| Pandicorn123 a întrebat:

As dori si eu niste statusuri de dragoste, suferinta mersi... funda la cele mai reusite.

Răspuns Câştigător
| Christina a răspuns:

Un "te iubesc" afisat pe un ecran electronic nu ma impresioneaza cu nimic.

Somewhere there's someone who dreams of your smile, and finds in your presence that life is worth while. So when you are lonely, remember it's true: Somebody, somewhere is thinking of you.

Atitudinea slaba se transforma in slabiciune de caracter

Nobody can go back and start a new beginning, but anyone cand start today and make a new ending.

Un pix. Un jurnal. Si mii de ganduri. Amintiri ramase. Scrise in acele randuri.

Cui ii pasa, ramane acolo chiar si cand gresesti.

Si de ce sa te multumesti cu putin. Cand poti avea totul?

Sunt puţin mai diferită şi acum văd totul în ceaţă. aşa că te las. Ne vedem mâine dimineaţă

Uită-te cine-a fost lângă şi cine a plecat, cine s-a întors după ce l-ai scuipat.

Trăieşte în aşa fel viaţa, încât să nu-ţi pară rău de nici un pas făcut şi de nici un zâmbet dăruit cuiva...

Si îţi promit că-n viitor, o să uiţi ce-nseamnă să-ţi fie dor.

Ce este dragostea? O atractie trecatoare, urmata de traditionalul ''Du-te ma dracu! "

Things to do today : 1. get up 2. survive 3. go back to bed.

Realitatea bate si platoul de filmare... Viata e frumoasa doar cu efecte speciale!

Nu contează dacă mâine o sa descopăr câţiva ghimpi în degete sau câteva zgârieturi în suflet. Vreau să trăiesc!

Nu renunta la toate visele, doar pentru ca unul nu s-a indeplinit!

Fiecare eşec te face mai puternic şi mai optimist!

Pentru a avea valoare în această lume dă atenţie lucrurilor mărunte!

Doar cu optimism poţi învinge greutăţile vieţi!

Nu ne-am născut în puf, dar ne bucurăm de viaţă. Putem zâmbii dacă vrem, în fiecare dimineaţă!

Ca să poţi să îţi depăşeşti instinctele, trebuie să ştii să îţi controlezi voinţa!

Aşa că alungă grijile, ridică mâinile, agitație, gălăgie, scoate foile, vreau să aud că strigă fiecare: " Dacă timpul curge, să curgă în pahare! "

Rămâi aşa cum eşti acolo în lumea ta. Nu vrei să schimbi nimic, atunci nu mai schimba!

Viata este acolo unde te regasesti, momentul in care simti ca iti apartine clipa si ca in ea sta ascunsa o viata intreaga.

A fi fericit nu înseamnă că totul este perfect, ci faptul că ai decis să priveşti peste imperfecţiuni.

Nu vreau să pun o poveste cu "Happy end!" pe beat, ci vreau una care va dura la nesfârşiiit

2 răspunsuri:
| asdasasasas a răspuns:

**** mea plange dupa tine

| bubulinaalina a răspuns:

Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy''. Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas. Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind. Care te saruta pe frunte. Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA... Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit... Care in prezenta prietenilor te ia de mana. Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste si probabil ca te va iubi mereu.
E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.