| pfdzfzbgv a întrebat:

De ce de cand e lumea asta, barbatul e cel care cere intotdeauna pe femeie de nevasta, si de ce femeia nu il cere pe el, pe barbat, niciodata? Eu nu vad nimic rau in a cere o femeie in casatorie pe un barbat, ba chiar sa am norocul asta ca o femeie sa ma ceara pe mine m-as simti ca un zeu...Voi ce ziceti?

8 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Azi sa te ceara in casatorie, maine sa ti aduca flori...

| Emilian65 a răspuns:

Asa a fost din mosi stramosi si asa va fi cat este lumea.

| SkyPilot a răspuns:

Se mai intampla si invers. Nu te cere propriu-zis, dar iti bate apropouri de te satura. Te simti un zeu cand e cea pe care o vrei, dar daca esti cu una intr-o relatie doar pentru sex si papica, nu vei fi prea incantat.

Răspuns utilizator avertizat
| Lawliet14 a răspuns:

Pentru ca tu vei fi capul familiei, pentru ca a Eva a fost creata dupa Adam (din coasta lui), pentru ca femeia este mai sensibila. Enough? Now group up si poarta-te ca un barbat, nu ca o mamaliga! Eventual iti poate spune ca ar vrea sa fie ceruta in casatorie, dar mi se pare penibil sa te ceara e. E ok si femeia sa aiba unele initiative, dar aici e vorba de total altceva.

| greyhound a răspuns:

Las-o asa cum a cazut. Daca ar fi ca femeile sa ceara in căsătorie bărbatul, ar face-o la a doua intalnire.

| HereToHelp a răspuns:

Nimic gresit, putin anormal doar. Depinde de relatia dintre cei doi parteneri. Daca tu te simti confortabil la ideea cereri in casatorie de catre partenera, atunci asta e tot ce conteaza. Nu am auzit pe nimeni sa intrebe "V-ati casatorit? Cine pe cine a cerut?" laughing Oricum casatoria are loc cand amandoi dau de inteles ca vor lucrul asta