| anonim_4396 a întrebat:

Eu am 16 ani si prietenul meu 19 (suntem de 8 luni impreuna) si suntem amandoi virgini. Ma gandesc ca totusi are o varsta si ca la un moment dat ar vrea sa faca si el ceva.

Chiar mi-a zis ca se gandise o data ca decat sa faca cu mine ceva si sa imi strice viitoru sau sa regret mai bine ar incepe cu alta fata si sa faca cu mine dupa mai mult timp cand sunt pregatita, dar ca totusi sunt singura persoana cu care ar vrea sa faca acel lucru si ca ar vrea sa faca asta din dragoste, nu pur si simplu.

Eu chiar tin la el si uneori as vrea si eu, dar nu vreau sa stie asta momentan. Intrebarea mea este daca ar fi in regula sa fac dragoste cu el. Nu ma refer chiar la momentul asta, mai degraba peste 1 an cand o sa fiu putin mai mare...adica prin decembrie, aproximativ cu 1 luna inainte de ziua mea si a lui. happy

17 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Faci atunci cand crezi tu ca esti pregatita, e decizia ta dar gandeste de doua ori inainte sa o faci, asta sa nu regreti dupa...

| DNSK a răspuns:

Nu este un raspuns pe care sa ti-l dam noi. Tu stii cand vrei, cand te simti pregatita. Nu te grabi doar pentru ca isi doreste el asta, fiindca exista posibilitatea sa-ti para rau. Si nici nu-ti programa (peste 1 an, 1 luna etc), fiindca nu e ca mersul la doctor

| Skins97 a răspuns (pentru DNSK):

Nu am programat doar ca ma gandeam pana atunci nu voi face nimic cu el si nici nu as avea ocazia. Oricum inca mai astept un timp sa vad cum evolueaza lucrurile happy

| DNSK a răspuns (pentru Skins97):

Fa-o cand simti. Sexul e ca mancatul. Cand ti-e foame, iti bagi nasul in frigider, nu? Cand corpul iti da semne ca e pregatit si psihicul la fel, e ok. Doar protejati-va

suntserios
| suntserios a răspuns:

"Chiar mi-a zis ca se gandise o data ca decat sa faca cu mine ceva si sa imi strice viitoru sau sa regret mai bine ar incepe cu alta fata si sa faca cu mine dupa mai mult timp cand sunt pregatita"

ce vrajeala
ori e smecher si vrea prin metode sublime sa te forteze sa te culci cu el ca sa nu te insele

ori e atat de nesimtit incat te va insela pe fata pentru a isi satisfaci propriile pofte

| KaRa23S a răspuns (pentru suntserios):

Si eu sunt de aceeasi parere cu tine. M-am cam saturat de mucosii (scuze de termen) care se lingusesc in halul asta. Daca te iubeste cu adevarat nici nu iar trece prin gand asa ceva. Dragostea pentru tine trebuie sa fie mult mai puternica decat satisfactia organului genital. Restul sunt povesti de adormit copiii, iar tu daca nu te simti in stare, nu o face.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sper ca esti ironica, cum sa pretuiesti un baiat care zice ca se culca cu alta? pe bune?

| e1xtz a răspuns (pentru suntserios):

laughingmda..corect..nu cred ca afost ironica.probabil nu a citit, dar sa ne lumineze dansa eventual..treaba este ca el e a fost tont ca si-a facut iubita de 15 ani el avand 18.si ea mai tuta ca a acceptat.dar na, e destul de mica..acum puritanii si crizatii sar cu gura, vai ce nenorocit ca vrea pppzda la 20 de ani...ma nu mi se pare atat de anormal ca ar vrea sa nu il apuce 20 de ani flacau.dar nu si-a ales fatuca potrivita.zic eu

| e1xtz a răspuns (pentru e1xtz):

Care nu detin nici eu adevarul suprem.dar na..cate guri..atatea pareri

| Skins97 a răspuns (pentru e1xtz):

Adevarul e ca pana acum vreo 3 luni nu se gandea la asta chiar asa de mult, dar nici nu a avut o relatie care sa treaca de 2 luni pana acu. Totusi inteleg faza....adica eu in unele situatii cand ma enerveaza lumea pur si simplu nu ma mai intereseaza nimic si fac ce imi vine pe moment si l-as crede in stare sa faca ceva cu alta pe impuls de moment pentru ca el e genul care nu sta sa se gandeasca prea mult si din astea :-J

| neutrino a răspuns:

Atunci cand esti pregatita, poti sa o faci dar trebuie sa si recunosti ca vrei tu, nu ca o faci pentru el. Apoi, trebuie sa fii pregatita sa si plangi, pentru ca o relatie are si sfarsit.

| Azµre a răspuns:

Uite aici un subiect dezbătut de mine pe această temă, sigur îți va fi de folos

http://www.tpu.ro/......e-va-aduc/

| XatomisX a răspuns:

Eu zic ca nu o faci stai pana la 18 ani

| charleslouboutin a răspuns:

Daca nu te simti pregatita nu, nu e deloc ok. Si daca intr-adevar te iubeste si vrea ceva serios de la aceasta relatie.te va astepta. Daca se culca cu altele chiar nu mai are rost discutia laughing

| altrix a răspuns:

E destul de ok ma.
dar o sa vezi ca raspunsurile de dupa mine o sa fie gen :" ce? sex la varsta asta? esti nebun?"
populatia evolueaza. calm down and relax tongue.
e foarte ok si foarte placut.

| Snejok a răspuns:

Da din spusele tale rezulta ca el este un baiat intalegator, si de aceea cred ca nu ar trebui sa te grabesti cu acest pas important, poate sa-ti afecteze ft mult viata.
Mai bine asteapta inca putin si totul va fi bine.
Succese!

| Skins97 a răspuns (pentru Snejok):

Chiar nu ma grabesc, dar ma gandesc ca are o varsta totusi...si imi e frica sa il pierd, ca poate intr-o zi, daca eu tot refuzva face ceva cu altcineva, iar eu nu as putea ierta asta sad