| Loreddana a întrebat:

Are ceva daca femeia il cere pe barbat in casatorie?

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu are nimic...este o cerere in casatorie mai deosebita

| R3sPeCt a răspuns:

Eu nu vad nici o problema! Toti cred ca trebuie ca barbatul sa ceara fata in casatoarie pentru ca asa e CLASSIC(obicei facut di todeauna), dar am mai vazut un caz cand fata la cerut in casatorie pe barbat(finalul a fost cam naspa). Daca il iubesti asa mult fa tu primul paswinking...ciao

| iubesc a răspuns:

Esti grabita rau, eu nu as face asta, insa fiecare face ce vrea.

| Mihaela1964 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa faci asta, daca avea de gand sa o faca, o facea. Poti avea parte de-un raspuns negativ sau evaziv in acelasi sens si va fi tare dureros. Poti purta discutia spre tema asta, dar initiativa ca si inelul de logodna trebuie sa-i apartina lui.

| fuzzer a răspuns:

Probabil, nu-i mare lucru.

Atata timp cat tu esti sigura de sentimentele tale, si ca ce simti tu pentru el, e reciproc, nu vad nicio problema.

| BSwwatch a răspuns:

Super fain, nu este anormal! vis-a-vis de comet-urile.....gen,nu tu trebuie sa faci asta ci barbatul,este anormal etc., este indoctrinare, asa a facut toata lumea asa trebuie sa fac si eu, asa este datina, nu da bine la ochiul celor din jur, sunt ca niste roboti programati sa urmeze indicatiile!

| BlitzLikeXd a răspuns:

Asta n-are nimic cu treaba asta il cere 100% in casatorie

| ZigZagMTFK a răspuns:

Nu are nimic, dar este mult prea ciudat. Mai frumos este ca barbatul sa o ceara-n casatorie.

| MariusGomoi a răspuns:

Nu are nimic dar nu e asa spectaculos, deci mai asteapta putin happy

| igrek a răspuns:

Daca ai ajuns tu sa faci una ca asta, atunci ori esti stresanta ori el nu isi doreste nimic momentan.

| anamimanonim a răspuns:

De obicei barbatul face primul pas.

| BellaBlack a răspuns:

Daca vrei sa faci asta tu, e ok...dar esti sigura ca raspunsul va fi "DA"? Incearca sa vorbesti intai cu el si sa abordezi subiectul, vezi ce parere are despre casatorie, apoi fa pasul mare.

| NastaRichard a răspuns:

Nu are nimic doar ca barbatul e de obicei cel care cere in casatori nu invers.