| Dominicc a întrebat:

Are rost sa te gandesti deseori la o persoana din trecut? Care nu ai vazut-o fata in fata, doar poze si web. Nu e din judet cu tine. Pur si simplu tineai la persoana aceea intr-o perioada cand nu prea iti dadeai seama (de fapt chiar nu stiai ce inseamna distanta) ca e fara rost. Na, varste aiurite care nu prea gandesti asa cum e realitatea( eu 17, ea 18)

Pur si simplu am incercat sa mai dau de ea, ar fara rost. Am fost si la ea, nu am gasit-o, la o distanta foarte mare fata de mine. Asta a fost acum ceva timp 8 luni, cam asa. Sa terminat totu dintr-o data. Tineam la ea, stia asta dar, eu devenisem mai mult obsedat decat indragostit. Era ceva gen, fata perfecta pentru mine, dar ca nu imi stiam comportamentu. Am gresit amandoi.

Apoi am incercat sa fac tot posibilu sa ii arat ca am tinut la ea. Am plecat aiurea pe drum cu niste amici pana la ea in oras. Fara sa am vreo gandire stabila gen, unde mergem de fapt? e orasu asa mare.

Numai greseli si prostii faceam. Si a trecut aproape 1 an de atunci de cand nu am mai primit nimic de la ea. Am mai trimis in primele luni mailuri, nu am primit decat unul de la "matusa" ei, cu mesaju sa o las un timp, e bolnava, si ca ma va cauta ea. Mi-a trimis ca ma iubeste si din astea. Dar ce rost? eu atunci am plecat disperat dupa ea, cu toate ca nu prea imi dadeam seama ce fac. Putea sau a fost doar o abureala sa scape de mine. Eu mi-am facut "treaba"

Timpu a trecut, imi revenisem de viata mea, apoi te maturizezi, iti schimbi gandirea! Vezi cu alti ochii acum toata treaba ce a fost! ce ai facut. Razi, plangi, iti pare rau. Greselile sunt facute. Cum nu putem schimba trecutu ci doar sa ne facem viitorul, ce e de facut?

Cateva luni imi luasem gandu de la ea. Deseori fara sa vreau visez departe si iar ma duce gandu la ea. Deseori ma indispun foarte groaznic, si asta dintr-un simplu vis. Visele se accentueaza, stiti si voi. Ramai asa o zi intreaga.

Dar asta fara sa vrei, te crezi destul de puternic incat sa nu te lasi condus de "sentimentele" astea penibile. Nu am vazut-o in realitate, dar imi era draga fata!

Tot incerc sa nu ma mai las condus de gandurile astea ci sa imi tot dau seama ca eu mi le fac.

Ce rost? Fata e destul de mare( abia dupa toata asta iti dai seama de fapt cum stau lucrurile) stie ce vrea. Nu cred ca se mai gandeste vreun moment la ce a fost! A foste mess, nu? Asta inseaman "relatie virtuala"

Dar arata ca am place si asta ma atras de fapt.
Ps: Nu va bagati niciodata in asa ceva daca nu sunteti destul de constienti de ce se poate intampla.

Voi ce ziceti? ce mama lui de vis, ce cauta ea acolo? remediu?

Da, tot incerc sa imi ocup timp. Uneori merege, deseori nu.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Are rost sa te gandesti deseori la o persoana din trecut?"
In cazul tau acea persoana a fost la distanta, a fost "un vis frumos", dar stii bine ca visele nu raman, ci dispar. Daca a fost un vis special, nu-l poti uita. De obicei visele se uita, dar nu si cele care te "marcheaza" pe tot restul vietii! TU stii ce este in inima ta!
"Am plecat aiurea pe drum cu niste amici pana la ea in oras. Fara sa am vreo gandire stabila gen, unde mergem de fapt?" Iti pot spune un sincer felicitari pentru gestul facut! NIMENI nu cred ca facea acest lucru pentru o persoana care nu a privit-o niciodata in ochi, nu a primit din partea ei o atingere, o sarutare... TU de fapt ce cautai? Inca mai tânjeai dupa dragostea ei?
"Cum nu putem schimba trecutu, ci doar sa ne facem viitorul, ce e de facut?" Trebuie sa mergem mai departe cu frunte suuus, cu zambetul pe buze si sa lasam trecutul in urma, sa profitam la maxim de prezent si sa ne croim un viitor strălucit!
Eu am zis ceea ce am avut de zis, cat despre ea? Ce cauta acolo?! Gandeste-te ca EA a fost un vis frumos si atat nimic mai mult! happy Posibil si un remediu, pentru cateva momente din viata ta!
Ai grija de tine, gandeste cat mai pozitiv si nu uita profita de prezent ca si cum ar fi ultima zi din viata ta! happy
O zi faina in continuare, sper ca ti-am fost de ajutor!

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Sincer ar trebui sa. tsi dai seama ca nu sti cum e ea de fapt.de.abea iti dai seama cum e persoana cand o vezi in realitate, dar intr. o relatie virtuala? tud e fapt nu prea stii nimic despre ea, decat ce tsi. a spus ea, si nici macar nu stii daca e adevarat.ar trebui sa cauti alta faca, sa. tsi faci de cap si chestii de.aste ca sa te simti mai bine.

| Anca a răspuns:

Imi imaginezi cum e sa visezi cu ochii deschisi la asa ceva.
Dar sa stii ca, netul are limitele lui.
Si o "relatie " nu poate functiona la nesfarsit prin webcam. La un moment dat v-a trebuit sa intalnesti persoana aceea in realitate. Cu cat mai repede, cu atat mai bine. Astfel, eviti sa traiesti cu iluzia unei persoane perfecte.
Probabil ca ati fi fost f compatibili, dar netul a dramatizat un pic " relatia".
Daca ai fii vazut-o, ar fi devenit totul ceva mai pamantesc si ai fii putut trai o relatie normala, chiar daca la distanta!

Eu in locul tau as face tot posibilul sa o vad, ca sa nu mai traiesti cu intrebari tot timpul.

| Ingerash a răspuns:

Nu are rost sa te gandesti la o relatie virtuala, relatiile acestea sunt o greseala, nu e bine sa investesti sentimente intr-o persoana virtuala caci mai tarziu vei avea de suferit.Mai bine incearca sa iti faci o prietena reala cu care poti sa te intalnesti si cu care sa imparti multe lucruri frumoase.

| SperanteSpulberate a răspuns:

Nu te mai gandi la o ''relatie virtuala'', ochii ce nu se vad se uita, si eu am fost asa, dar nu atat de mult ca tine, in fine, nu putem schimba nici trecutul nici viitorul, nu poti stii cand mori si atunci de ce ai facut planuri de viitor? Eu zic sa iesi cu prieteni, la o plimbare, nu exsista nu poti doar nu vrei, tu iti faci rau, dar vezi ca fata nici nu te baga in seama. Ca e bolnava, ca nu are timp...
Sa ai parte de iubire!
Bafta si Craciun Fericit!

| miki_9255 a răspuns:

Mda stiu ce inseamna chestiile astea.happyuite daca vrei sa vorbim iti las un id happy pisik_dulce2001@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc frumos! happy
O zi frumoasa si sarbatori fericite!