| anonim_4396 a întrebat:

As avea si eu nevoie de cateva sfaturi. Nici nu stiu de unde sa incep; sunt cu o fata de aproximativ 5 luni si pot spune sigur, cu mana pe inima ca o iubesc. Inainte sa o intalnesc nu ma interesau relatiile serioase, tot ce cautam este distractie si amuzament (apropo, am aproape 20 de ani). De cand sunt cu ea am facut tot ce mi-a stat in putinta ca sa o satisfac, am dus-o la cabane la munte, la restaurante de lux, i-am cumparat de toate, am scos-o la concerte, am introdus-o parintilor mei si eu i-am cunoscut pe parintii ei, m-am purtat cu ea cum nu mi-am imaginat vreodata ca o voi face cu o fata. M-am deschis in fata ei, i-am spus tot ce simt, i-am declarat dragostea mea, am facut-o sa se simta iubita, dorita si respectata prin tot ce faceam. Totusi, desi ea imi spune ca ma iubeste (nu o face la fel de des cum o fac eu), de multe ori observ ca este rece si distanta. Cand o intreb daca s-a intamplat ceva, ma asigura ca totul este bine. Nu stiu ce sa cred, problema asta ma framanta fara incetare. Oare asta este caracterul ei (acum pare suparata, in 3 ore pare fericita; intr-o zi imi spune ca ma iubeste de zeci de ori si e foarte lipicioasa, si in alta zi nu-mi spune ca ma iubeste deloc si e rece si distanta)? Oare nu e sigura pe sentimentele ei?

8 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Daca i-ai oferit atatea mi se pare ceva normal sa aiba un astfel de comportament. Nu ii mai lua nimic o perioada, nu o mai duce nicaieri si doar asa iti vei da seama daca tine si daca a tinut vreodata la tine. Te-ai gandit ca a fost cu tine pe interesc? Ai grija cu fetele de genul asta si nu le mai face toate poftele. happy

| Castiel a răspuns:

Bravo ma iai facut toate poftele acum normal ca te pupa oriunde... nici nu stii daca chiar te iubeste sau nu, asta se facea de la inceput nu ii arata-i ca esti disperat din prima! Acum tot ce poti face este cam ce zice Rosinanta dar daca afla te-ai ars ca poate iesii urat! Si dureaza cam prea mult sincer, eu zic sa ii dai indiferenta si tu 3 zile asa si daca tot nu te cauta inseamna ca sta cu tine doar pentru bani si se preface foarte bine (am avut si eu o iubita de asta prefacatoare/profitoare si asa imi facea si mie-.- enervant isn't?) Oricum dupa cum face ori s-a plictisit de relatie adica are de toate si i sa urat cu binele sau chiar se preface bine si tu fiind orbit de dragoste nu-ti dai seama! Cum am mai zis mai sus dai indiferenta cateva zile si daca te cauta ca o disperata ai mai castigat cateva puncte cum ca tine la tine! Cu toate ca daca se preface bine si iubeste mai mult bani este inutil, de aceea ii spui ca ai dat faliment dar ea posibil fiind bagacioasa (?) se va interesa si daca afla te-ai pilit!

| NickiMinaj a răspuns:

Poate ei ii placea tipul care erai inainte, pe care greu il cucereste cineva.sau poate ii e greu sa te aprecieze daca tu o supra-apreciezi pe ea.
cred ca lucrurile materiale strica mult o relatie daca doar unul ofera, plateste, cumpara.
sau poate e doar instabila psihic.

| MBAAA a răspuns:

Exista posibilitatea ca ea sa fie interesata de situatia ta materiala. Testeaz`o cumva...e buna si ideea sa-i spui ca nu mai ai niciun ban, insa ai putea pune un prieten sa o sune, sau sa se intalneasca cu ea si sa se dea la ea fara ca ea sa stie ca este prietenul tau, si vezi cum reactioneaza. Poate are pe altcineva, de aceea este distanta cu tine. Acum, nu stiu ce sa zic...Bafta!

| AleAlbu a răspuns:

Poate ca i s-a intamplat ceva rau si de aiaa e asa distanta.incearca sa vorbesti cu ea. fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa fii sigur de sentimentele ei spune-i ca ai falimentat cu totul si esti pe janta financiar si deci nexam calatorii, nexam cadouri, nexam distractii.Cel mult spune-i ca nu va ramine decit intilnirile intr-o camera modesta.Dar nu numai sa-i spui ci chiar sa-i arati ca-i asa.Iti garantez ca nu-ti trebuie nici macar trei luni sa afli adevarul.

| Viorel_2468 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa nu o mai duci nicaieri in restaurante, in tabara, la concerte si o vreme sa stai cu ea si sa vezi comportamenul ei.

| Britney_8204 a răspuns:

De acord cu rosinanta poate e cu tine doar fiindca o duci in excursii restaorante... sau poate nu in fine daca se desparte de tine inseamna ca nu te iubeste