| sica2 a întrebat:

As vrea sa imi raspundeti la o intrebare dupa ce ejaculez penisul se mai relaxeaza si se face mai mic si am senzatie ca ramane tare nu stiu de ce ce poate fi? ma puteti ajuta spunandu-mi ce este?

1 răspuns:
| Sexualitate a răspuns:

Mie mi se pare că eşti prea atent la ce (ţi) se întâmplă. E OK ce se petrece. Iar după ce vor mai trece anii, nu vei mai avea senzaţia că rămâne tare!
Se întâmplă astfel pentru că, după orgasm şi ejaculare, sângele se retrage treptat din corpii cavernoşi ce intră în alcătuirea penisului.