| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita.deci,cu cateva zile in urma prietenul meu s-a imbatat si a tipat la mine ca l-am mintit cu ceva, bine nu era chiar asa grav.In fine, a tipat urat la mine si a inceput sa ma jigneasca, m-a facut proasta, si in toate felurile, am plans si a zis ca am lacrimi false ca nu stiu ce, ca sunt mincinoasa ca nu trebuia sa puna suflat ca ii pare rau ca m-a iubit si a tinut la mine, etc. El atunci a zis ca ma bine ne desp.ne-am certat mult in acea seara.NE-am desp si a doua zi m-a sunat ca unde sunt cu cine, ce fac, si i-am zis ca nu il intereseaza, ca chiar el a zis ca pot sa fac ce vreau de acum inainte.Si dupa urmatoarea zi iar m-a sunat si am vb o gramada, mi-a zis ca vr sa vb.NE-am int si am vb si a inceput sa imi ceara iertare, ca a fost nervos si beat si regreta ca a vb urat cu mine si ca mi-a dat papucii. El mereu m-a respectat si stiu ca ma iubeste dar totusi am mereu in minte vorbele acelea. A zis ca ma iubeste enorm si ma saruta iar eu il impingeam. Avea lacrimi in oki, pana la urma cu greu m-a convins sa ii acord o sansa dar am pus mai multe conditii, la cea mai mica greseala ne desp.
Acum, nu stiu ce sa cred, oare am facut bine ca l-am iertat sau nu trebuia dupa tot ce mi-a >facut? El nu poate sa stea fara mine, adica daca nu ma vede o zi e gata si ma suna ff des.Deci am avut o super relatie, ne vedeam zilnik, ma suna, ma alinta, o relatie perfecta pot spune. Mi-a aratat ca tine la mine dar atunci oare cum a putut sa ma jigneasca ca a fost nervos si beat pentru mine nu are scuza.Si acum desi l-am iertat, tot am in minte acele vorbe si parca ii port asa pica, cand ma saruta parca ma lasa rece, nu stiu, m-am schimbat fata de el.Stiu deci ca ma iubeste, dar oare ce credeti in legatura cu asta? S-a rugat mult de mine, o zi am fost desp si deja ma dispera cu apeluri, a zis ca ii era dor de mine, ca nu poate fara mine si ca se gandea numa la mine. Ce credeti, merita iertare, oare ma iubeste dupa ce ca s-a purtat asa la betie?

Răspuns Câştigător
| divinuu a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat ceva aseamator. Iubitul meu plecase in Anglia 2 saptamani si cand am vb pe mess a inceput sa ma injure sa ma faca mincinoasa ca il insel.numai tampenii. A doua zi m-a sunat si mi-a cerut iertare dar i-am inchis telefonul.Cand a venit inapoi in Romania a venit direct la mine acasa cu un buchet mare de flori si si-a cerut sin nou scuze cu lacrimi in ochi. A zis ca s-a gandit la mine tot timpul de cand a fost acel incident.Era beat vezi doamne... dar daca era beat cum scria la tastatura? Chiar am fost atenta si a scris destul de corect si coerent.In fine.ne-am impacat i-am zis ca daca se mai repeta ne despartim definitiv.Am mai continuat o luna si ceva.pana s-a imbatat iar la o petrecere si m-a sunat si a inceput sa tipe la mine ca cica il insel cu cel mai bun prieten al lui. Dupa faza asta ne-am despartit de tot, chiar daca m-a implorat sa-l iert ca era beat si nu stia ce zice. I-am spus "N-am nicio vina ca tu te imbeti si zici numai prostii. Ti-am dat a doua sansa si i-ai dat cu piciorul.Acum e prea tarziuhappyTe pup sa-mi stergi nr"happySi cam asta a fost.Deci eu zic ca e bine ca i-ai dat o a doua sansa, dar daca se mai repeta nu-l mai iertahappyNu trebuie sa permiti unui baiat sa iti vorbeasa asa ca dupa aia o sa isi permita mult mai multe lucruri.

3 răspunsuri:
| mihaela_7412 a răspuns:

Nu trebuie sa ii permiti ca daca u ik ieri azi maine... el tot va face ce va zice ee asta ii proasta ma iubeste si ma tot iarta nah azi te injura maine si tot asa pnaa te bate sau imi stii te si omoara nu trebuie sa ii lasi sa te atinga sau sa te bata

| Mihaitsa22 a răspuns:

Se spune ca atunci cand bei nu esti responsabil de ceea ce faci si ca alcoolul iti poarta capul...eu nu stiu cum, daca iubesti o persoana, o lovesti.asa ceva nu pot intelege, adica oricat ai fi de beat inima nu te lasa sa faci asa ceva.Barbatilor le sta in fire sa-si regleze excesul de testosteron cu ajutorul catorva palme, dar violenta nu e o metoda de a rezolva o neintelegere, in nicio situatie. Tu, l-ai ierta pentru ca il iubesti, se vede asta din ceea ce ai scris, si daca ai decis sa-l ierti inseamna ca ai decis sa treci peste faza cu jignirile si chiar lovirea.Asta e la latitudinea ta, eu te rog sa te asiguri ca nu se va intampla din nou acest eveniment.Incearca sa discuti cu el, sa il faci sa inteleaga care langa el un suflet care il iubeste, care nu ii vrea raul si in care nu ar avea nici un motiv sa dea. Ia-l cu vorba buna, explica-i si fa-l sa inteleaga... femeile au oricum un sharm aparte de a indupleca barbatii, daca pot zice asa. Daca il iubesti si vrei sa il schimbi inspre bine, comunicarea si increderea sunt daca nu esentiale, de nelipsit.Eu iti doresc mult succes si toata fericirea din lume:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga angel in the dark,
Tu nu trebuaia sa il ierti pentru ca el este un porc. Cel mai bine iar sta intr-un cotet cu o veriga in nas. El vrea sa se joace cu tine si nu cred ca te iubeste dupa tot ce ti-a facut. Pa!:*