| kandaraki a întrebat:

As dori un sfat, atita tot, sa nu fiu judecat ce si cum, de ce si asa mai departe, va rog.
M-am certat cu prietena dupa ce am fost la un concert si am decis sa punem capat relatiei, imi pare rau ca asa s-a finisat, in cearta.
Ma gandesc poate totusi sa o invit in oras la o cafea/sushi ii place la nebunie si sa fie ca o ultima intalnire amiabila?

Răspuns Câştigător
| AndyLavy a răspuns:

Daca nu mai vrei nimic de la ea, las-o in pace, poate ea inca mai tine la tine si daca o inviti undeva ii dai sperante. daca vrei sa continui relatia, atunci da, altfel nu.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e o idee bună să o inviţi acum undeva, mai ales după ce v-aţi despărţit. Dar da, e o idee bună să te întâlneşti cu ea, şi să încheiaţi relaţia cum trebuie.

| kandaraki explică:

Si mai urmeaza si 8 martie in curand, naspa de tot, o sa ii trimit un buchet de flori si o felicitare, cred ca asa voi face si atita tot

| kandaraki explică:

Mersi
am inteles ideea :-)

| kandaraki explică:

O.k, am inteles, va multumesc tuturor pentru sfat :-)

| trixiiie a răspuns:

Nope.
Las-o să se vindece. Ai face numai rău dacă ai invita-o. Mai bine las-o... Dacă o iubești sau ai iubit-o, las-o.

| TataLeu a răspuns:

Poti sa o inviti, nu strica. Am fost in aceeasi situatie si s-a rezolvat in bine. poate a simtit nevoia de o pauza si e posibil sa o luati de la capat