| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie d ajutor! Am probleme la scoala, din kuza ca sunt prea slaba, si mult rad d chestia asta, mai ales baietii, nu mai suport sa fiu tratata ca o chestie mikcryingC vina am eu ca sunt asa, am si eu inima, suflet, deci ma dor comentariile lor, gen'scandura etc'Am incerkt sa ma ingras dar n-am putut, asa e felul meu.Astazi n-am mai suportat si am izbucnit in plans, m-am invoit, cu pretextul ca ma doare burta, si am plect suparata aksa...Nuj c sa fac, am fost respinsa d multa lume din kuza asta. Uneori ma gandesc ca si iubitul meu o sa-mi dea papucii sad desi suntem impreuna d 6 luni.Si nu vreau sa ne despartim pentru ca il iubesc prea mult, si cred ca si el, daca nu i-a pasat ca sunt asa slaba.
In fine, asta e alta treaba
Eu vreau sa stiu cum sa ma fac respectata d ceilalti, am incerkt sa-i injur dar degeaba
Colegii mei cu toate se poarta frum, numai cu mine nu si asta ma face sa sufar...Va rog, da-ti-mi ceva ideicrying

Răspuns Câştigător
| vallen a răspuns:

In primul rand, nu le mai da ATENTIE! Fii nepasatoare ei zic " scandurooo " tu zici " aha. si ce propuiyawn? " nu ii lua in seama. Prietenul tau, te iubeste pentru ceea ce esti si sigur nu o sa iti dea papucii deoarece tine la tine. Respectata te faci respectandu-te mai intai pe TINE apoi pe cei din jur, insa cu respectatul celorlalti mergi pe principiul " te respect, dar nu te pup in fund "
Tot timpul sa zambesti chiar daca e greu, nu arata niciodata nimanui ca suferi, ca atunci ei o sa devina si mai rai doar sa te faca pe tine sa suferi. Nu te mai eneva/supara fiind ca ei vazand ca tu te enervezi si te strofoci o sa faca si mai mult misto de tine. Tu fa-te ca nu-i bagi in seama.

7 răspunsuri:
| HallyKity a răspuns:

Oana nu trebuie sa te simti jignita de comentariile altora unii poate o fac si din gelozie pentru ca vor sa fie ca tine
gandeste-te asa ti-ar fi mai bine daca ai fi grasa eu personal cred ca mai bine scandura decat batoza nuwinking
si cand se mai iau de tine zile si "da ati vrea voi sa fiti ca mine daca nu ar fi ata de bine sa fii slaba nu ar mai fi fotomodelele asa de schiloadelaughing
ai vazut ca unele devin anorexice pentru ca nu mai mananca cu saptamanile sa salbeasca si crezi ca cineva rade de ele nu din potriva
si pana la urma cat de mik esti si uite un mic sfat am avut si eu o colege la fel ca tine si a fost la doctor si i-a zis ca medicamente nu poate sa ii dea pentru ca stii ca nu sunt bune poate doar niste vitamine dar i-a spus sa bea mult lapte de capra pentru ca e la fel ca un medicament si te ajuta sa te dezvolti incearca si u la ea a functionatwinking
bafta si nu mai lua in seama toate barfele altora trateaza-i cu indiferenta cand treci pe langa ei si rad de tine treci asa cu nasu pe sus ca o diva sa moara de oftica ca nu-ti pasa de barfele lorwinking

| Patricia a răspuns:

Dumnezeule! Cum dr*cu sa se ia de tine ca esti prea slaba?:o
Daca se luau de tine ca esti prea grasa,intelegeamthinking

Nu incerca sa te ingrasi! Lasa-i pe ei! Sunt baieti si in general se maturizeaza greu (Cati ani au?)
Sa nu iti mai pese de ce zic! Cat de slaba poti sa fi mai? Sa fi un schelet? Cand se mai iau de tine, nu ii mai baga in seama, o sa vada ca nu le mai merge si o sa incetezeoh go on (sa nu mai plangi, incearca sa fi puternica! sa te abtii chiar daca iti vine sa plangi.Si eu ma abtin de cateva zile, am mici probleme cu colegele)
Fetele ce zic? Si ele zic asta?!? Daca ziceau fetele, intelegeam.Nu te mai lua de ce zic baietii!

| perro12 a răspuns:

Nu o sa iti zic..."Nu conteaza parerea altora despre tine, conteaza ce crezi tu.", deoarece persoanele din jurul tau care-ti spun parerea lor intr-un mod mai mult sau mai putin placut despre tine iti poate schimba parerea despre cum areti. Oricum parerea baietiilor despre fete nu prea conteaza si poate iti spun asa doar pentru a-si face colegii sa rada. poate sunt bufoni.
Poti incerca sa cauti caine care sa te puna in avantaj. Aici ai un link cu niste sfaturi http://sfaturi.eva.ro/......76752.html

| caporalul a răspuns:

Na ce pot sati spu decinde ce virta ai... dar injurindui le dai motiv se te mai numeasca cum teo numi ei... insa parerea mea este sa vb cu diriginta, sau sa te duci la un psiholog el e in masura sa-ti dea sfaturi intr-adevar untile(sper ca ti-am fost de folos)

| L33thaLL a răspuns:

Cati ani ai si de unde estismug

| Nuvazicnumele a răspuns:

Off draga mea mie f mila de tine stii ce poti face tu? cand mai fac asa te injura etc. nu face si tu la fel adica nu-i in jura fi tu mai desteapta decat prostii adica defiecare data cand rad de tine tu tine capu sus si spuneti in gand ''Fiecare om are defecte...nu exista om fara defecte pot si eu sa trec cu vederea de ce spun colegii mei, eu am alaturi toate pers care ma iubesc si tin la mine'' in clipa aia gandeste la cei frumos si iubitul tau daca te iubeste cu adevarat nu cred ca ii pasa de felul cum arati.Pur si simplu nu pune la suflet ce zic prostii aia pentru nu are rostul! nu ti-am dat acest sfat pentru fundita doar pentru vreau sa te ajut cumva si numai asa pot dandu-ti sfaturi.

| Irinush_6734 a răspuns:

Inearca sa ii ignori. Poate o sa se plictiseasca. Si nu fi suparata din cauza astahappy Multe fete(chiar si eubig grin) ar da orice ca sa fie slabehappysper ca te-am ajutat. Salut:*