| babyivone a întrebat:

As vrea sa reiau legatura cu fostul, de 5 luni n-am mai vorbit, si are alta relatie de mult timp..si ma doare ca lucrurile au ramas neincheiate intre noi, si as vrea doar sa le clarific..si sa ramanem amici macar.dar nu stiu cum sa procedez, mai ales ca eu sunt o fire timida si emotiva...si am un orgoliu imens..si nu stiu cum sa fac..de unde sa incep.

Răspuns Câştigător
| diiiiiana4cka a răspuns:

Cel mai bine il vezi intr-o zi, ia-ti inima in dinti si zii ca vrei sa clarifici niste chestii care pentru tine sunt o enigma si care te framinta, nu te teme sa te apropii de el.Astfel vei cunoaste adevarul si te vei calma! Referitor la ceea ca sa devii cu el amica, nu va fi niciodata. Dupa orice relatie care nu se termina frumos, nu mai spera sa devii cu el macar prietena e ireal.Sau e nevoie de mult timp, si e nevoie ca prietena lui de acum sa nu existe.fii puternica, si nu te teme! Apropiete de el,asta e cel mai simplu! Daca nu se primeste sa vb cu el, intreaba de prietenii lui intr-un mod discret, daca relatia voastra a fost un pariu.Un sfat! Sa stii ca orice se intimpla in viata e spre bine! Sa nu te intristezi, poate la momentul dat iti este greu, dar peurma crede-ma ca vei intelege ca asa a fost mai bine! Succes! Sper ca te-am ajutat! Daca mai ai nevoie de ceva ajutor intreaba-ma! Astept funda!tongue:*

8 răspunsuri:
| MiruD a răspuns:

Sa faci rost de numarul lui, sau sa te intalnesti cu el. Ii spui ca vrei doar sa ramaneti amici. (asta in caz ca nu vrea sa fie din nou impreuna cu tine).
Cu toate ca nu cred ca se va mai intoarce la tine, daca are o alta relatie.

| Denisuca21 a răspuns:

Eu zic sa nu o faci,daca deja are o relatie inseamna ca te-a uitat si a luatt-o de la inceput! Incercand sa vorbesti cu el, ii vei strica relatia noua pe care o are!
siiii inca ceva, daca el nu te mai cauta, lasa-l, uita-l de tot si tu! happy

| babyivone explică (pentru MiruD):

I-am sters si nr de tel..sa zicem ca s-a terminat aiurea...adica nu i-am mai raspuns la mesaje, telefoane..si lucrurile au ramas neicheiate si as vrea sa ii spun tot ce am tinut in mine, sa ma descarc, atata tot..si poate sa ramanem amici, ca mai mult nu vreau.

| MariaMarty a răspuns (pentru Denisuca21):

(tot eu) nu se pune problema ca as mai vrea ceva mai mult cu el, chiar nu e cazul...mie imi place de altcineva, si el are o relatie, si e cat se poate de fericit, si oricum nu m-as baga intre ei..doar ca treburile au ramas neicheiate, si doar atat, as vrea sa-i spun tot ce am pe suflet, sa ma descarc..si poate ramanem amici, doar ca nu stiu de unde sa incep, fb nu am, numarul de tel i l-am sters, si nu stiu ce sa fac.

| MiruD a răspuns (pentru babyivone):

Il vei bulversa. Daca ii vei spune tot ce ai tinut in tine, tare mi-e teama sa nu o lase pe aia.Dar tu mai vrei sa fii cu el?

| diiiiiana4cka a răspuns:

Eu zic sa nu o faci, pentru ca daca a putut 5 luni sa nu te sune si sa nu vorbeasca inseamna ca deja a trecut peste despartirea voastra si a mers mai departe.Nu are nevoie de tine si nici tu nu ai nevoie de el, crezi ca te va incalzi ceea ca sa ramineti amici? eu nu prea cred! Mai bine refati viata si gaseste pe altcineva asa cum si el a facut-o! Succes! Scuze daca te-am suparat cu ceva!

| MariaMarty a răspuns (pentru MiruD):

Nu o va lasa pentru mine, oricum a fost cu ea si mai demult, deci sunt sentimente mai vechi..si nu, nu mai vreau sa fiu cu el...doar ca trebuie sa clarificam lucrurile, pentru ca s-au terminat cam aiurea,(chiar le-am lasat neterminate, si recunosc, din vina mea, din frica de a nu fi ranita)..si as vrea sa ramanem amici, sa nu ne purtam ca 2 straini, ca asa am ajuns. ..si sincer, eu fiind timida, chiar nu stiu de unde sa incep. sad

| MariaMarty a răspuns (pentru diiiiiana4cka):

Pai aici e o problema, inainte sa se termine, a fost o faza intre el si un prieten de-al lui care chiar nu mi-a placut, care mi-a dat de inteles ca as fi fost un fel de pariu pentru ei, care se combina cu mine sau ceva de genu...si m-am suparat, si el m-a mai sunat, doar ca eu..cu orgoliul asta, poate chiar prostesc, cum sa-i raspund..si ma rog, faza e ca ma intelegeam bine cu grupul lui de baieti, si de asta as vrea sa fiu amica cu el, ca sa ma bag din nou in grup..nu de alta, dar mai mult nici nu se pune problema..si am ramas cu nedumerirea, daca am fost sau nu un pariu pentru el..si macar o explicatie as vrea..si stiu, m-am trezit cam tarziu pentru asta.dar totusi, simt ca trebuie sa clarific tot.