| dragosteata a întrebat:

De cateva luni m.am despartit de fostul..insa am ramas "prieteni"..si vorbim destul de des, dar de ceva timp el s.a schimbat foarte mult..nu ma mai suna nu prea imi mai da mesaje si pe mine ma dor lucrurile acestea pentru ca inca il iubesc. Cand ii spun sa rupem orice legatura imi spune ca nu, ca trebuie sa ramanem "prieteni" si sa vorbim..insa e tot ce isi doreste. Ajutati ma! Ce sa fac? Cum sa procedez? Eu il vreau inapoi, il iubesc. Nu ne am vazut de 2 luni si ar trebui sa ne vedem, ce ziceti? Sa merg la intalnire sau nu?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti-a dat intalnire? Ca nu inteleg. Daca el nu te vrea decat ca o prietena nu vad de ce sa fortezi nota.Inseamna ca are alta prietena.

| R0R0 a răspuns:

Spune-i ca daca NU mai te suna, renuntati la "prietenia" asta.
POate ca si-a gasit pe alta si nu vrea sa suferi. Incearca sa cunosti si tu alti baieti.

| Lawliet14 a răspuns:

Mergi la intalnire! DU-TE! REPEDE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A vrut sa aiba si el ocupatie pana si-a gasit pe alta. Probabil si-a gasit, motiv pentru care a inceput sa te ignore. Stai linistita, dorinta cu incetarea oricarui contact ti se va indeplini in curand.

| FloriFloricaa a răspuns:

Asta e fază.
Te face să suferi ca să-l vrei înapoi și să lupți pentru. el!

| SorinH a răspuns:

Hai sa iti spun ceva.
Oricat de mult doare (si daca il iubesti doare tare sa stii) lasa-l in pace.Eu sunt prin aceeasi situatie ca tine si nu am fortat nota deloc.Prietenia de dupa o relatie e grea, trebuie sa treaca timp. Abtine-te sa-l mai cauti..sa-l mai suni..eu asa fac(ma chinui si eu) insa e mai bine, o sa vezi dupa aceea. Sfatul meu este sa nu te duci la intalnire, fiecare avem demnitatea lui..barbati si femei la fel, daca il iubesti nu trebuie sa ii mananci din palma si nici sa devii presul lui.Nu stiu de varsta ai insa sper ca maturitatea isi va spune cuvantul.