| Lolly30 a întrebat:

Mai am si eu o întrebare, de data aceasta legată de mine big grin sunt împreuna cu un băiat de 4 luni ( dar am mai fost împreuna cu el înainte pentru puțin timp). De o săptămâna încoace fostul meu prieten imi spune ca vrea sa ne împăcam. Am rămas amici, iar pe actualul meu iubit îl iubesc foarte mult si nici nu ma gândesc sa ma întorc la fostul. Întrebarea mea e, cum sa îl refuz politicos si sa rămânem in continuarea amici?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i adevarul. Spune-i ca nu mai ai sentimente pentru el,ca-ti iubesti iubitul,dar ti-ai dori mult sa aveti in continuare o relatie amicala!
Daca vrea sa va impacati,inseamna ca mai are sentimente pentru tine. Prin urmare, trebuie sa te gandesti si la starea pe care o are, cum se simte cand se gandeste ca nu mai poti fi a lui!
Poate...n-o sa mai puteti pastra legatura o perioada, pentru ca, ar suferi.
Dar asta ramane de vazut... spune-i adevarul, fii blanda si va fi bine!

1 răspuns:
| Danysan a răspuns:

Gandeste-te bine vezi ce iti spune inima nu te lua dupa lume.