| NeXt_6616 a întrebat:

As dori si eu daca se poate sa ma ajutati cu o situatie in care nu sunt sigur,
Stiti cumva daca e posibil sa ramai insarcinata chiar daca partenerul nu a ejaculat inauntru?

Răspuns Câştigător
| Allexutsa_8314 a răspuns:

Nu poti ramane insarcinata. O sarcina poate aparea doar daca partenerul dau a ejaculat in vaginul tau. Mai este o posibilitate daca nu ati folosit prezervativul sa ramai insarcinata de la lichidul preejaculator dar sansele sunt foarte mici, depinde si de perioada in care a avut loc actul sexual si de fertilitatea ta. Funda? Sper ca ti'am fost de foloslove struck

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, pentru ca lichidul preejaculator e plin de spermatozoizi, dintre care unul singur este arhisuficient sa te "insarcineze" cu un bebe!

Dar de ce oare tot va periclitati sanatatea si chiar viata, facand sex fara a va proteja?! E plin si de boli, sau voi nu stiti?!

Santaj emotional, inconstienta maxima, egoism monstruos al lui in dauna ta / voastra, a sexului Frumos, sau ce se intampla cu voi?!

Nu cred ca trec 2 zile fara sa se posteze o asemenea intrebare!

http://www.mayoclinic.com/health/birth-control/AN00197

Nu mai riscati! Respectati-va si PROTEJATI-VA!

| NeXt_6616 explică:

Foarte bun, in primul rand nu intreb pentru mine si in al doilea rand nu sunt fata asta pentru cei care nu au ce face si se baga aiurea in seama

| pisi1793 a răspuns:

Da. Exista lichid prespermatic care contine spermatozoizi viabili.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. daca tio bagi tu singura cu degetu!