| AbdulRazak55 a întrebat:

Buna,cam de 3 luni m-am despărțit de prietena mea.Acum imi este greu sa invit o alta fata in oraș sau măcar sa-i spun ca o plac deoarece ma gândesc la fosta,la ce face, cum se simte...ce sa fac sa nu ma mai gândesc la ea? Si poate imi dați si niște idei mai siropoase de întâlnire happy

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Salut AbdulRazak55,

ToDoList:

1. Ocupa-te de tine. Rasfata-te.

2. Viseaza cu ochii deschisi la viitorul tau. Asta iti va alimenta speranta si optimismul.

3. Fa miscare. Se elibereaza tot felul de hormoni care te ajuta sa depasesti situatia.

4. Seara, inainte de culcare, gandeste-te la ce ti s-a intamplat bun in timpul zilei sau la ce te-a facut sa te simti bine.

5. Gandeste-te cum sa faci a doua zi lumea mai buna. Tine un jurnal.

Bafta!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa incetezi sa mai traiesti in trecut, obsesia asta poti sa o incetezi focusandu-te pe prezent si viitor!
Iesii cu prietenii, cauta colectivitate, socializare, evita sa te mai gandesti la fosta si la ce face ea, rupe-te de trecut ca nu-ti afce bine!

| Alexia_Katy_1999 a răspuns:

Dragul meu amic TPU, e clar ca inca o iubesti spune-i asta poate ca si ea iti duce dorul si vrea sa fiti din nou impreuna, fa o incercare.
Bafta.