| HeartBreaken a întrebat:

As vrea sa stiu si eu ce simti cand pers iubita cu adevarat de tine te paraseste, pleak fara ca macar sa spuna:Adio, te inseala etc. Te doare sau pentru ca l.ai iubit cu adevarat te bucuri pentru el chiar daca te. a facut sa suferi? Si eu am fost parasita dar nu mi. a dat papucii ci mai degraba de fapt sigur a plect din tara si nici nu a sp Adio sau sa ma sune timp de 3 ani si ceva...nu sunt sigura dar cred ca il mai iubesc sau poate nu? Ba da il iubesc si as vrea sa stiu daca "simptomele" de care sufar sunt din kuza ca nu. l pot uita sau am o obsesie pentru el si imi imaginez ca il iubesc si aum?

Răspuns Câştigător
| elly83 a răspuns:

Cand cineva te lasa si pleaca fara sa-ti dea un raspuns concret te simti confuza,nici nu realizezi ce s-a intamplat; e ca si cum ai fi intrat intr-un vis cu partenerul apoi te trezesti si realizezi ca esti singura. Unele persoane ajung din cauza asta la depresie,alte persoane se sinucid,si unele au impresia ca inca mai iubesc fiinta care i-a parasit si raman indragostite de iluzia pe care si-au creat-o despre acea fiinta.Un singur lucru nu trebuie uitat; eu consider ca e cel mai important lucru:Singura persoana dupa care merita sa plangi esti doar TU,oamenii care apar in viata ta vin si pleaca,putini raman, dar o singura persoana e cu tine in toata viata ta TU, daca te-a lasat si nu-i mai pasa de tine de ce sa te mai gandesti la el?! Viata merge mai departe! Trecutul e trecut! Asa ca ridica-te si lasa totul in urma!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu am ramas marcat cand m-am separat de prietena mea acum 4 ani si inca nu o pot uita cateodata imi vine in minte si ma simt oribil la ce chestii facea in Romania parca sunt blestemat de o am in cap. Oricum mai tarziu o sa ajung eu pe tir si acolo se cunoaste smecheria soferilor, si nu o sa fiu asa deprimat.

| Crisu a răspuns:

Sa-ti spun sincer eu port pica, vreo 2-3 zile, dar in ceva vreme imi trece si vreau binele acelei persoane. Sunt genul de persoana care cauta sa vada jumatatea plina a paharului, nu pe cea goala. Fiecare sfarsit este un nou inceput, asa ca trebuie sa mergi mai departe indiferent cat de greu este acest lucru. Din moment ce nu l-ai mai vazut de 3 ani si nici nu ati mai vorbit, de ce inca il mai iubesti? S-ar putea sa fie o obsesie, pentru ca mi se pare ceva straniu ca dupa 3 ani inca nu l-ai uitat. Poate ca ar fi bine sa vorbesti putin cu el ca sa vezi ce sentimente iti trezeste...

| gigiro a răspuns:

E greu de spus. Probabil ca el nu a mai crezut in relatia voastra.la modul,ca nu a crezut ca-l mai astepti. Probabil ca acolo,nu a reusit sa faca ce si-a propus,probabil ca are pe altcineva. Sunt multe posibilitati. Tu, ai fost inselata in asteptari: s-ar putea sa-l mai iubesti, s-ar putea sa fie "iluzia.ca-l mai iubesti", sau doar speranta ca se va intoarce intr-o zi la tine. Pacat ca suferi atat de mult, din cauza nesigurantei.

| NymphetamineGx a răspuns:

Uite o melodie care spune tot ^^... http://www.youtube.com/watch?v=-D5wTYmcBX4

| NymphetamineGx a răspuns:

Aaa si inca ceva, eu cred ca il iubesti ^^! nu asculta sfaturi ca si " gaseste pe altu ", iubirea adevarata vine doar o data, crede'ma stiu happynu te lasa, suna'l, da'i un email, suna'i o ruda si roag'o sa-ti dea o adresa ...si daca te insala cucereste'l din nou. Iubirea ar trebui sa invinga... cel putin asa se zice. Succes! ^_^

| Minnie_7097 a răspuns:

Nu ai de ce sa suferi :* gandeste-te ca el nu merita sa suferi pentru el daca timp de 3 ani nu te-a bagat in seama deloc si daca l-ai iubit nu ai de ce sa suferi,este greu, da te doare, dar gandeste-te ca poate ii e bine asa cum este si daca tii la el nutrebuie sa suferi din cauza asta.Nu s-a terminat lumea la el,sunt atatia baieti care te pot face fericita,care sa te iubeasca, sa se poarte frumos, trebuie sa ai incredere in tine pentru ca poti mai mult decat sa stai sa te gandesti la el >big grin