gresesc la fel ca toata lumea.Treabuie insa sa gasesti,, fata ta" acea persoana care e pentru tine cu adevarat.Cand o vei gasi vei stii ca in ea trebuie sa ai incredere nu-ti pierde speranta pentru ca esti tanartonguefunda?

| Karamel a răspuns:

Pai nu ar trebui sa ai incredere mai in nimenea in ziua de azi... si eu sunt cam dezamagit de fete si prieteni...

In legatura cu relatiile mele nu prea sunt multumit, eu sincer imi doresc relatii serioase dar nu prea am avut ocazia asa decat cateva ca sa zic asa... pai cea mai lunga la mine a fost 1 an, la tine a fost nasol ca ai fost inselat si ai stat si mult cu ele si ai pierdut o gramada de ani aiurea, eu macar mi-am dat seama ce fel de fete sunt si cateodata merita sa-ti incerci perechea sa-ti faci idee ce e de capu ei.

Asa ca ai mare grija pe viitor si incearca sa iti incerci prietena de mai multe ori asa dar fara sa o deranjeze, intr-un mod mai ferit asa.

| byby_5996 a răspuns:

Draga gaby nu toate fetele sunt la fel... tu ai avut ghinionu sa dai peste unele fete care poate nu vroiau o relatie serioasa doar cu un baiat insa nu toate suntem la fel.iti zic din ex proprie eu am o relatie de un an jumate si imi iubesc foarte mult iubitu! Pentru relatiile astea nu trebuie sa nu ai incredere in alte fete pentru ca nu stii niciodata cand vei da peste pers potrivita. Incearca pana ai sa gasesti "fata visurilor". Numa bine

| Anonim_1434 a răspuns:

Si eu krd uneori ca iubita ma inseala dar nu e asa.ma mintit odata dar nu a fost fff grav. si nu sunt toate asa.am fost si eu cu una si. m-a inselat de multe ori si am dato dracul si am lasat-o

| Oº°‘¨ ĺǾдNд ”¨‘°ºO a răspuns:

Aiurea.Macar prima fata a recunoscut.

| Just Kiddin' a răspuns:

Bineinteles ca trebuie sa ai incredere! Dar, relaxeaza-te! La inceput lasa-te si tu mai greu. Incearca sa ii descoperi sufletul si abia apoi sa treceti la treaba. Gandeste-te ca fetele sunt si ele fiinte si au nevoie mai intai de iubire, de incredere, de siguranta ca cine e langa ele le intelege!

Uite, stresu are dreptate! Analizeaza-te si gandeste-te cam ce fel de persoana ai vrea sa ai langa tine, nu in pat, ci in picioare. Gandeste cu capul, nu cu... pantalonii. Cand vezi o fata draguta care ar vrea sa fie prietena ta, nu te gandi la ea doar ca la o jucarie sexuala, ci gandeste-te la ea mai intai ca la ceva inaccesibil!

Multa bafta!

| 4ndrey a răspuns:

Pf.si eu am fost in situatia asta si sincer am descoperit ca majoritatea fetelor is curve. deci pentru intrebarea ta eu zic ca daca nu risti nu castigi nu stiu dar totusi ce a apucato pe fata de 18 daca va iubeati asa mult straight face. am mai auzit un text de asta : am fost cu altu pentru ca imi lipseai prea mult raised eyebrows la faza asta iti vine sa ii dai 2. nu stiu sper ca te-am ajutat macar putin imi pare rau de tine prin ce ai treacut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea sunt asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omule, la intrebarea asta nici taica-tu, cu experienta de cativa zeci de ani, vorba aia, nu ar putea sa-ti dea un raspuns. Pe un barbat nimic nu il poate rani mai tare decat O FEMEIE(daca e sa se intample asa). Nici glontul nu te doare mai tare, cam asta e treaba.

Cu totii incercam sa ne refacem viata, asta e situatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa gasesti o fata care esti sigur ca te place si ca tu o placi si nu o bagi in seama sa vezi cum reactioneaza daca se vede cu altcineva asta e daca te asteapta pe tine ea e(deci da ar mai trebui numai sa fii sigur)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit la fel aproximativ i trebuie sa mergi capu sus asa e in viata urci cobori trebuie sa fii tare. hai sa vb pe mes. dodu_86