| Catlyn88 a întrebat:

Care sunt sansele sa se rupa prezervativul in timpul actului sexual? Si daca e neprotejat dar baiat nu ejaculeaza in vagin fata poate totusi sa ramana insarcinata? Si daca amandoi sunt virgini o sa fie mai nasol decat daca ar avea cel putin unul experienta? Si care sunt sansele ca baiatul sa se desparta de fata dupa aceea, daca el a spus ca nu e impreuna cu fata respectiva doar pentru sex si chiar ca intr-o zi ar vrea sa avem copii si sa ne casatorim?!

Răspuns Câştigător
| AndCat26 a răspuns:

Exista sanse sa se rupa prezervativul aici depinde si de calitatea lui si de cat de bine este pus.
Exista sanse mici ca fata sa ramana insarcinata chiar daca nu a ejaculat in ea.
Daca sunteti amandoi virgini o sa fie mai greu deoarece nu aveti experienta. Este bine ca la dezvirginarea unui fete baiatul chiar daca este virgin ar trebui sa se informeze bine ca sa stie cum sa procedeze.
Lucrul asta il faci doar daca ai ceva timp cu acea persoana, daca ai incredere in ea. Din cate vad la ultima intrebare nu prea esti atat de sigura pe iubitul tau si nu.l cunosti asa de bine. Daca l.ai cunoaste indeajuns ai sti ce ii poate capul. Daca te iubeste nu ar avea de ce sa te lase dupa.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cum e folosit, daca nu e folosit corect se poate rupe

in anumite conditii poate sa ramana insarcinata chiar daca nu exista ejaculare... un spermatozoid mai ratacit poate aparea in lichidul preejaculator sau poate exista pe uretra

sperma si sarcina nu prea tine de experienta... folosirea prezervativului da

| Violleta2022 a răspuns:

Sansele sunt foarte mari sa se rupa prezervativul, daca prezervativul este mai mare decat cuculetul baiatului, se rasuceeste pe cuc in timpul actului sexual pana se rupe.
In cazul asta, faca poate sa ramana insarcinata DOAR daca este in perioada fertila.
Dar, daca baiatul nu este vrogin, deci a mai avut si alte partide sexuale cu alte fete/femei in trecut, poate sa fie infectat cu o boala cu transmitere sexual, pe care o poate da fetei.
In 99% din cazuri de sex intre partnerii sub 25 de ani, nu se va intampla casatorie, ci simplu sex si distractie, iar la un moment dat, baiatul se muta la alta fata si o ia de la capat cu cucerirea si sexul.

| Kingsley a răspuns:

Deci. In primul rand sansele ca un prezervativ sa se rupa sunt nule (daca stii sa il pui). Daca e neprotejat si nu se ejaculeza in tine nu se intampla nimic, dar exista un risc sa te trezesti cu vreo cateva boli cum ar fi HIV sau SIDA. Daca amandoi sunteti virgini o sa fie nasol pentru tine. Ca sa nu fie asa, foloseste lubrifiant din plin si inainte de a incepe, incearca sa te uzi (prin sarutari, sa-ti faca un oral). Cat despre despartit. Hmmm. Depinde. Nu cred.