| DiannaDi a întrebat:

As aprecia enorm niste sfaturi, referitor la ce urmeaza sa va spun. Tocmai ce am implinit recent 30 de ani si nu am o relatie. Nici macar nu vorbesc cu vreun baiat. Toata lumea imi spune ca arat bine, eu am o parere buna despre mine, ok, nu sunt narcisista si nici cu nasul pe sus. Problema e ca nu ma cauta niciun baiat, am incercat sa ii caut eu si degeaba. Am zis ca nu ma mai intereseaza subiectul si astept sa fiu cautata. Si imi trec anii asteptand in zadar. Ies, merg la cafenele, sali de sport, etc. Si nu se leaga nimeni de mine. Nu stiu ce sa mai fac, am incercat sa evit sa ma mai gandesc la subiectul asta insa e aiurea ca toti au pe cineva si eu imbatranesc asteptand. Nu vreau sa aud de site-uri de datinguri pentru ca nu are rost sa va spun ce gasesc si acolo. Ce pot sa mai fac? Unde sa mai merg? Ca sa imi gasesc si eu pe cineva. Va multumesc pentru timpul acordat si nu scriu asta ca sa cersesc atentie ci doar am nevoie de niste sfaturi.

30 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti proceda ca mine, la ocazie prinzi. In trecut aveam sperante si iluzii la o relatie, copii niciodata nu m/au atras desi recunosc ca m/am gandit sa ajung parinte. Cand am vazut ca nu merge ceva de durata si aveam scandal, dezamagiri si injuraturi cu femeile am inceput sa/mi bag pul in toate apoi un fwck off direct. Asa merita daca nu cunosc notiunea de stabilitate atunci le arat eu cum sta treaba. Si uite asa banii vin, tot ce imi doresc obtin, asta e viata. Nu ramane decat sa prinzi ocazional un pulifrici pentru nevoi personale. Altfel mori nesatula si cade rau cand nu faci sex, toate scarbele au parte de ce nu si tu? Vremurile astea sant de rahat dar frecangeala nu trebuie sa lipseasca

| ania a răspuns:

Roaga -te lui Dmnezeu pentru un sot si mergi pe la biserica.

| DiannaDi explică:

Sunt perfect sanatoasa. Am avut pretentii prea mari probabil pana acum. Am tot ales in ei. Am avut si relatii lungi, care s-au incheiat pentru ca eu am pus punct. Ce nu merge nu merita fortat

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru DiannaDi):

Daca tu esti aia din poza de profil, iti spun sigur ca te cauta destui, dar tu il astepti pe Fat-Frumos si pe majoritatea nici nu-i vezi!

| Invictusman a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Ar vrea ea sa arate asa laughing era coada la ușa ei dacă arata asa ca cea din poza. Multe își pun pe TPU poze cu alte fete, eu nu mai iau în serios TPU, ajut oamenii și atât.
Pe lângă asta e plin TPU de trolli cu conturi multiple.
Nu poți sa îți pui o poza cu tine ca ți-o salvează stalkerii, numai dubioși pe aici printre useri serioși care-s putini.

| SociopatuI a răspuns (pentru Invictusman):

Oricum, mascota site-ului este Raizing, cel care are peste 100 de conturi pe site si pune intrebari troll cu multe emojiuri si isi raspunde tot el de pe alte conturi. laughing laughing

| Invictusman a răspuns (pentru SociopatuI):

Da, îl știu, e imbatabil domnul problema raizing ( raicard) are ce are cu admina rolling on the floor

| SociopatuI a răspuns (pentru Invictusman):

Ce n-as da sa ma intalnesc cu el in realitate. Sa ii studiez gandirea. Sa aflu ce persoana se ascunde in spatele unei asa gandiri. Parca vezi ca e unul de 45 de ani cu chelie si barba lucrand in constructii.

| Invictusman a răspuns (pentru SociopatuI):

Cine știe ce psihopat se afla sub anonimat, mai bine nu laughing
Se prostește, am văzut când vrea ca da și răspunsuri serioase și utile.

| SociopatuI a răspuns (pentru Invictusman):

Eu sunt pe platforma de putin timp. Si totusi din niste surse sigure am aflat ca omu' e de la inceputurile site-ului. Are ceva experienta baiatu' inseamna. Probabil de-asta si are ciuda pe Cristinuta. I-o fi dat ban pe un cont cu vechime.

| Invictusman a răspuns (pentru SociopatuI):

Tu nu ești userul scofield? laughing

| SociopatuI a răspuns (pentru Invictusman):

laughing Ce te face sa crezi asta?

| Invictusman a răspuns (pentru SociopatuI):

Ca el la remarcat pe raizing cel mai bine. Dar nu ai răspunsuri apreciate de editori cum avea el când își făcea cont nou. Am eu un feeling ca tu ești scofield nu știu...
Poate ma înșel happy

| SociopatuI a răspuns (pentru Invictusman):

Is pe alt cont. Pe ala am facut campanie anti conspirationistilor si a celor care nu cred in vaccin/covid si m-au blocat multi. laughing laughing

| Invictusman a răspuns (pentru SociopatuI):

Deci am ghicit, esti scofield laughing
Am văzut nickname-ul și l-ai modificat, acum se numește "preafericitul" și ai o poza indecenta cu una ce sta în genunchi rolling on the floor

| SociopatuI a răspuns (pentru Invictusman):

laughing fúck, m-am dat de gol. Oricum nu-l mai folosesc contul ala.

| SociopatuI a răspuns (pentru Invictusman):

Nici nu ma asteptam sa imi accepte acea poza de profil.

| Invictusman a răspuns (pentru SociopatuI):

De abia mi-o acceptat mie poza de la profil. am văzut ca te certai cu unii fanatici pe acolo.
Dar eu cred ca mai unul rolling on the floor cred ca știu care, după ala dai răspunsuri foarte bune și ai răspunsuri apreciate de editori laughing
Oricum nu îmi permit sa spun care e... Da cred ca știu dar nu bag mana în foc laughing
Oricum nu e treaba mea, eu îmi vad de treaba nu ma pun sa ma plâng pe la admini ca fufele.
Fiecare sa facă ce dorește.

| SociopatuI a răspuns (pentru Invictusman):

Hai zi, sunt curios care.

| Invictusman a răspuns (pentru SociopatuI):

Nu man, îmi vad de treaba mea.
Nu e demult contul și ai răspunsuri apreciate de editori, în special la categoria dragoste.
Știu care e, dar nu am eu probleme cu nimeni de pe aici, eu am dușmanii mei în realitate de care într-o zi trebuie sa ma ocup happy
Eu nu țin hate pe nimeni de aici.

| Stefan23125 a răspuns (pentru SociopatuI):

Te stiu. Si eu am 15 conturi laughing dar nu fac troll, doar pe unu atat. Nu exista covid. laughing

| Emma30555 a răspuns:

Dacă ai prietene, amici poți sa le întrebi dacă au conostinte, prieteni singuri și sa ți facă cunoștință cu ei. Dacă mergi la concerte, baruri și ești sociabila ar trebui sa cunoști băieți, sa pari și tu ca ești abordabila, sa fii mai zâmbitoare dar sa nu exagerezi sa pari naturala.

| Invictusman a răspuns:

Pune o poza sa te vedem, eu nu cred ca arăți asa bine cum spui tu. Și dacă chiar arăți înseamnă că ai probleme psihice dacă nu te vrea nimeni, fiindcă asa sunt Romanii, marginalizeaza persoanele cu boli mentale, le disprețuiesc, stigmatizeaza.
Sau poate pur și simplu nu ai personalitate, ești plictisitoare, tăcută, nu ai abilități de comunicare.
Dacă ești pasionata de psihologie ne putem cunoaște noi dacă vrei. happy
Și eu îmi caut aleasa.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Ai pretentii mult prea mari cel mai probabil. Sau esti troll, pentru ca nu are cum o femeie sa nu aiba o relatie pana la 30 de ani, indiferent cum arata.

| Crackman a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Mai sunt persoane, acum depinde cum sunt și ele? dacă este totul bine inseamna ca este nebuna
Nu zic eu asa este zicala

| Dintrebare a răspuns:

Buna, o sa incep cu opinia mea care este si concluzia si continui dupa: ce trebuie sa faci este in primul rand sa te relaxezi. Asta iti lipseste: relaxarea. Modul in care vorbesti despre lipsa unui partener in viata ta e gresit. Nu e ca si cum trebuie sa bifezi asta. Si daca esti fara partener ce? Vine sfarsitul lumii, nu te califici pentru fericire? Gaseste-ti alta ocupatie, nu obsesia asta de a gasi un partener. Daca iti doresti sa cunosti barbati fii relaxata si deschisa. Prea multa agitatie pe tema nu doar ca pune oamenii pe fuga, dar nici nu atrage in jurul tau tipi calitativi. Singurii tipi care la o adica ar veni inspre tine sunt niste tipi la fel de disperati sa aiba pe cineva. Barbatii ok nu sunt atrasi de o femeie care crede ca daca arata bine e indreptatita sa aiba o relatie. Barbatii ok cauta naturalete si chestii reale. Lasa lucrurile sa curga natural si fii naturala. Mi se pare interesant ca tu zici ca e vina barbatilor ca nu se leaga de tine (si dai argumente prin care te scuzi, ca nu e vina ta ca nu merge), iar colegii care au comentat inainte mea zic ca e vina ta. Eu cred ca toata lumea se focuseaza pe o problema falsa. Nu e vina nimanui ca tu nu ai o relatie. Nici nu are rost sa mai comentam despre faptul ca nu conteaza daca esti frumoasa sau nu sau ce parere au oamenii din jur despre tine. Daca te raportezi la barbati care vor sa fie cu tine pentru ca esti frumoasa si nu vor pentru ca esti urata. sa fim seriosi. Si inca o chestie ciudata pe care ai zis-o, ca astepti sa te caute ei pe tine. Nu asa functioneaza relationarea. Tu te duci la cafenele si la sali de sport si vorbesti de parca mergi acolo sa te pui pe taraba, sa te remarce si pe tine un tip. Alta prostie. Tu trebuie sa alegi, nu ei sa te aleaga pe tine. Deci cam asta e parerea mea: relaxeaza-te si lasa naibii frica ca ramai singura. Ca daca esti o tipa ok nu ramai singura.

| SociopatuI a răspuns:

Combina-te cu userul care a comentat primul. Vad ca si el e singurel.

| luffypk a răspuns:

Ori nu esti atat de atractiva pe cat sustin apropiatii tai, ori ai pretentii prea mari (ceea ce nu e neaparat gresit, dar pretentiile respective ar trebui sa fie si realiste). Exista si varianta (destul de des intalnita) in care, da, esti frumoasa, iar tipilor le e frica sa te abordeze pentru ca considera ca nu au sanse. Daca ai incercat retelele de dating si nu ai gasit pe nimeni pentru tine acolo, incearca sa mergi in locuri unde consideri ca ai putea gasi oameni cu care ai lucruri in comun (daca iti place sa citesti, du-te la o biblioteca, daca esti o persoana sociabila, du-te intr-un local sau plimba-te prin parc sau iesi cu prietenele tale cu mai multi tipi, daca esti o persoana implicata si emotiva, incearca sa faci voluntariat, poate o sa gasesti persoane interesante in respectivul colectiv si tot asa). Nu stiu, merg pe ideea ca daca nu ti-ai facut relatie in liceu/la facultate, o sa-ti fie super ciudat sa mai intalnesti persoane mai incolo, locul de munca poate fi un loc unde ai putea intalni pe cineva. Singuratatea nu e un lucru atat de rau pe cat sustine societatea, poti fi o persoana fericita si fara sa ai pe cineva neaparat, disperarea asta de a cauta pe cineva doar ca sa ai pe cineva e o prostie pentru o persoana in varsta de 30 de ani, daca o sa gasesti pe cineva doar ca sa fie, relatie oricum n-o sa tina, de aceea iti sugerez sa lasi totul sa se intample de la sine.

| shookdazed a răspuns:

Cam același lucru am patit si eu, sunt singur de 9 ani am 28 ani si am încercat mereu sa am o relație, insa nu a fost sa fie, am iesit la intalniri pana cand m-am saturat si am zis ca asta e, sa imi vad de viata singur.
Ce pot sa spun e sa ai răbdare in timp va apărea cineva si pentru tine.
Mult succes.