| Atotstiutorul a întrebat:

As avea nevoie de un sfat cine a m-ai trecut prin asa ceva: in cazul unui divort fetita poate ramane la mama dupa lege? nu mi se pare corect. ea a spus ca mi-o ia cand vrea crying va rog ajutati-ma sunt disperat crying fetita are 10 luni

3 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Daca este o mama buna este normal sa-i fie incredintata mamei, tinand cont ca are numai 10luni! Acum depinde si de motivul divortului, de situatie materiala si nu in ultimul rand de un avocat!

soothe
| soothe a răspuns:

E de competenta judecatorului si a cazului vostru in speta; vopreste cu avocatul tau, desi in Romania orice e posibil cu bani si influenta

| Beiibby a răspuns:

In primul rand sa iti traiasca si referitor la intrebarea ta: custodia fetitei o poate primii sotia ta doar daca are o situatie materiala mai buna ca a ta si ii poate oferi mai multe fetitei. Dar daca tu crezi ca nu e corect ca fetita sa ramana la mama ei, poti intenta in instanta motive(care sa fie adevarate) pentru care ar fi o greseala daca fetita ar ramane la mama ei. Sper ca ti-a fost de ajutor raspunsul