| anonim_4396 a întrebat:

As vrea ca intrebarea sa fie cat se poate de scurta si la obiect. Daca un baiat (18 ani) si o fata (16 ani) sunt amandoi virgini, baiatul ar trebui neaparat sa o faca mai intai cu o fata experimentata... Adica face vreo diferenta daca fata este experimentata sau nu? Este un lucru rau daca niciunul nu are experienta, dar sunt informati despre ce ar trebui sa faca?

Răspuns Câştigător
| doc69 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa o faca cu o fata experimentatat sinceritatea voastra comunicarea deschisa ce simtit cum simtit ce va doriti dialogul in timp ce faceti va va ajuta enorm.si puteti castiga experienta impreuna.si daca ai facut dragoste cu altcinvea nu conteaza cand o faci prima oara tot virgin esti pentru celalat nu stii ce ii place cum ii place sau ce zone erogene noi isi descopera..totul e unic.asa ca..simplul fapt ca ai avea o experienta in plus nu te ajuta decat in sensul ca stii tu ce iit placfe si atat.trage concluzia.Nu iti ajunge informatia daca nu ddialogati si nu va impartasiti unul pentru celalat ce simtiti si cum simtiti mergeti si descoperiti-va pas cu pas..nu e musai sa dezvirginezi din prima la urma urmei teh nic asta inseamna ruperea himenului si atat.dar conteaza restul de senzatii si ce simti in suflet si daruirea reciproca. aveti grija si la metodele contraceptive..numai bine

10 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Experienta se invata in timp!
Daca ai iubita cum vrei sa mergi la alta?
Puteti incercapoziti de pe net, filme, dar intotdeauna protejati!

| mona a răspuns:

nu cred ca ar trebui sa o faca mai intai cu o fata experimentata [asta este o prostie] nu e un lucru rau daca amandoi sunteti virgini, va protejati si experienta vine pe parcurs[exersand]

| stef87 a răspuns:

Lipsa de experienta nu e un bai (decat daca vrei scuza sa inseli fata)! Daca va duce putin capu, va acceptati reciproc la inceput pentru eventualele neplaceri si cu timpu va acomodati. Informatii cu duiumu gasiti pe net, de la cum trebuie sa va protejati si ce nebunii ar fi mai fain sa jucati in pat.
Mare grija insa pentru fata! Daca are 18 nu e recomandat! Baiatul se poate alege cu probleme urate cu politia ( dosar penal ).

| Oana92 a răspuns:

Nu este nicio problema, prima data cand o veti face va fi ceva mai complicat pentru ca nu aveti experiente, dar puteti invata impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce trebuie sa fie curvar?

| Raiiiisa a răspuns:

Bine ca nu o sa mearga acum la una dupa centura doar pentru ca are experienta..Doamne.Nu exista nici o regula cu cine sa o faci prima data, si daca aia ar avea experienta, daca el nu va lua initiativa sau nu o sa-si dea interesul de a-si face iubita sa se simta bine va ramane ca si prima data cu aceeasi experienta.

| crys23 a răspuns:

Nu este neaparat sa o faci cu una experimentata.

| loveahhhh a răspuns:

Daca amandoi sunt virgini exista riscul ca fata sa ramana gravida nestiind cum sa se protejeje amandoi...

| maryusdumitru a răspuns:

Pentru tine ar fi mai bine sa fie un baiat cu experienta, durerea s ar transforma in placere mult mai repede cu el o sa va chinuiti un pic

| Werimar a răspuns:

Atata timp cat amandoi sunteti informati nu are de ce sa fie vreun risc. Daca nu aveti experienta puteti cauta mai multe pe net.